Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Prozac kullananlar buraya lütfen

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• ahsenn
    adlı üyemiz Prozac kullananlar buraya lütfen konusunu başlattı

Prozac kullananlar buraya lütfen

Prozac kullanan arkadaslar bu ilaç hakkında bilgi toplamak istiyorum bu ilacı neden kullandınız nekadar süredir kullanıyosunun ve hangi dozda yani günde kaç adet kullandınız ögrenmek istiyorum.ha bide faydasını gördünüzmü.simdiden teşekkürler

• balotelsiz
    replied
    hiperaktiviteyi azaltmak için de kullanılır,yatıştırıcıdır

Leave a comment:

• synopsis_
    replied
    İştah kaybı, terleme, intihar isteği, sürekli birilerine sarma yönünde dışa vurulan yalnızlık korkusu, başkalarına karşı oluşan bağımlılık,
    duygularını olması gerektiği gibi -dipnot karşı tarafı kırsa dahi- ifade etme, kendini daha fazla sevme ve kendine daha fazla güvenme en başta sayabileceğim etkileri.
    Kullanmaya başlayalı 3 ay oluyor. Düzenli olarak kendimi yokluyorum ve değişimleri bir günlüğe kaydediyorum.

İlaç güzel bir şey değil fakat benim aslında neler yapabileceğimi bana göstermiş olması müthiş.

Leave a comment:

• teykmibektudıstart
    replied
    iştah kaybı terleme gibi etkilerini gördüm kiloda verdim ve iyide gelmişti gayet güzel bir ilaç

Leave a comment:

• gerekligereksiz
    replied
    Selam bu prozac iyi geliyor da bende aşırı iştah yapıyor, aşırı kilo aldım ve yemeyi durduramıyorum, ne yapsam? ..

Leave a comment:

• EVLİ-MUTLU
    replied
    Mükemmel bir ilaç .. ciddi travmalar geçirdim ve kullanmadıgım antidepresan kalmadı diyebilirim hepsinde mutlaka yan etkiler oldu kilo artışı kilo kaybı sürekli uyku hali uyuşukluk uykusuzluk vs hepsi hayatımı olumsuz etkiledi .. fakat bu ilaç prozac benim üzerimde hiç bir yan etki yapmadı ve çok faydasını gördüm .. daha sakinim kaygılarımı yatıştıdı uykumu düzene soktu .. sadece bir olumsuz yönü oldu uykularım deliksiz hiç uyanmadan oluyor fakat sabah erkenden eşimi yöndermek için kalktıgımda bir daha uyuyamıyorum bu konuda güçlük çekiyorum .. buda olumsuz bi taraf değil aslında normal bi insana 7 saat uyku kafi gelmeli .. düzenli kullanmaya kararlıyım

Leave a comment:

• capricorn
    replied
    Prozac

Orjinal yazı sahibi: ahsenn View Post
    BAŞKA KULLANAN VARMI ARKADAŞLAR
    ben 2 aydır Prozac kullanıyorum ama anladığım kadarıyla herkeste etkileri aynı değil. En belirgin özelliği kilo verdirmesi ve ben zaten zayıf olduğum için bu durumdan mutlu değilim.İştahım daha iyi buna rağmen kilo veriyorum ayrıca ilk aldığım andan itibaren hiç belirgin bir öfke çıkışı yaşamadım çok daha kontrollü hissediyorsun benim için bu ilk hedefti çabuk sinirlenip çabuk öfkeleniyorum ama son 1 haftadır serotinin etkisini daha fazla hissetmeye başladım uyku konusunda azalma var geç yatıyotum ama çok rahat uyanıyorum bende uykusuzluk yaptı 5 6 saatten fazla uyumuyorum daha enerjik ve pozitif hisediyorum şu an etkileri mani dönemi belirtilerine benziyor enerjimde belirgin bir yukseliş var ama ilacın süreçlerinin farklılık gösteribileceğini düşünüyorum yinede daha önce cipralex kullanmıştım ona göre çok daha iyi bir ilaç ....Çok daha enerjik hissediyor ve yaşama dahil olabiliyorsun diğer ilaçların çoğu uyku ve sersemlik yapıyor ama mutlaka hepsi doktor kontrolunde alınmalı....

Leave a comment:

• mavi deniz
    replied
    bende prozac kullandım ilk ay şurubundan kullandım yan etkisini görmedim sonra kapsule geçtik 2 ay falan kullandım gayet iyiydi yan etkileri olmadı bende sonra bıraktım bazen kullanıyorum kötü hisettiimde ilacı sevdim bende yan etki yada başka bir şey yapmadı ve yorumlarıda okudum intihara falan sürüklüyo denmiş olabilir bu her insanda farklı yazılanları okursanız anlarsınız bir kişide intihara sebeb olurken bir kişide olmamış gerçi sebeb prozacmı bilemeyiz ama ilacı kullanmadan emin olamıcağımız gerçek bunu bilin ve ona göre kullanıp kullanmıcağınıza karar verin

Leave a comment:

• volkanozc
    replied
    ilk ay cipralex kulanmıştım kilo aldırınca prozca geçtim 3 aydan fazla oldu 1 ayda şurup olanından kulanmıştım ruh sağlığıma iyi geldiğini düşünmüyorum cipralex daha iyiydi galiba, ama 12 kilo verdirdi 110 kilodan bir anda 98 kiloya düştüm ve kilo vermeler devam ediyor. sırf kilo vermek için devam ediyorum

Leave a comment:

• huzurum_30
    replied
    Yine Prozac`a baslamak zorunda kaldim...

Olacagi buydu ne guzel 5 aydir kullanmiyordum.......Offffffffffffffff

Leave a comment:

• Hatıce Gul
    replied
    Icım sıkıldıkca )

Leave a comment:

• Hatıce Gul
    replied
    Sırf ılac hakkına bırseyler yazmak ıcın uye oldum.Evet kesınlıkle asırı denıcek kadar bagımlılık yapmıyor ancak alıstınmıda bırakmak anlamsız gelıyor bunuda eklemek lazım.
    1,5 yıldır bu hapı kullanıyorum kesınlıkle dıger antıdepresanlara benzemıyor,sıkıldıkca ıcıyorum sıgara gıbı bırsey -bence-.Evet ruh saglıgıma ıyı geldı ama kalp agrılarım basladı,bunu kesınlıkle bu ılaca baglamıyordum kı son zamanlarda ıctıkten 1-2 saat sonra bu agrıları cekmek zorunda kaldıgımı anlayana kadar.Hapla ılgılı bırsey oladabılır,olmayadabılır en yakın zamanda doktora gıdıp gereklı seylerı ogrenıcem belkıde tesaduftur.

Leave a comment:

• Kalbimden
    replied
    Merhaba,

Ben siteye yeni üye oldum. Gerçi uzun zamandır takip ediyorum yazıları. Ben geçen sene temmuz a kadar anafranil kullanıyordum ve uzun süre kullandım, sonra hem kilo aldırdığı için hem de çok uzun süre kullandığım içib başka doktora gittim. Bana cipralex verdi ve xanax içme dedi. ilk bir ay çok iyiydim sanırım anafranilin etkisi geçmeye başlayınca çok yoğun anksiyete başladım. 2 ay cipralex den sonra lustral e geçtik. Sonra anksiyetelerim yine arttı ve prozac a geçtik 3 hafta önce. (Prozac ı 2 sene önce kullanmıştım -yanındada ilk 2 ay sabah-öğle-akşam xanax almıştım-çabuk toplarlamıştım) Ama şimdi doktorum xanax içme diyor ama bugün çok yoğun anksiyete yaşadım 05 xanax içtim yetmedi. Şu xanax la mücadele etmesem daha çabuk iyileşirim gibi geliyor.

Sanırım xanax ı bir süre düzenli alsam iyi olacak... bu arada 5 kilo verdim. görünüm iyi aç geziyorum canım bir şey istemiyor.

Leave a comment:

• longines
    replied
    prozacın bağımlılık riski diğerlerine göre azdır.....

Leave a comment:

• porselen
    replied
    yeni başladım daha. 2hafta falan oldu. etkisini tam olarak anlayamadım yanında başka ilaçlar da kullandığım için.ama yan etkileri daha az gibi geliyo sanki diğer ssri lara göre. uzun dönem kullanınca daha iyi anlarım.
    ama sanki biraz sindirim sistemimi bozdu ya.umarım kilo verdirmiyordur çünkü daha fazla zayıflarsam kaşektik gibi görüneceğim :S

Leave a comment:

İşleniyor...
X