Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Prozac kullananlar buraya lütfen

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

Orjinal yazı sahibi: mesecina
    prozac duyarsızlaştırır..duygusuzlaştırır..herşeyin, yani sorunlarının farkındasındır ama umrunda olmaz, bi de acayip uyutur, yorgunluk, sersemlik yapar..bir süre sonra bu duyarsızlık hali feci bıktırıyor...olaysız-acısız-duyarsız mı yaşasam, yani zamanı algısızca geçirivermeyi mi seçsem yoksa mutsuzluklarımla-yani kendimle ama yaşadığımı hissederek mi yaşasam ikilemine düşünce bırakmıştım...
    prozaca cok yuklendıgını dusunuyorum.kendi dusuncelerıni prozacın boynuna yuklemıssın bence.

ben de baya bı suredır kullanıyorum.diğer ilaca destek olarak gunde 2 tane. bu aralar bırakıyorum bıraz dagınıklık soz konusu. ama genel itibariyle orta duzey etkili bir antidepresan oldugunu düşünüyorum ama kişiden kişiye de etkisi değişebilir. ilacı denemeden diğer yorumlar bi yere kadar yol gösterir.
    tabi bulaşmasanız daha iyi ama deneyin görün derim
    Hamdım, Pişdim, Yandım.

Yorum

bende kullandım bi müddet. ben zeprexa die bi ilaç la birlikte kullandım.günde 2 kere içiodum. aşırı kilo almıştım. bu ilacın yan etkisinde intihara teşebbüs oranının fazla olduğunu biliom. bende pek bi düzelme falan yaomadı. zaten o sıralarda gittiğim doktorda çok ii bişe sayılmazdı.sonradan farkettim.depresyon tedavisinde neredeyse her hasta prozac kullanıor bunu biliorum...
      <div><strong><em>ruhumda acı vaaar!!!</em></strong></div><br />

Yorum

uzun vadeli kullanıpta faydasını gören arkadaşlar varmı yorumlara bakılırsa genel itibariyle pekte faydalı bir ilaç değilmiş
        imkansız diye birşey yoktur

Yorum

kilo aldırmaktan başka bi işe yarayan bişe değil bence.sadece isim yapmış bi ilaç
          <div><strong><em>ruhumda acı vaaar!!!</em></strong></div><br />

Yorum

ben prozac tan bir yarar görmedim sadece uyku şikayetim de yararı oldu.herkeste aynı etkiyi göstermesi beklenemez.

Yorum

merhaba arkadaşlar yaklaşık 3 aydır bende prozac kullanıyorum.. panik atak teşhisi kondu bana ilk başlarda ilaç kullanmak istemiyordum yan etkileri çok korkutuyordu bağımlı olmaktan ürküyordum ama ilaç çok iyi geldi panik ataklarımdan kurtulduğumu söyleyebilirim çok kötü yan etkileri olmadı sadece biraz zayıflattı...

Yorum

ben de prozacın versiyonu olan florakı bir haftadır kullanıyorum.depresyon tanısıyla 6 ay boyunca kullanmam gerektiği ve ayda 1 defa olmak üzere kontrole gitme şartıyla bu ilaçı kullanıyorum.ilaç tablet olarak sabahları 1 kez almaktayım.şu ana kadar kayda değer bir etkisini göremedim.sebebi de muhakkak yeni başladığımdandır.ancak yukarda ki yorumlarda esnemeden bahsedilmiş.işin ilginci bende de oluyor.ben de bir anlam verememiştim. ayrıca bu ilaçtanmıdır yoksa bundan bir hafta önce kullandığım paxilden mi dir,vucudumun bazı yerlerinde hafif te olsa elektriklenme oluyor.toplu iğne batmaları gibi sıcaklıklar oluşuyor.sevgiyle kalın.

Yorum

Canlarım benim;
                  İki yıldan beri kullanıyorum.... Hiç bir faydasını görmedim...Majör depresyon tanısıyla kullandırılmaya başlanılan ilaç bende cinsel anlamda tam fiyasko ve depresif şikayetlerim açısından ise; tam bir fire verdi sayılır.... Aile Hekimi Uzmanı bir teyzemin oğlunun tavsiye ettiği Cipram'dan daha güvenilir daha verimli bir ilaç tanımıyorum... Hem afedersiniz erken boşalma hemde cinsel anlamda olumlu etki yarattı bende... Bu beni bağlar tabi... Diğer arkadaşlar için uzman tavsiyesini öneririm...
                  Ne kadar bilirsen bil, söylediklerin karşıdakinin anladığı kadardır.(Mevlana)

Yorum

prozac antidepresanlar arasındaki en hafifi ve en etkisizi. genelde ilk olarak doktorlar bunu yazarlar. iyi gelmeyince daha etkili ilaçlara geçerler.

Yorum

arkadaşlar prozacın alışma devresi ne kadar sürer..yani vücüdün bu ilaça uyum sağlaması....bir de bu ilaçı kullanırken,kol ve bacaklarda tarifi edilmez gerginlik hissi varmı?ben de arada bir olmaya başlıyor...acaba bu alışma devresinin belirtisi mi...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: durden
                        prozac antidepresanlar arasındaki en hafifi ve en etkisizi. genelde ilk olarak doktorlar bunu yazarlar. iyi gelmeyince daha etkili ilaçlara geçerler.
                        emin misin ben tam tersini biliyorum ?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: depresifsancı
                          Orjinal yazı sahibi: durden
                          emin misin ben tam tersini biliyorum ?
                          evet en hafifidir. ama en ünlüsüdür nedeni de bu tip ilaçlar arasında(ssri) ilk ilaç olmasıdır. hatta paxil için prozactan yaklaşık 3 kat daha güçlü seratonin geri emilimini inhibe ettiği bilinir.

Yorum

YAN ETKİLERİ: kilo kaybı, deri döküntüleri yapabilir. deri döküntüsü gibi allerjik durumlarda doktora danışılmalı. Karaciğer fonksiyon testlerine düzenli olarak baktırılmalı ve buna göre doz ayarlaması yapılmalı. diazemle birlikte kullanılırsa diazemin etkisini azaltır. anksiyete, sinirlilik, uykusuzluk, baş ağrısı, terleme, baş dönmesi, bulantı ve ishal yapabilir.
                            kitabi bilgi olarak böyle geçiyor...
                            Geçmiş olsun...
                            UMUTLARDA BiTMEK ÜZERE...

Yorum

prozac kullanırken kilo kaybettirmesi benim için artı bir özellikti ama insanı sinirli bir hale getirmesi de çok kötü
                              tabiki her insanda aynı etkiyi göstermez fakat bende böyle olmuştu
                              sinirlenmemem gereken bir olaya sinirleniyordum hemen tepki veriyordum
                              uykusuzluk yapmıştı birde günde üç dört saat uyuyordum bu yetiyordu yan etkilerinde uykusuzlukda var

Yorum

ben 2 yıl paxil kullandıktan sonra aşırı kilo aldırdığı için ve libidonal enerjimi tamamen yok ettği için, doktorun isteğiyle prozacın muadili zedprexi kullanmaya başladım. 1 ayı geçti. Size bişiy diyim mi bu ilaç prozac'ın biti bile olmaz. Doğru düzgün hiçbir etkisini görmedim hele paxilin üstüne hiç görmedim. Üstelik sizin kilo kaybettiriyor dediğiniz ilaç beniö iştahımı açtı ve şiddetle yemek yemeye başladım. Cinsel istekte ve geç boşalma probleminde paxil kadar yan etkisi yok ama depresyon ve sosyal fobide de etkisini göremedim. Sabahları uyku esneme yapıyor ve sinirlilik de.. Tabi herkeste belirtler farklı olur.

Yorum

İşleniyor...
                                X