Duyuru

Collapse
No announcement yet.

SECİTA-DİDERAL

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• SECİTA-DİDERAL

ARKADAŞLAR BEN 2 YILDIR LUSTRAL KULLANIYORDUM AYRICA 3 AYDIR YATMADAN ÖNCE ATARAX KULLANIYORDUM.LUSTRALI SON BİR AYDIRDA DA YARIMA DÜŞÜRDÜM BU GÜN DE YENİDEN DOKTORA GİTTİM,SORUN YİNE AYNI ANKSİYETİ!DOKTOR LUSTRAL'I BIRAKIP SECİTA 10 MG İLK ÜÇ GÜN YARIM SONRA 1 TABLET SABAH OLARAK YAZDI VE AYRICA DİDERAL İLK 3 GÜN SABAH YARIM SONRA SABAH YARIM AKŞAM YARIM OLARAK YAZDI.
    SİZLERDEN SECİTA VE DİDERAL HAKKINDA BİLGİ İSTİYORUM.

ŞİMDİDEN TEŞEKKÜREDERİM...

secita antidepresan ilaçdır.yan etkisi diğer antidepresanlara göre çok az.dideral ise onun gibi tedavi edici değil günü kurtarcak ilaçlardandır.anlık heyecanı önleyebilir.dozunu fazla kaçırırsan tansiyon düşüklüğüne sebep olabilir

Yorum

tşk

öncelikle çok teşekkürederim cevap yazdığınız için,yan etkisinin az olması beni çok sevindirdi,ancak merak ettiğim lustraldan daha etkilimi yani anksiyetimi yok edermi?lustralı yarıma indirdim uzun zamandır mesela yarın hemen başlıyim mi secitaya?bide dideral kalbe zararlımı?

Yorum

normalde lustral daha kuvvetlidir ama kişiden kişiye değişebilir.birinde etkili olan ilaç diğerinde pek etki etmeyebilir.lustral yerine secita kullancaksan bi süre ikisine beraber kullanırsın secite etkisini göstermeye başlayınca lustrali yavaşça kesebilirsin.etkisini 1-2 haftada göstermesi lazım.diderali bi ara kullanmıştım.kullanmadğım zamanlarda ara sıra kalbime iğne batmış gibi oluyodu.dozunu iyi ayarlamak önemlidir

Yorum

teşekkürler

öncelikle tekrar teşekkürederim,peki lustral ile secita beraber kullanılırmı eminmisiniz?YAN ETKİSİ OLMAZ MI?

Yorum

birbirleriyle etkileşimleri yok ama birlikte kullanımları çok mantıklı bişey değil.diğeri etkisini gösterince lustral kesiebilir.doktorun önerdiği şekilde kullanman en doğrusu bence

Yorum

tşk

yani secita ile lustralı beraber kullansamda sorun olmaz?lustralı zaten bırakma aşamsındayım

Yorum

http://www.ilacpedia.com/secita-film-tablet

Aşağıdaki ilaçlardan herhangi birini kullanıyorsanız Essitalopram’ı kullanmadan önce doktorunuza bildiriniz:
                ■MAO inhibitörleri [moklobemid (Aurorix); rasajilin mezilat (Azilect Tablet); selejilin hidroklorür (Moverdin) ]; ■karbamazepin (Karazepin, Karbalex, Karbasif, Karberol, Kazepin, Tegretol, Temporol, Teril);■fenotiazinler [klorpromazin hidroklorür (Largactil); tioridazin (Mellerettes, Melleril); trifluoperazin (Stilizan) vb.];■pıhtılaşmayı önleyen ilaçlar [varfarin sodyum (Coumadin, Orfarin)];■omeprazol (Demeprazol, Eselan, Erbolin, Losec, Omeprol, Omeprazid, Prosek);■lansoprazol (Aprazol, Degastrol, Helicol, Lansazol, Lansoprol, Lansor, Lanzedin, Lukazrol, Opagis, Vogast, Zoprol);■esomeprazol magnezyum (Nexium); ■antidepresanlar [sitalopram (Cipram, Eslopram); esitalopram (Cipralex, Eslorex); fluoksetin (Depreks, Depset, Fulsac, Prozac);fluvoksamin maleat (Faverin); paroksetin (Paxil, Seroxat); sertralin (LUSTRAL, Seralin); milnasipran (Ixel); mirtazapin (Remeron, Mirtaron); reboksetin (Edronax); venlafaksin (Efexor); hiperikum (Felis); amitriptilin hidroklorür (Laroxyl, Triptilin);imipramin hidroklorür (Laroxyl, Tofranil); klomipramin hidroklorür (Anafranil); opipramol hidroklorür (Deprenil

Yorum

????

dost84 BU SİTEDE LUSTRAL İLE SECİTA ETKİLEŞİMİ VAR DİYOR

Yorum

birlikte 1tane lustral 1 tane secita içersen fazla gelir.ama lustralden yarım içersen secita etkisini gösterince onu kesersen sorun olcağını sanmıyorum.en iyisi doktorunla görüşmen lazım

Yorum

tekrar çok teşekkürederim

sizin gibi duyarlı bir insanın olması çok sevindirici.dediğim gibi 2 sene kullandım lustralı son bir aydır yarım 25 mg içiyorum.secitaya bu gün başlıyorum o zaman 10 mgbeni sadece o site canımı sıkmıştı etkileşim var diyesiz ısrarla yok diyorsanız size güveniyor bu gün başlıyorumyarım 25 mg Lustral 10 mg Secita

Yorum

İşleniyor...
                      X