Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Prozac kullananlar buraya lütfen

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

muadili olan zedprex kullanıyorum hiçbi işe yaramadı

Yorum

ben daha yeni başladım bu ilk günüm yan etkilerini tamamen yazar mısınız yani bağınlılık yapar mı bırakmaya kalksam nası bırakabilirim dozu azaltarak mı intihara taşabbüs eder miyim

Yorum

bundan 6ay önce ilk doktora gittigimde prozac verdi daha kötü oldum tofranil verdi gene pek bişey değişmedi sonra tüm ilaçları bıraktım 2 aydır
        eski halimden iyi oldugugum kesin
        Never Back Down

Yorum

11 aydır kullanıyorum, faydası oldu ama yeterli değil, daha fazlası gerekiyor. gerçi ilk zamanlarda muadili olarak depreks kullandım daha sonra prozaca geçiş yaptım.

ilk 1 ay 20 mg. depreks
          ikinci ay 40 mg. depreks
          üçüncü aydan onuncu aya kadar 40 mg. prozac
          son bir ay 6o mg. prozac kullanıyordum ki 60 mg. fazla geldi, istemsiz hareketler oluşmasına ve anksiyete haline sebep olduğundan son 1 haftadır aniden kestim, şimdiye kadar bırakma sendromları olmadı zaten prozac vücuttan çok geç atılıyor. neden aniden kestim derseniz ara verdim bir süre vücutta prozac fazlası oluştuğu düşüncesiyle. 2-3 daha almam sonra 40 mg. prozaca devam edeceğim.
          ATEŞİ TEKRAR ALEVLENDİRMEK İÇİN KIVILCIMLARIN OLMASI GEREKMEZ Mİ? KIVILCIMLAR OLMADAN ATEŞ NASIL ALEVLENİR?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: anksiyete2004 View Post
            11 aydır kullanıyorum, faydası oldu ama yeterli değil, daha fazlası gerekiyor. gerçi ilk zamanlarda muadili olarak depreks kullandım daha sonra prozaca geçiş yaptım.

ilk 1 ay 20 mg. depreks
            ikinci ay 40 mg. depreks
            üçüncü aydan onuncu aya kadar 40 mg. prozac
            son bir ay 6o mg. prozac kullanıyordum ki 60 mg. fazla geldi, istemsiz hareketler oluşmasına ve anksiyete haline sebep olduğundan son 1 haftadır aniden kestim, şimdiye kadar bırakma sendromları olmadı zaten prozac vücuttan çok geç atılıyor. neden aniden kestim derseniz ara verdim bir süre vücutta prozac fazlası oluştuğu düşüncesiyle. 2-3 daha almam sonra 40 mg. prozaca devam edeceğim.
            öyle kafana göre kesilir mi psikatrik ilaçlar git psikatra danış onun dediği gibi kullan daha fena olursun sonra ben de kullanıyorum prozac 17 günü bugün bana yaradı kendimi iyi hissediyorum en azından daha az sinirleniyorum hayata az da olsa umutla bakmaya başladım.

Yorum

psikiyatra gerek yok ben kendimin psikiyatristiyim. zaten psikiyatristlere hiç bir derdini anlatamıyorsun, anlamıyorlar veya anlamak istemiyorlar, kimileri zeka özürlü sanki nasıl doktor olduysa. zaten kullanılan ilaçlar ve kullanım şartları belli doktora gerek yok. doktorun bildiği benim bilmediğim bir antidepresan yok olamaz da senelerdir bu dünyanın içindeyim.
              Orjinal yazı sahibi: happygirl View Post
              öyle kafana göre kesilir mi psikatrik ilaçlar git psikatra danış onun dediği gibi kullan daha fena olursun sonra ben de kullanıyorum prozac 17 günü bugün bana yaradı kendimi iyi hissediyorum en azından daha az sinirleniyorum hayata az da olsa umutla bakmaya başladım.
              ATEŞİ TEKRAR ALEVLENDİRMEK İÇİN KIVILCIMLARIN OLMASI GEREKMEZ Mİ? KIVILCIMLAR OLMADAN ATEŞ NASIL ALEVLENİR?

Yorum

ben de prozac kullanıyorum kronik depresyon teşhisi koydu psikolog beni psikatra yönlendirdi inşallah kullandığım bu ilaçların bana faydası olur hayatım boyunca kullanmak zorunda kalmam.

Yorum

Merhaba. 2005'in ilkbahar aylarında (henüz 17 yaşımdayken), Prozac ve Remeron'u birlikte vermişti doktorum bana. Aksi gibi; remeron'u sabah aldırıyordu tüm gün okulda uyutuyordu. Prozac'ı akşam yatmadan önce aldırıyordu ve sabaha karşı uyanıp yatağıma sığamaz hale geliyordum, boğulacağımı hissedip kendimi bi yerlere atasım geliyordu. Hatta yatakta tepinmek bile istiyordum. Daha fazla dayanamayıp doktoruma mesaj atmıştım "prozac bana böyle yapıyor" diye. O da şu an adını hatırlayamadığım bir ilaç ismi yazmıştı, buna başla Prozac'ı kes demişti. Ama ben ne onun dediğini ne de prozac'ı kullanmadım bi daha..

Yorum

ben de 6-7 ay kullandım pek bi etkisi olduğu kanaatinde değilim devlet hastahanesine 2-3 kez gittim dozu arttı ama etki görmedim

Yorum

prozac kullananlar beni çok şaşırttı.ben 6 ay düzenli kullandım vefat olayından sonra hiç aklıma intihar falan gelmedi ne saçma şeyler düşünüyorsunuz prozac neden intihar ettirsin ki ...aklında fikrinde intihar varsa onu bilemem .allahın verdiği cana nasıl kast etmeyi düşünebilirsiniz.ha hayatınızı düzgün yaşamassanız yalnış şeyler yapar ondan sonra ben bu hayattan çekip gideyim gibisinden saçma sapan yollara saparsanız tabii intihar etmeyi düşünürsünüz.düzgün bir hayat yaşayın.allahın verdiği akılla hareket edin hiçbirşey olmaz.....12 yıllık aşkım eşimi kaybeddikten sonra prozac içmeye başladım 6 ay .oda üzerimde çok büyük bir yük kalmıştı yürütülecek işyeri, çocuk,borç harç falan filan .prozac bana bu dönemde büyük bir güç verdi .acımı bayağı bir hafifletti fazla derinlemesine düşünmemi engelledi.açıkcası bana enerji verdiiii.intihar gibi saçma düşünce hiç aklıma gelmedi...bu tür sorunu olan prozac dan fayda göremez

Yorum

Yıllar önce 98 yılında prozac kullanmıştım.Panik atak teşhisi koyan psikolog bu ilacı vermişti.6-7 ay kullanmıştım.Herhangi bir yan etki hatırlamıyorum.İntiharı hiç düşünmemiştim, kullanırkende aklıma getirmedi Yıllardır atağı geçirdiğim türden endişe ve kaygılarım yok, Panik atak yaşamış biri hayatında bir daha karşılaşıyormu bu durumla bilmiyorum ama ben tamamıyla kurtuldum diye düşünüyorum.Panik atağın tarifini unuttum diyebilirim, sadece hatırladığım kelime olarak kaldı aklımda "kaygı ve derin endişe"..
                        Prozacla yapılan panik atak tedavisi bu anlamda ilaç olarak fayda sağlamış diyebilirim.Etken sadece ilaç değil belkide ama şuanki panik ataksız durumumu göz önünde bulundurarak söylüyorum ilaç hakkındaki tecrübemi.

Yorum

Merhaba arkadaşlar, bugün doktora gittim ve bana Xanax(1 kutu kullanımlık) Prozac şurup ve yanında Mirtaron devam dedi.. Fakat bunları anneme anlattığımda çılgına döndü. Bu kadar ilaç kullanılır mı ölür gidersin falan diyor şu an psikolojimi acayip bozdu. Bir de bu ilacın kilo verdirdiği ne kadar doğru. Zaten kilo almak istiyorum ve aldığım kiloları da verirsem bu ilaç depresyonuma depresyondan başka bir şey katmaz. Okulum vs var annem ısrarla kullanma diyor, doktor ise ısrarla kullan tedavi yolu bu diyor. Ne yapacağımı şaşıdım (

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Superficielle
                            sersem yapar bence bu ilaçlar seni hem xanax hem mirtaron.Neden iki antideprasani bir arada vermis ki? rahatsizligin nedir?
                            Doktorun yanında panik atak geçirdim. Daha önce Mirtaron'u anksiyete için kullanıyordum tek başına yetmemeye başladı. Bu süre içinde kaygılarım yüzünden sınavlara gidemedim, beni yatıştırması için Xanax verdi. Bir de Prozac işte.. Sanırım Mirtaron'u uyku ve iştahsızlık problemi yaşamamam için kesmedi..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: fulia
                              aslında xanax yeşil reçeteli ağır bi ilaçtır sanırım doktor onu sürekli kullanman için vermedi sadece panik atak nöbetlerinde kullanman için verdi sanırım?
                              evet kısa süreli kullanım bir kutu içip bırakıcam daha önce de kullanmıştım.
                              şimdilik asıl ilaçlarımın prozac + mirtaron oldugunu söyleyebilirim.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: fulia
                                xanax sürekli kullanımda bağımlılık yapar zaten o yüzden kısa süreli vermiştir bende bi ara okb için prozac kullanmıştım zayıflatmak dışında herhangi bi yan etkisi olmamıştı bende mirtaron hakkında bi fikrim yok ama
                                geçmiş olsun.. peki faydası oldu mu prozac'ın.. off bende zayıfım ve kilo takıntım var zaten. kilo vermek istemiyorum ama. Sağlığımı da geri kazanmak istiyorum Mirtaron ise tam tersi tek yan etkisi iştah açmak..

Yorum

İşleniyor...
                                X