Duyuru

Collapse
No announcement yet.

cipralex 5.bucuk yasındakı kızımda kullanımı hk acil !!

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• cipralex 5.bucuk yasındakı kızımda kullanımı hk acil !!

kızım gecen sene anaokuluna gıttı cıddı sorunlar yasadık hep kusut ogretmende destek olmadı bıraktık yanı sıddetle red ettı okulu bu senede 5 aya yakındır pesımden ayrılmıyor tuhaf seyler dusunuyor korkuyor anasınıfına basladık ve beklenen oldu beı sınıfta ıstıyor kapı onunde durmamı bıle ıstemıyor aglıyor tepınıyor kusuyor pedegoga gıttı ayrılık kaygı bozuklugu teshısı koydu okul fobısıyle baglantılı yanı anksıyete bozuklugu ılaca cıpralex e basladık ılk hafta 5 2. hafta 10 damla dedı 5 gun 5 damla verdım 10 mg olcegı var tahlıl sonucları ıcın gıttıgımde ılacı yanımda goturdum

siz 5 damla dedınız ama bunda mg hesabı var kaca cekcem dedım baktı bu damlalıklıydı degısmıs dedı okudu kagıdını ve 10 damla ıcın 1 e cek dedı ama ben 5 damla verdım dedım yanı 1 mg dan fazla oldu dedım bundan sonra 1 e cekersen 10 damla 1 in yarısı 5 damla eder dedı ok dedım kafam karıstı ama eczaneye ugradım oda 5 e cekersen 10 damla eder dedı baska eczacı 2 ye ceekrsen 10 eder dedı dumur oldum yanı bılenler soylesın lutfen 10 damla ıcın kac mg a cekmem lazım damlalıkla denedım 3.5 a cekınce 10 damla edıyor bu kadın nıye damla olarak yazı madem mg la verceksek
    okul fobimiz ayrılk kaygı bozukluğumuz gececekmı

Küçük çocuklarda okul fobisinin giderilmesi ve Cipralex

Merhaba Cennetkokulum,

Türkçede Pedagog çocuk terbiyeci anlamını taşır. Ülkemizde bu ünvanı genellikle üniversitelerimizin Edebiyat Fakültesi Eğitim Bilimleri Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümü mezunları taşırlar. Yani çocukların psikolojik problemlerinin giderilmesinde çocuklar ve ailelerine konuşma yoluyla eğitim ve yol gösterici hizmet sunan psikologlardır. Tıp doktoru olmadıklarından ilaç yazma yetkileri bulunmaz Ayrıca ve zannımca yüksek lisans sahibi olmayan psikologların psikoterapi verme yetkileride yoktur.
    Psikiyatrik bozuklukların tedavisinde kullanılan ilaçları yazma yetkisi bu konuda uzmanlık sertifikasını kazanmış tıp doktorlarına yani Psikikiyatrist ve nörologistlere aittir.

Psikiyatrik ilaçlar ve psikoterapi ruhsağlığı hastalarında kullanılan araçlardır. 5.5 yaşında bir çocuğun alışmadığı bir ortamda bağımlı olduğu annesinden ayrılıp yanlız kalmasından korkarak ağlayıp çırpınmasının önüne geçmek ancak usta bir pedogog’un size ve hatta öğretmenine öğreteceği taktikler ve sayesinde mümkün olabilir

Netice

1- Vermeğe çalıştığınız Cipralexi mutlaka kesin. Başka fakat tavsileli bir pedogog gidene kadar çocuğunuzun okula gitmesine ara verin.. Yeni pedagogtan öğreneceğiniz okula alıştırma taktiklerini kendisine uygulayın. Yeni gittiğiniz pedagog gene ilaç yazmağa kalkarsa bu ilacın antiepressan olmadığından emin olun.
    Belki doğal yollardan edilen pasifilora gibi sakinleştirici bir şurup olabilir. Bu şurubu okula götürme esnasında çocuğunuz okula alışana kadar geçici olarak kullanmanız.faydalı olabilir. Antiepressan yazacağını hiç zannetmiyorum, ama yazacak olursa, çocuğunuzu mutlaka bir psikiyatrise götürüp onayını alın. Bakarsınız uzun sürede etkisini gösterecek belkide hiç göstermiyecek bir antidepressan yerine aniden etkisini gösterebilecek çocuğunuzun yaşına uygun ve ilerde zararı dokunmıyacak sakinleştirici bir ilaç yazabilir.

2- Bu ara okul öğretmeniyle ilişkinizi arttırmaya gayret edin. Kendisine bir hediye götürüp çocuğunuzun bu korkusunu giderecek ilave emek sarfetmesini temin edin. Çocuğunuza okula gitmesinin faydalarını sık sık kendisine açıklayın.

3- Aşağıdaki Link1’i tıklayarak çocuklardaki okul fobisinin nedenleri hakkında bir yazıyı ve hatta bu yazıyı hazırlayan pedagog hakkındaki tavsiyeleride okuyarak tecrübeli bir pedagogun vasıfları hakkında bilgide edinmiş olursunuz.

Link1: http://www.aykutakova.com/index.php?...&id=50&lang=tr

Geçmiş olsun, U34

Not
    : Burada yazıklarım doktora danışmanın yerine geçemez.
    Çaresizseniz Çare sizsiniz. U34

Yorum

İşleniyor...
    X