Duyuru

Collapse
No announcement yet.

okb li hastalarda ne yöntem uygulanıyor.

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• okb li hastalarda ne yöntem uygulanıyor.

okbli hastalar psikiyariste gittiği zaman anasıl bir yöntemn uygulanıyor.ilk görüşmede ikinci görüşmede vs.neler konuşuluyor.Kişiye özel olduğu kesin ancak giden arkadaşlar görüşmelerde neler yapldığını yazarsa bilgimiz olur.şimdiden teşekkürler.

valla arkadasım gidiyosun sen anlatıyosun o dinliyor çözüme ulaşmıyor yani hiçbir şey .aynaya konuşmak gibi.sonrada ilaçlar yazıyor ve günlerini uyuyarak geçiriyorsun bıktırıcı bir uyku.3 ay faverin ve nörofren 2 ayda lustral kullandım.hele lustral berbat bir ilaç aman yazarsa sakın alma.dünyan kararıyor.çok ağır bir ilaç ve ilaç tedavisi sonrası 8 kilo aldım sonuç hala obsesifim ama eskisi kadar beni rahatsız etmiyor.her şeyin ilacının kendimiz olduğunu fark etmelisin önce.yoksa ilaç hikaye.Allah hepimize ş,ifa versin en zor hastalık bizimki çünkü kimseyi inandıramıyorsun herkes abartıyor gözüyle bakıyor.En kısa zamanda iyileşmen dileğiyle

Yorum

evet bencede anlatmasıda zor bir rahatsızlık

Yorum

doktora gittiğimde yaşadığım herşeyi tek tek anlattım hepsini kaydetti
        beni dinledi yorumlarda bulundu sebeblerini bulmaya çalıştık bulunduda
        bendeki takıntılar aileden geliyormuş ve çocukluğumda yaşadığım travma dan da kaynaklanıyormuş
        ilaçlarım verildi ilk haftalar yan etkilerle uğraştım diğer görüşmelerimizde doktorumun kaydettiği takıntıların hafifleyip hafilemediği konusunu konuşuyoruz çok detaylar var aslında
        ayrıca psikolog ile görüşüp soruna çözüm arıyoruz
        çok uzun bir yol anlıyacağınız fakat sabretmek diremek gerek

Yorum

benim gittiğim doktorların hepsi şöyle bir yöntem uyguluyor..anlatıyorsun dinliyor o anlatıyor sen dinliyorsun..tek bir farkla..senin anlattıklarını doktor ilk defa duyuyor onun anlattıklarını sen zaten biliyorsun :lol: :lol: bunları ben zaten biliyorum dediğinde tedaviye dirençli olduğunu söylüyor(ben seni iyileştirmeyi beceremem demek istiyor aslında :lol: )sonra da 2 ilaç yazıyor sık sık gel diyor(bunu derkende sen benim umrumda değilsin gel ki ben para kazanayım demek istiyor :lol: :lol: )yani bunlar benim gittiğim doktorlar söz meclisten dışarı :roll:

Yorum

ben hiç hasta değil hep müşteri olduğumu hissettim

Yorum

:? ben ilk doktora gittiğimde bende 4 takıntı bir aradaydı dini,cinsel,zararverme,deli sanma hali,hastalık(ufacık bişeyden tamam ben hastayım diye ilaca başlama)ilkin tam anlamıyla anlatamadım okbyi çünkü yaşadığım halin bir hastalık olabileceğini düşünemezdim kendimi delircekmiş gibi sanıyordum doktor anksiyete teşhisi koydu ve selectra başlamıştı ama sonra nettende araştırdım baktım bu bir hastalık derinden bir oh çektim dedimki ohhhhhhhhhhh tamam bu düşünceler bana ait değil ama bu oh uzun sürmedi aradan 6 ay geçti ve başka bir doktora gittim doktoruma harşeyi anlattım ilacımı değiştirdi ve şuan çok iim arada bir tabiki dalgalanmalar oluyor ama önemsemiyorum ilacın gücünen inananlardanım

Yorum

Re: okb li hastalarda ne yöntem uygulanıyor.

Orjinal yazı sahibi: bennuekiz
                okbli hastalar psikiyariste gittiği zaman anasıl bir yöntemn uygulanıyor.ilk görüşmede ikinci görüşmede vs.neler konuşuluyor.Kişiye özel olduğu kesin ancak giden arkadaşlar görüşmelerde neler yapldığını yazarsa bilgimiz olur.şimdiden teşekkürler.
                Esas yöntem duyarsızlaştırmadır, bir nevi aşırı tepki mekanizmasının söndürülmesidir.

Yorum

arkadaşlar hipnoz tedavıye gıden varmı.
                  bırde davranıs terapısı hangısı daha etkılı acaba.

ya bırde merak edıyorum. bu hıpnozda ne yapıyolarda bu kadar para alıyorlar.

ılk goruş 300 ytl
                  sonra dak 3 ytl
                  Vefa, vefa…Ey vefalıların en vefalısı!
                  Vefayı veren Sen’sin.Vefalı da Sen…
                  Ya bizde vefa…

Ne gelen vardı, ne giden. Rıhtımlar tenhaydı. Hiç mi kalmadık anlaşılamamanın yalnızlığında? Ah, sabırla bekleyebilseydik gönül! Her zaman hazır bulacaktık kıyıdaki yelkenliyi. Görememişsek körlüğümüzdendir...

Yorum

İşleniyor...
                  X