Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Prozac kullananlar buraya lütfen

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Lankenin
    replied
    Bazı arkadaşlar ALLAH a güvenin neden intihar edecekmişsiniz nasıl düşünüyorsunuz falan diye yazmışlar.Tabi bekara karı boşamak kolay.Prozac aldığımın ikinci günü 1 günde 5-6 defa gülüp eğlenirken aniden gelen kendini öldürme isteğini sanki bizler severek karşılıyoruz.Bu kadar da cahil insana ancak ülkemizde rastlanır işte.İngilizcesi de olmayınca bazı arkadaşların bilmiyorlar yabancı forumlarda ve sağlık sitelerinde ya da yapılmış prozac deneylerinde birçok kişinin özellikle kullanan genç ve orta yaşlıların çoğunda ani intihar düşüncelerinin belirdiği ve bunun intihar eğilimi olsun olmasın geliştiği belirlenip belirlenen kişilerde prozac aniden kesildiğinde de kaybolduğu gözlemlenmiş.Ben bu yazıyı yazabildiğime göre demek ki canıma kast etmek istemiyor muşum ?Bunun dini inanca karşı gelmek ile alakası yok.Bunun beynin kimyasının işleyişi ile alakası var.At gözlüğü ile bakıp adamı çileden çıkarıyorsunuz.

Leave a comment:

• Noxco
    replied
    Yaklaşık 3 haftadır kullanıyorum.

Korkudan evde ayaklarımın ucunda yürüyordum, kafayı sıyırmak üzereydim. yaygın anksiyete bozukluğu teşhisim vardı.

İştahsızlık yaptı iyide oldu

Şu an dünya yansa umrumda değil, uykumda var, hayat güzel Bana çok iyi yaradı.

Leave a comment:

• 5httserotonin
    replied
    Orjinal yazı sahibi: Terazi View Post
    Merhaba arkadaşlar,
    2010 yılında doktorumun tavsiyesi ile 1 yıl Prozac kullandım. İntihara yönelttiği, kilo yaptığı ya da kaybettirdiği tamamen kişisiyle alakalı. Şizofren teşhisi konmuş yada intihar eğilimi olan kişilerin yorumlarına aldırmamanızı öneririm. Uzun bir süre kullandım ve kendimi çok iyi hissettiğim için, isteyerek kullandım ilacı. Sabah 20mg Prozac ve uyumadan önce Rexapin 2.5mg kullandım. Öğrencilik yıllarımdı ve gün içerisinde herhangi bir sersemlik yaşamadım. Hatta Rexapin'i de uykum gelmesi için kullandım. Yani doktorum özellikle sersemleştirmesini istemediğim için bu ilacı vermişti bana. Kısacısı Prozac tam bir mutluluk hapı :RpS_thumbsup: Ne kilo aldım ne kilo kaybettim. Ve duygusuz, ruhsuz olduğunu yazan arkadaşların aksine ben çok keyifli günler geçirdim. Sadece üzülmenize fırsat bırakmıyor bu ilaç. Kendinizi o kadar iyi hissediyorsunuz ki kötü şeyler keyfinizi kaçıramıyor. Hiç bir fobim olmadı. İnsanlarla iç içeydim bu ilacı kullandığım dönemde ve sorunlu bir kişilik gibi değildim. Bugün yine doktorumu arayıp Prozac almaya başladım. Çünkü bütün o bitkisel ilaçlar, Pharmatonlar falan çare olmuyo bana. Yan etkisiz bir şekilde iyi hissetmenin yolu bence Prozac. Hiç bir şekilde aklınızda soru olmasın bu ilaçla ilgili. İlacın hafif olduğunu yazmışlar fakat o dönemde bana bu kadar iyi gelebilen bir ilaç hafif olamaz. Aşırı da değil tam kararındaydı. Yine iyi hissetmek umuduyla bugün ilk dozumu aldım. Hoşçakalın. Mutlu günler... :RpS_biggrin:
    Geçmiş olsun. prozac güzel ve kaliteli bir ilaç. inşallah aynı faydayı görürsün.

Leave a comment:

• Terazi
    replied
    Merhaba arkadaşlar,
    2010 yılında doktorumun tavsiyesi ile 1 yıl Prozac kullandım. İntihara yönelttiği, kilo yaptığı ya da kaybettirdiği tamamen kişisiyle alakalı. Şizofren teşhisi konmuş yada intihar eğilimi olan kişilerin yorumlarına aldırmamanızı öneririm. Uzun bir süre kullandım ve kendimi çok iyi hissettiğim için, isteyerek kullandım ilacı. Sabah 20mg Prozac ve uyumadan önce Rexapin 2.5mg kullandım. Öğrencilik yıllarımdı ve gün içerisinde herhangi bir sersemlik yaşamadım. Hatta Rexapin'i de uykum gelmesi için kullandım. Yani doktorum özellikle sersemleştirmesini istemediğim için bu ilacı vermişti bana. Kısacısı Prozac tam bir mutluluk hapı :RpS_thumbsup: Ne kilo aldım ne kilo kaybettim. Ve duygusuz, ruhsuz olduğunu yazan arkadaşların aksine ben çok keyifli günler geçirdim. Sadece üzülmenize fırsat bırakmıyor bu ilaç. Kendinizi o kadar iyi hissediyorsunuz ki kötü şeyler keyfinizi kaçıramıyor. Hiç bir fobim olmadı. İnsanlarla iç içeydim bu ilacı kullandığım dönemde ve sorunlu bir kişilik gibi değildim. Bugün yine doktorumu arayıp Prozac almaya başladım. Çünkü bütün o bitkisel ilaçlar, Pharmatonlar falan çare olmuyo bana. Yan etkisiz bir şekilde iyi hissetmenin yolu bence Prozac. Hiç bir şekilde aklınızda soru olmasın bu ilaçla ilgili. İlacın hafif olduğunu yazmışlar fakat o dönemde bana bu kadar iyi gelebilen bir ilaç hafif olamaz. Aşırı da değil tam kararındaydı. Yine iyi hissetmek umuduyla bugün ilk dozumu aldım. Hoşçakalın. Mutlu günler... :RpS_biggrin:

Leave a comment:

• bazen13
    replied
    Orjinal yazı sahibi: arcatera View Post
    Prozacı bırakalı tam 2 hafta oldu etkisi üzerimden tamamen kalktı diyebilirim. İlacı birden bıraktım benim durumum hafif olmasına rağmen eski halimin daha kötüsüne döndüm.Daha çok sinir stres oluyor.
    Siz asla kafanıza göre bırakmayın ben normal halimle bile bunları yaşadıysam ciddi sorunu olanlar kim bilir neler yaşar.
    Prozac hafif bir ilaç deniliyor, bunun da sebebi çok popüler olan şeyleri aşağılama duygusundan ötürü. Adını sanını çok az duyduğun ilacı Prozac'tan iyi diyebiliyoruz toplum olarak.

Prozac anti-depresanlar arasında ki ağır ilaçlardan bir tanesidir ve diğer antidepresanların 7-15 gün gibi sürede kandan çıkmasına karşın 45 günde vucuttan atılır.

Leave a comment:

• arcatera
    replied
    Prozacı bırakalı tam 2 hafta oldu etkisi üzerimden tamamen kalktı diyebilirim. İlacı birden bıraktım benim durumum hafif olmasına rağmen eski halimin daha kötüsüne döndüm.Daha çok sinir stres oluyor.
    Siz asla kafanıza göre bırakmayın ben normal halimle bile bunları yaşadıysam ciddi sorunu olanlar kim bilir neler yaşar.

Leave a comment:

• bazen13
    replied
    Orjinal yazı sahibi: jüliet
    20 mg olanının evet öyle
    45 gündür. yanlış bilgilendirmemek lazım.

Leave a comment:

• neyadakim
    replied
    Merhabalar;
    Yeni doktorumun tavsiyesi ile son 3 aydır prozac kullanıyorum. İlacın kaygı ve depresyon giderici özelliğinin iyi olduğunu düşünüyorum. Fakat benim vermek istediğim farklı bir mesaj var.
    Uzun süredir p.a. tedavisi görüyorum. Hepimizde bu hastalık ile genel şikayet olarak ortaya çıkan ve yakındığımız halsizlik, bitkinlik, yorgunluk,... gibi birçok etken hayatımızı daha da kötüleştirerek, çekilmez bir hale getirir. Bende de oyle oldu.Birçok doktora gittim fakat hiçbiri B12 vitamininden bahsetmedi. En son geçen hafta halsizlikten dolayı işe gidemediğim bir gün uğradığım sağlık ocagında kan testi yaptırdım.Çıkan sonuca göre B12 eksikliği vardı.Doktorum hemen igne tedavisine başladı.Uc gundur her sabah b12 detox igne vuruluyorum. Hayata yeniden gelmiş gibiyim.Kendimi çok güçlü, sakin ve rahat hissediyorum.
    Sonrasında yaptıgım araştırmalarda B12 vitamin eksikliğinin kişileri ciddi biçimde depresyona sürüklediğini, sinirsel sıkıntılar yarattığını öğrendim.

Sizlere de tavsiyem, özellikle vejeteryan olan arkadaşlarımın kan testi yaptırarak B12 durumunu gözden geçirmeniz.Yakındığınız birçok problemin sebebi bu olabilir.

Saygılarımla.

Leave a comment:

• shondes
    replied
    Orjinal yazı sahibi: fulia
    5 gün daha bekle bence anca atılır vücudundan
    15 günmü atılma süresi

Leave a comment:

• shondes
    replied
    Orjinal yazı sahibi: ;14715
    ahsenn bu hapı teyzem 1 seneden fazla kullandı. Major depresyon teşhisi vardı. Durumunda pek bir değişim olmayınca doktoru sonradan efexoru da ilave etmiş. Ben de bir tane denemiştim ama antipsikotik kullandığım için midir nedir hiçbir etki hissetmemiştim. Bir de bu hapı kullanan başka arkadaşlardan "erkeklere has" bazı durumları "geciktirdiği" yönünde yorumlar almıştım. Bunu kendilerine doktorları da söylemiş. Lakin seninle bir ilgisi olmaz sanırım.
    Bende uzun zaman bu ilacı kullandım, bana iyi geldiğini düşünüyorum, bendeki en bariz etkisi cinsel iktadarsızlık oldu, ilacı bırakmama 10 güne yakın olmasına rağmen henüz etkisi geçmiş değil...

Leave a comment:

• EveningStar
    replied
    tşkler,olmuştu kullandığım dönem ama sadece ilaç değil psikoterapide alıyordum o zaman bayaa işe yaramıştı bende ama zayıflatmıştı bayaa o zamanlar ama 34 bedene düşmüştüm resmen :RpS_crying:
    Off off işte bu da zorluk.. Bende terapiye başlıycam bu ayın sonunda. Doktor zaten memnun kalmazsan değiştiririz demişti, bakalım ne olucak ilgilendigin icin tesekkür ederim bu arada..

Leave a comment:

• EveningStar
    replied
    xanax sürekli kullanımda bağımlılık yapar zaten o yüzden kısa süreli vermiştir bende bi ara okb için prozac kullanmıştım zayıflatmak dışında herhangi bi yan etkisi olmamıştı bende mirtaron hakkında bi fikrim yok ama
    geçmiş olsun.. peki faydası oldu mu prozac'ın.. off bende zayıfım ve kilo takıntım var zaten. kilo vermek istemiyorum ama. Sağlığımı da geri kazanmak istiyorum Mirtaron ise tam tersi tek yan etkisi iştah açmak..

Leave a comment:

• EveningStar
    replied
    aslında xanax yeşil reçeteli ağır bi ilaçtır sanırım doktor onu sürekli kullanman için vermedi sadece panik atak nöbetlerinde kullanman için verdi sanırım?
    evet kısa süreli kullanım bir kutu içip bırakıcam daha önce de kullanmıştım.
    şimdilik asıl ilaçlarımın prozac + mirtaron oldugunu söyleyebilirim.

Leave a comment:

• EveningStar
    replied
    Orjinal yazı sahibi: Superficielle
    sersem yapar bence bu ilaçlar seni hem xanax hem mirtaron.Neden iki antideprasani bir arada vermis ki? rahatsizligin nedir?
    Doktorun yanında panik atak geçirdim. Daha önce Mirtaron'u anksiyete için kullanıyordum tek başına yetmemeye başladı. Bu süre içinde kaygılarım yüzünden sınavlara gidemedim, beni yatıştırması için Xanax verdi. Bir de Prozac işte.. Sanırım Mirtaron'u uyku ve iştahsızlık problemi yaşamamam için kesmedi..

Leave a comment:

• EveningStar
    replied
    Merhaba arkadaşlar, bugün doktora gittim ve bana Xanax(1 kutu kullanımlık) Prozac şurup ve yanında Mirtaron devam dedi.. Fakat bunları anneme anlattığımda çılgına döndü. Bu kadar ilaç kullanılır mı ölür gidersin falan diyor şu an psikolojimi acayip bozdu. Bir de bu ilacın kilo verdirdiği ne kadar doğru. Zaten kilo almak istiyorum ve aldığım kiloları da verirsem bu ilaç depresyonuma depresyondan başka bir şey katmaz. Okulum vs var annem ısrarla kullanma diyor, doktor ise ısrarla kullan tedavi yolu bu diyor. Ne yapacağımı şaşıdım (

Leave a comment:

İşleniyor...
X