Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Depreks kullanan varmı?

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Depreks kullanan varmı?

bu ilacı geçen sene ağustos ayından beri kullanıyorum.
    Yararlı olurmu,oldumu,olacakmı kesin bi fikrim yok.
    yani karar veremiyorum..ben doktoruma ne kadar
    başka ilaç alternatifi önerdiysemde bundan şaşmadı..
    ona kendimi sorduğumda daha önce geldiğinde daha
    çok sıkıntılıydın şimdi daha iyisin dedi.ama bilemiyorum
    belkide farkedemiyorum gelişmeleri ama bana göre
    hiç bi değişiklik yok daha kötüyüm gibi...şunu merak
    ediyorum..Bu ilacı daha önce kullananlar varmı..?
    etkisi nekadar zamanda nasıl görülüyor?deneyimlerinizi
    paylaşırlarsanız sevinirim.

depreks ?? hiç duymadım da kullanmadımda..

benim önceki dr .umda öyleydi..şikayetlerim devam etmesine rağmen ilaçlarımı değiştirmiyordu..ewet eskisine göre biraz daha iyiydim fakat bu yeterli miy di tartışılır..üstelik şikayetlerimi anlattığımda beni dinlemiyordu..sorular soruyordu ve ssadece bu sorulara ewet veya hayır şeklinde cevaplar vermemi istiyordu..memnun değildim elbetteki dr.umdan..ve sonunda ilaçları da dr.u da bıraktım..ama baktım ilaçlar olmadam olmuyo bu defa başka bir psikiyatr a gittim..ve benim için önemli bir ayrıntıyı da paylaşacağım:ilk defa bir dr. elimi sıktı,,benimle tokalaştı..bu beni yani hastasını önemsediği izleniimini yarattı bende..
    iyi bir dr. du beni dinliyor ve anlamak istiyordu..sonuçta bana bir ilaç yazdı önceki dr.um iki ilacı birden yazmıştı fakat son dr.um iki ilacın birden yazılamayacağını,,bu şekilde hangi ilacın hangi etkiyi yaratacağını anlayamayacağımızı söyledi..ve tek ilaçla başladık tedaviye..daha sonra başka ilaçlarda denedi tabii..bana her yeni ilaç yazdığında 1-2 ggün sonra kendisi ni arayıp nasıl hissettiğimi söylememi istiyordu..
    yaptığımız ilaç denemeleri sonucunda bana en iyi gelen ilacları bulduk ve bi süre kullandım ben o ilaçları..bir kaç gün öncede kendimi iyi hissettiğim için bıraktım ilaçları dr.uma da danışmadım bu konuda hata ettim aslında ama neyse söylemek istediğim bu değil aslında..
    demek istediğim drr.unu değiştirmelisin belkide yeterince ilgili bi dr. gibi gelmedi bana..

Yorum

doktor değiştirme sainsım yok malesef eldekiyle idare etmek zorundayım.seniz doktorda iyiymiş hani.özelmiydi neydi el sıkmalar filan.
      enteresanmış.onu aramanı istemiş falan çok ilginç gerçekten.nerde böyle doktor?????!!!!!!!!!

Yorum

ewet,,özel bir psikiyatri merkezi fakat ssk ile anlaşmalı..

Yorum

nedense hiç şaşırmadım...

Yorum

depreks prozac olarak bilinen SSRI grubu antideprasanın muadilidir depresyon, anksiyete ve okb gibi bir takım psikolojik rahatsızlıklarda kullanılır. okb tedavisinde bu ilacı tek geçerim. tabi bu kişiden kişiye değişebilir. bütün antideprasanlar etkilerini 3-4 hafta içerisinde gösterilir. bir antideprasan iki ay kullanıldığında yüzde altmış ve yüzde yetmiş gibi bir iyilik hali gözükmezse değiştirilebilir.
            geçmiş olsun.

Yorum

3 günden beri 20 mg. depreks kullanıyorum. iyi gelecek mi ben de tam bilmiyorum göreceğiz
              ATEŞİ TEKRAR ALEVLENDİRMEK İÇİN KIVILCIMLARIN OLMASI GEREKMEZ Mİ? KIVILCIMLAR OLMADAN ATEŞ NASIL ALEVLENİR?

Yorum

13 gün oldu deprekse başlayalı şimdi daha iyiyim
                ATEŞİ TEKRAR ALEVLENDİRMEK İÇİN KIVILCIMLARIN OLMASI GEREKMEZ Mİ? KIVILCIMLAR OLMADAN ATEŞ NASIL ALEVLENİR?

Yorum

ben yaklaşık bir ay depresyon için kullandım olumlu ya da olumsuz bir sonuç alamayınca bıraktım..

Yorum

Bu ilacı kullanmaya başlayalı birkaç gün oldu. Artık piyasadan kalkan prozacın muadili olarak kullanılan ilaç. Bana söylenene göre yan etkileri azaltılmış, masum bir ilaç. Fiyatı 6,5 tl. Umarım faydalı olur.

Yorum

İşleniyor...
                    X