Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Prozac kullananlar buraya lütfen

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

Ya bende yukardaki arkadaşın dediği gibi önceden paxil kullanıyordum çok kilo aldırdı bu yüzden doktorum ilacımı değiştirdi 26 gündür prozac likit alıyorum ve iştahım hala çok ne yapıcam bilmiyorum yani sormak istediğim ne zaman iştahım kesilir :roll:

Yorum

Re: Prozac kullananlar buraya lütfen

Orjinal yazı sahibi: ahsenn
      Prozac kullanan arkadaslar bu ilaç hakkında bilgi toplamak istiyorum bu ilacı neden kullandınız nekadar süredir kullanıyosunun ve hangi dozda yani günde kaç adet kullandınız ögrenmek istiyorum.ha bide faydasını gördünüzmü.simdiden teşekkürler
      Bende kullandım bu ilacı(prozac'ı) hem de 2 yıl gibi uzun bir zaman...Majör depresyon tanısıyla doktorum tarafından verildi hem de intihar eğilimlerimin yoğun olduğu bir dönemde verildi bu ilaç. Fakat geçen iki sene içerisinde yinede çok çok düşündüm intiharı...Yani ben şahsen bir faydasını görmedim, üstelik o gün bugün de bağırsaklarıma miras olarak bol bol gaz yapmayı bıraktı... Kendiliğimden bıraktım... Sonraları aile hekimi olan dr.bir akrabam bana cipramı tavsiye etti, inanın şu an 1 yıla yaklaştı bu ilaca başlayalı çok çok mutluyum, hayat harika gidiyor...Tabi bu bilgi sadece beni bağlar...
      Ne kadar bilirsen bil, söylediklerin karşıdakinin anladığı kadardır.(Mevlana)

Yorum

selam

mrb arkdaşım .öncelıkle cok gecmış o0lsun.tum yazlıanları okumadım ama şöyle bı ozet gectım ve ıkı seyı fark ettım.prozacın yan etkısı olarak ıntıharı dusunme ve ıntıhara teşebbus gıbı cıddı tehıkelerle uğraşmışlar (bende yaşadım ) prozac kullandığım için nerdeyse canımdan olacaktım.sana prozacın olumsuz yonlerını anlatıyom sakın yanlış anlama senı bu ılactan soğutmak ıcın değıl sadece bılgılı olman ıcın :o ben hem okb hem psikoz rahatsızlığı olan bırıyım.bır ay kullandım faverın ve prozacı ama cok pişmanım ömrümden ömür caldı.dozaj konusuna gelınce antıdepresanlarda dozaj zamanla artar ve sonra sabıt bı cızgıyle dewam eder.tabı en ıyı kararı doktorun verır .benım doktorum benı yanlış yonlendırdı ve yanlış yonlendırmeler sonucu kötü oldum.doğru tedavıyı uyguladığına kesınlıkle emin olmalısın.cunku benım başıma geldı bu.ben yandım siz yanmayın Allah aşkına...Allah yar ve yardımcımız olsun.

Yorum

3 aydır günde 40mg prozac + 2.5mg rexapin kullanıyorum duygularım gayet yerinde. Sosyal fobim sanki biraz azaldı.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Tunam27
            Ya bende yukardaki arkadaşın dediği gibi önceden paxil kullanıyordum çok kilo aldırdı bu yüzden doktorum ilacımı değiştirdi 26 gündür prozac likit alıyorum ve iştahım hala çok ne yapıcam bilmiyorum yani sormak istediğim ne zaman iştahım kesilir :roll:
            Ya koca sitede Allahın bir kulu ne açtığım konuya nede buraya cevap yazmamış.. Bu ilaç ne zaman iştah keser benim problemlerim azalsada iştahım azalmadı oooofff.. Lütfen söyleyin prozac ne zaman yani kaçıncı ayda iştah keser.

Yorum

Prozac reçeteye mi tabi oldu bilen var mı?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: blackwhite73
                Prozac reçeteye mi tabi oldu bilen var mı?
                sanmıyorum bazen ilacım bittiğinde gidip alabiliyorum eczaneden ama en iyisi doktorun yazması
                ben doktorum reçetelendirmesi üzerine kullanıyorum zaten
                görüşmemize kadar biterse eczaneden alıyorum

Yorum

selam.ben prozac kullandım ve hala kullanıyorum.çok iyi bir ilaç bana göre.bir ilaç herkeste aynı etkiyi göstermiyor olabilir.bazılarını kötü etkiler,yan etkiler yapmış galiba.ama ben kullandığım antidepresanların hiçbirisinde yan etki yaşamadım.çok memnunum.ilk depresyonum üniv.2. sınıftayken ortaya çıktı.aslında çocukluğumdan ve genetik yatkınlığım varmış şimdi anlıyorum.ama ortaya çıkaran sebep şu oldu.reddedilmek.bir erkek tarafından reddedilmek.büyük hayaller içinde beklemiştim ve reddedilince çok kötü oldum.hayata küstüm.derslere gitmemeye başladım.sürekli ağlıyorum.hergün mutlaka ağlıyordum.ağlayınca o gün için rahatlıyordum.ertesi gün yine.şimdi hatırlayınca bile kötü oldum.çevremde anlayan kimse yoktu.ev arkadaşım bile anlamadı ve ayrı eve çıkmıştım.kendimden nefret etmeye başladım,aşağı görmeye başladım.en sonunda nasıl olduysa okuldaki psikoloğa gitmeye karar verdim.gittim ve adamın odasına girdim.bir cümle konuştum.ve başladım ağlamaya.1 saat.hiç konuşamadım.adamda beni izledi.acır gibi bakmıştı.sinir olmuştum.ve psikiyatriste git,anlat sana ilaç verirler büyük ihtimal dedi.konuşamıyorsun bile dedi.gittim.ilaç kullanmaya başladım.1 hafta 10 gün içinde ağlamam kesildi.neşelenmeye başladım.sınıfımdaki arkadaş bile farketti.konuşmaya başladım.sonrasında aile içi kötü şeyler yaşadıkça kötüye döndüm.bu sırada doktor ek olarak paxil verdi.o da çok iyi bir ilaç sosyal fobi için.şu anda prozac ve ludiomil kullanıyorum.sabah prozac akşam ludiomil[/size].
                  <div>kimse anlamaz biliyorum;canımı yaksa da hayat g&uuml;l&uuml;yorum</div><br />

Yorum

Orjinal yazı sahibi: dilemma47
                    ben de prozacın versiyonu olan florakı bir haftadır kullanıyorum.depresyon tanısıyla 6 ay boyunca kullanmam gerektiği ve ayda 1 defa olmak üzere kontrole gitme şartıyla bu ilaçı kullanıyorum.ilaç tablet olarak sabahları 1 kez almaktayım.şu ana kadar kayda değer bir etkisini göremedim.sebebi de muhakkak yeni başladığımdandır.ancak yukarda ki yorumlarda esnemeden bahsedilmiş.işin ilginci bende de oluyor.ben de bir anlam verememiştim. ayrıca bu ilaçtanmıdır yoksa bundan bir hafta önce kullandığım paxilden mi dir,vucudumun bazı yerlerinde hafif te olsa elektriklenme oluyor.toplu iğne batmaları gibi sıcaklıklar oluşuyor.sevgiyle kalın.
                    Paxili bıraktığın için ilk 10 gün sende bu tarz etkiler oluşması çok normal.Bende de aynı hisler oluşmuştu.Geçmiş olsun.
                    GELSİN HAYAT BİLDİĞİ GİBİ

Yorum

Bende panik atakla tanıştığım dönemde artık son olarak yönlendirildiğim nörolog bana şurup olarak prozac vermişti ve durum devam ederse psıkıyatre gıtmenı onerırım dedı (O ilacı verdiğinde bunun antidepresan oldugunu bıle bılmıyordum ve hayatımda ılk kez kullanıcaktım).Tabi ne kadar kullancağımı filan sormamıştım.Derken eczacıya sorarız diye ilacı aldık Eczacıda gunde 3 kez alınıcak dedi.Ben her altı saatte bir aldım Ikı şişe surup 15-20 gunde bitti.O 15-20 gun nasıl geçti hala bilmiyorum sadece sureklı uyurgezer gıbıydım.Derken ilaç bıttı bı daha da ilaç kullanmadım.Panik atagıda o donemı takıp eden 4 ay içinde yenmiştim.Sonra da acayip özgüvenli sakin bir insana dönüşmüştüm.Ama kendi başıma yendimle iş bitmemiş sonrasında oluşan kaygı bozuklugunu ise engelleyemedım.Prozacla ılgılı asırı doz alan bende intihar fıkrı bıle olusmadı.Ama ilaç kullanmamış biri için antıdepresana baslarken bılınclı olmak ya da bılınclendırilmek cok önemlıymiş yasayarak ögrendım.
                      GELSİN HAYAT BİLDİĞİ GİBİ

Yorum

fulzac etkisiz

prozac 20 mg.veya fulzac 20 mg kullanıyordum. 2.5 sene kullandıktan sonra kestim. psikotik bozukluk tablosunda hiçbir değişiklik olmadı.halen sadece abilify 15 mg a devam ediyorum.

Yorum

banada kilo verdrirmi acaba ya off diğerr haplarımada devamdan korkuyorum bagımlı olucam diye help s.o.ss :evil:

Yorum

antidepresanlar reçeteye bağlı ama bazı işgüzar eczacılar verebilir.bnede bazen reçetesiz alıyom.prozak devlet tarafından karşılanmayan bir ilaç.fark ödüyorsunuz maksimum 80 mg gün kullanılıyor.bende her dozad kullandım3 yıldır kullanıyorum 1 yıldır 60 mg kullanıyorum.çok ilç denedim ama bence muhteşem bir ilaç.ben bu ilaç sayesinde kurtuldum.ikiözelliği önemli kilo yapmıyor ve kapsül olduğu içiin mideyi yormuyor.birde en fazla 80 mg alınabilir yani dozaı az.intihar konusunu biraz babartmışlar.bütün antidepresanlarda bu isk vardır bu ilaçtan değil hastalıktan kaynaklanan bir risktir

Yorum

Prozac

Merhaba,
                              Prozac deneyimimi paylaşmak istiyorum, belki buradaki yazıları okuyan birilerine bir faydam dokunur. Belki bana da faydası dokunacak bir arkadaş bulunur.

Yaklaşık 2.5 yıl önce kronik başağrısı nedeniyle nörolojiye gittim. Aynı dönemde gittiğim psikiyatrist de major depresyon teşhisi koydu. İki doktor da ayrı ayrı antidepresan önerdi. Önce Lustral ile başlamıştım ama yan etkileri çok oldu. O sırada çevremde Lustral kullanan bir çok kişi de şikayetçiydi. Sonra prozac'a geçirdi doktor. Lustral'dan sonra dünyanın en harika ilacı gibi geldi

Prozac'ı tam 2 yıl 4 ay kullandım. Hemen hemen hiçbir yan etkisi olmadı ve bana oldukça iyi geldi. Aslında ilacı kullanırken bazen hiçbir etkisi yok mu acaba diyordum, belirgin bir şey hissetmiyordum ama başağrılarım geçmişti. Bir de eskisi kadar mutsuz ve sinirli de değildim. Sadece son dönemlerde unutkanlık vardı ama onun da ilaçla bir ilgisi var mı bilmiyorum.

1 ay önce ilacı bıraktım. Bir hata yaparak doktor kontrolünde bırakmadım. Yaklaşık 1.5 ay boyunca, önce 2 günde bir, sonra 3 günde bir, sonra 4 günde bir olmak üzere azalttım. Sonunda tamamen kestim. İlk 15-20 gün iyiydim. Ama şimdi korkunç başdönmelerim var. Çok rahatsız oluyorum. Üstelik eskisi gibi sinirli ve tahammülsüz bir insan olmam da cabası. Ama şu başdönmesi geçsin başka bir şey istemiyorum.

Yorum

bende kullanıyorum 60 mg yanındada 1 mg risperdal alıyorum

Yorum

İşleniyor...
                                X