Duyuru

Collapse
No announcement yet.

En iyi depresyon ilacı yoktur

Collapse
X
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Clear All
new posts

 • En iyi depresyon ilacı yoktur

  En iyi depresyon ilacı yoktur

  En iyi depresyon ilacı hangisidir herkes merak ediyor ama böyle bir şey yoktur. En iyi depresyon ilacı yoktur! o insan için en iyi ilaç hangisidir sorusu sorulması gerekir.

  Depresyon ilaçları, antidepresanlar genelde etkinlik bakımından yani tedaviye yanıt alınması bakımından birbirlerine üstünlük göstermemektedir. Klinik depresyonda bir antidepresanın iyi gelme ihtimali yüzde 60 ile 70 arasındadır ve bu bakımdan yapılan araştırmalar bir ilacın belirgin bir şekilde diğerlerinden daha iyi olduğunu göstermemektedir.


  etkinliği gösterilmiş antidepresan ilaçlar 1950'li yıllardan günümüze kullanılmaktadır elbette son zamanlarda son yıllarda geliştirilen ilaçlar kullanımı daha kolay yan etki bakımından daha avantajlı ve çalışan günlük hayatını sürdüren insanlar üzerine daha az olumsuz yan etkiler ortaya çıkardığı için bir avantaj sağlamaktadır. çoğu zaman uzmanlara soruyorlar bir kaç belirti anlattıktan sonra insanlar hangi ilacı kullanayım hangisi en iyisi diye.

  İyi bir antidepresan seçimi aslında yeterli bir zaman ayrılmasıyla, psikiyatrik muayenenin yapılmasıyla, o insanın tıbbi ve kişisel öyküsünün alınmasıyla karar verilir.

  kaynak: https://fulya35.blogspot.com/2019/05...ac-yoktur.html
İşleniyor...
X