Duyuru

Collapse
No announcement yet.

soruma bi bakin

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• soruma bi bakin

Merhaba. 20 yasndyim ve panik atak var 3 yildir. 5 aydir da agorofobi başladı. Disari cikarken bin defa düşünür oldum. Korku var . hep KTÜ dusnceler. Önceden hasta olmaktan korkardm. Smdi herşey. İnthr etmekten korkarim delirmekten bu hastalign bitmemesinden korkarim. Agorofobi yuzenden psikoterapi görmedim. Uzak ve gidemedim. Online psikotrapiler varmis. İlaç denedm olmadi. Tek terapi kaldi. Napsam yardım ??

Panik Bozukluk ve Agorafobi beraber seyreden iki hastalık zaten.

Peki Kuzeninizle , anneniz babanızla da mı çıkamıyorsunuz?
    Psikolog.

Yorum

Cikarsam tek cikiyorum. İhtyacmi görüp geliyorum. Ablam annemde disari ckmyi sevmiyorum. Disarda pek anlasamiyorum diye. Disari cikmam azaldi ama .. Hep terapi diyorlar. Nasılgtcem ki terapiye

Yorum

Orjinal yazı sahibi: zeynep9453 View Post
        Cikarsam tek cikiyorum. İhtyacmi görüp geliyorum. Ablam annemde disari ckmyi sevmiyorum. Disarda pek anlasamiyorum diye. Disari cikmam azaldi ama .. Hep terapi diyorlar. Nasılgtcem ki terapiye
        bir yolunu bulup gitmelisin bence..Tedavi olmazsan atlatamazsin.
        'Öldüm' der durur, yine de yaşarsın!...

Yorum

Bir korku ki; tedavi bulmanı, tetkik yaptırmanı, terapi almanı, pikniğe gitmeni, spor yapmanı, alışveriş yapmanı engelliyor. Kaderinde mi vardı acaba, yoksa aile ihmalinden mi oldu? Herneyse ana problemin dışarı çıkamamak ve dışarı çıkamadan tedavi olamazsın. Bence evde hasta olacağına dışarı çıkarak, korkularının üstüne giderek hasta ol yada iyileş. Geçmiş olsun.

Yorum

Teşekkürler .. Sorunu buldum. Ben zaten tarama takarak hasta oluyorum. Kafama taktiğin şeyi buldum annemlede dertlestik. Bana bagli olan bi erkgi uzmekten korkuyorum. ama ben sevgili vs istmiyrun oysakk. Ben nazil dicem bunu diye taktim minik takintilr bilehasta eetti beni

Yorum

yazarken bile kaygı bozukluğun hissedilebiliyuor fiziksel bile rahat değilsin.. bence psikoloji üstüne kitaplar oku daha doğrusu rahatsı olduğun durumlar üstüne oku burada arkadaşların tavsiyeleri olacaktır kitaplar üstüne.

KuzuZade
              Derdest etti gönlümü serabınla gelen nazarın, n'ola ki aslına rücu etse suret-i nigarın..BeyZade
              BEYNİNİZİ değiştirin , HAYATINIZ değişsin... ( Dr. Daniel G. Amen )
              Psikiyatrik rahatsızlığı olan bu kitabı okusun etkili çözüm bulacaksınız. !

Yorum

Evet yazarken bile bir ürkeklik, bir çekingenlik, endişe hissediliyor yazı şeklinizden. Kimseyi üzülecek diye sevmek zorunda değilsin. İstediğin kişi olsun. Zaten sevgisiz de yaşayamayacağını anlayacaksın birgün.

Yorum

.....................................
                  Last edited by hale46; 03-07-2015, 10:33 PM.

Yorum

İşleniyor...
                  X