Duyuru

Collapse
No announcement yet.

paxil (acil yardım)

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

bende paxera kullanıyorum 20 mg faydasının pek farkında değilim ama daha 1 ay oldu en az 1 yıl kullanacaksın dedi doktorum.
    o boğaza bişey çıkma hissi bendede oluyo ve çok sık sanki boğazımda hap takılı kalmış hissi oluyo yutkunup duruyorum. nefes boruma kalem sokma hissi oluyo sanki batırırsam daha rahat nefes alabilecekmişim gibi. sanada böylemi oluyo sensitive roselady?

Yorum

süper bi ilaç diğer ilaçlar mahvetti beni beynımi bulandırdı içim dışına çıktı duramaz hale geldim ama bu paxera süper bir ilaç
      EvrenA

Yorum

arkadaşlar öncelikle herkese merhabalar ben yaklaşık 3 senedir okb+depresyon tedavisi görüyorum. ilaç deneyimime paxille başladım yaklaşık 1 sene kullandım paxili fazla faydasını göremedim tabii ilk dönemler bu konularda acemiydim paxilin beni iyileştireceğine çok inanmıştım bu yüzden olsa gerek plasebo etkiside oldu üzerimde ve hastalıklarımla yüzleşmemi sağladı daha iyi tanımaya ve kabullenmeye başladım hastalıklarımı daha sonraları doktorumu aksattım zaten devlet hastenesine gidiyordum fazlada ilgilenmedi hatta doktorum bir bayandı ikinci görüşmemizde adını unuttuğum için beni azarladı ve bir daha da gitmedim ona, yaklaşık 5-6 ay paxili kafama göre ayarlayıp almaya başladım bu arada bi 10 kilo almıştım zaten yapı itibariyle göbekli bir insanım iyice göbeğim meydana çıktı allahdan boydan kurtarıyordum fazla sırıtmıyordu genede çoğu zaman göbeğim alay konusu oluyordu.
        bu arada çalışıyorum ve kendimi işime vermeye çalıyorum ama hep bi konsantrasyon eksikliği ve sinirlilik halı birde paxilin vermiş olduğu yüzeysel mutluluk. bir gün patronumla kavga ettim ve işimden istifa ettim artıkhem işsiz hemde parasız evde oturup bu hastalıkların beni yiyip bitirmesini her geçen gün daha çok bi şeyleri kafama takmaya başlamlar bir yandan depreyon diğer yandan iş arama sıkıntısı anlayın işde...
        4-5 ay kadar paxili almadım kafama göre ilaca son verdim, evde kitaplar okuyarak ve düşüncelerimi olumlu şeylere motive ederek zaman geçirdim 1-2 ay idare ettim ama sonraları hastalık şiddetini artırdı bu arada bi arkadaşım sayesinde iş buldum artık paramda vardı bi özel bi doktor buldum gata da öğretim üyesi olan ona gitmeye başladım ilk başda garipdir oda bana paxil yazmak istedi ben daha önce kullandığımı bi faydasını görmediğimi ve kilo aldırdığını söledim bu sefer bana lutsral verdi ilk bir ay 50 mg daha sonra 100 yani lustral speciale çıktı yaklaşık 1 senede onu kullandım oda bana yüzeysel bir mutluluk günü kurtarma mahiyetinde bi etkisi oldu bazen agresifleşiyordum iş yerinde stresden bu sefer bana risperdal 1 mg yazdı 3-4 ayda bu ikisini ortak kullandım bu 1 sene içerisinde 3-4 kez terapi gördüm doktor artık 3 ayda bir gelmemi söledi hep iyeleşeceğime inancım vardı herşey daha iyi olacaktı bunu biliyordum ama temelde ki sorunları bir türlü çözemiyordum ve aslında bunların farkında değildim lustral special ve risperdal bana geçici bir mutluluk o yüzeysel etkilerini veriyordu asıl sorun temeldeydi farkında olmadığım ama aslında düşünce düzeyinde sürekli devam eden ve tekrar ettiğimi bile blmediğim o düşünceleri yenmek ve değiştirmekdi olmuyordu en sonunda doktora bir gün telefon açtım ve olmuyor dedim bi şey değişmiyor bunun üzerine bürosuna çağırdı beni ilaç tedavimde köklü bir değişiklik yapacağını söledi ve bana Cymbalta 60mg yazdı kullanmaya başladığım ilk günden itibaren faydasını görmeye başladım aslında şu anda da devam ediyorum benden başka kullanan var mı bu ilacı deneyimlerini paylaşmak isterim herkese iyi günler.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: secret83
          ben 10 mg cipralex içitim lustraldan daha fazla yan etki gördüm lustral efexor gibi değil hafif ve yan etkisi az şimdilik iyi benim için doktor hangi ilaçı uygun gördüyse onu içmelisiniz yapıcak bişey yok allah yardımcınız olsun
          bana söylüyorsanız eğer ben şuan lustral kullanmıyorum. paxil 30 mg ve norodol damla kullanıyorum. lustral hafifmiş onu anlamış oldum kullandığım ilaçlarla. eminim şimdiki kullandığım ilaçlarla birçoklarına göre hafiftir ama ben almayım daha ağırını. bunlar yeterli bana.

Yorum

ya ben mide ağrısı şikayetiyle gittim dr bana paxil verdi iyi de oldu 6 aydır kullanıyorum çok faydasını gördüm ayrıca homini gırtlak yiyorum ama kilo almıyorum zaten benim bünyem kilo yapmaz yani sorun yok tu 7. aya kadar dr doz azaltıyoruz dedi her gün 1 tane alıyordum akşamları şimdi gün aşırı 1 tane alıyorum dr,nin tavsiyelerinden dışa çıkmıyorum ama gün aşırı almaya başlayınca mide bulantısı hat safada,baş dönmesi,bulanık görme,arabanın önünde kalmış tavuk gibi bir sersemlik hali ve en acayibide HD kalitesinde rüyalar görüyorum arkadaşlar ya hepsine razıyımda şu mide bulantısına daha fazla katlamıycam ben bugün dr,ye gidiyorum bakalım ne diycek dua edin.üstelik depresyon anketim 41 çıktı iyice manyadım şimdi.

Yorum

Paxilin mide ağrısına iyi geldiğini ilk defa duyuyorum. SSRI türü bir ilaç paxil. Sf ve depresyonda dr vermişti bana. Yemek normal. Rüya oda normal hatta çok güzel olur biliyorum. Bünyen alışmış o yüzden bırakmak istediğinde bu yan etkiler çook normal, artık 2-3 ay bu tip şeyler yaşayacaksın, vücut ilaçsızlığa alışacak ve normale döneceksin. İnş tabi..
              "Kınamayınız, kınadığınız şey başınıza gelmedikçe ölmezsiniz" (Tirmizi)

Yorum

HD kalitesinde rüyalar görüyorum arkadaşlar ya
                Daha ne istiyon biz hala analog yayın alıyoz
                Last edited by Nnetmaniaa; 15-02-2010, 11:20 AM.

Yorum

İşleniyor...
                X