Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Eslorex hakkında

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Eslorex hakkında

Merhaba arkadaşlar.

Eğer eski üyelerden aranızda olanlar varsa muhtemel ki hatırlayacaklardır. Annem bundan 1buçuk yıl önce depresyon tanısıyla tedavi görmeye başlamıştı. Fakat ne yazık ki devlet hastanesi bünyesinde bir psikiyatri uzmanı olması sebebiyle midir bilinmez sağlam bir tedavi süreci izlenemedi. Annem 1 buçuk yıldır hala ilk başladığı ilacı kullanıyor. İlaç ya da tedavi değişikliğine gidilmedi. Bu arada annemin depresyon semptomları neredeyse kalmadı. Gayet sağlıklı. Asıl sorun şu ki annem tedaviye başlamadan önce ben onun duygu durum bozukluğu depresif davranışlarıyla birlikte seyreden uyku sorunu nedeniyle bir psikiyatra götürmüştüm. Dediğim gibi depresyon namına çok iyi bir iyileşme gösterdi ama sorun ilacı almadan uyuyamayacağını düşünmesi. Bir klasik koşullanmaki ilacı 8e bölmesine rağmen o minnacık ilacı almadan asla ve asla uyuyamıyor, ne zaman ki o 1/8 ilacı alıyor o zaman rahatça uyuyor. Geçen rutin doktor muayenesinde ilacı artık bırakmak istediğinden ve ilaç kullanmadan uyuymak istediğinden bahsetmiş. Doktor da o zaman bir gün al bir gün alma, bir de böyle deneyelim tarzında bir öneri sunmuş fakat annem daha ilk günden, bugün ilacı almadan uyumam gerekiyor, ilaçsız nasıl uyuyabilirim korkusuyla sabahlamış.

Velhasıl kelam, ben annemin uyku sorununun olmasından öte ilaca bağımlılık durumunun geliştiğini ve ilaçsız uyuyamama anksiyetesi geliştirdiğini düşünüyorum. İlacı alınca uyuduğuna inandığı için uyuyor yoksa o 1/8 lik ilaç ona hiç fayda etmiyordur eminim.

Bu nedenle ben psikoterapi yöntemini denemeyi düşündüm ama içeriği ve faydası hakkında pek bir bilgim yok açıkçası. Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar var mı aramızda? Depresyon ve uyku problemleri olan hastalarda psikoterapi yöntemi ne kadar etkili oluyor? İlacı tamamen bırakmamızda faydası olur mu?

Bir de son bir soru daha. Annemin sevgili ! arkadaşlarından biri de sanırım depresyon tedavisi görüyormuş ve doktoru ona Eslorex 10mg vermiş. Hanım, ilacın kendisini gayet iyi uyuttuğunu söyleyip önermiş. Ben ailemin yanında değilim, İstanbul'da okuduğum için ancak telefonla irtibat kurabiliyoruz. Annem bana bu ilacı alıp almama konusundaki tereddütlerini iletince ben kesinlikle karşı çıktım. Çünkü her ne tür ilaç olursa olsun doktor kontrolü dışında kullanımına karşıyım.

Ama gel gör ki annem bir iki gece uyumadan bu ilacı içmiş ve gayet güzel uyutmuş. Bunun için almak istiyor. Burda bilinçli biri olarak anneme nasıl davranmalı ve bu ilacı kullanmasının önüne geebilirim?

Eslorex kullananlar, ya da bu konuda bilgiye vakıf uzman arkadaşların yardımlarını istirham ediyorum.

Acele izah etmem gerektiği için, yazımdaki olası imla ve anlam hatalarından ötürü okuyan arkadaşlardan özür diliyorum.

Sevgiler & Saygılar
    Olmadığın insan olarak sevilmektense, olduğun insan olarak nefret edilmek iyidir.

özlem seni gördüğüme çok sevindim canım ...
    ben 2 sene citol kullandıkta sonra ...daha iyi diye dr eslorex 'e geçmemi istedi ...ama ben 1 ay zor kullanabildim ...bana iyi gelmedi ..tekrar citole döndüm ...veya bana az gedi diyelim ...tekrar nefes alamam filan başlamıştı ...ama başka arkadaşlar da iyi geldiğini söyleyenler oldu ...
    bulutlar ağlamazsa yeşillikler nasıl güler ....

Yorum

Teşekkür ederim ranil ablacım... Sorumu cevaplama erdemini gösterdiğin için. Koskocaman portalda yok mu bilgi sahibi bir uzman ya da tecrübelerini paylaşabilecek başka arkadaşlar. Neyse...

Allah sana da acil şifalar versin inşallah.
      Olmadığın insan olarak sevilmektense, olduğun insan olarak nefret edilmek iyidir.

Yorum

Merhaba özlemcim, annene çok geçmiş olsun. Yazında imla hatası hemen hemen yok, acele yazın buysa bravo sana.
        Bahsettiğin ilaç hakkında bilgim yok. Ancak ben de senin gibi doktora sormadan ilaç kullanımına hele ki bu tür ilaçlara kesinlikle karşıyım. Anneni korkutabilir çok fazla yan etkileri olduğunu içmemesi gerektiğini söyleyebilirsin, aklıma bu geldi şimdilik.
        Şu an kullandığı ilacı 8 e bölerek uyuması bilmediği bir ilacı almaktan daha iyidir bence. Annenin senin gibi bilinçli bir kızı olması ne kadar güzel ama uzakta olman üzücü. Umarım sorularına cevap bulursun.
        Sevgiler.
        Şuna inanmak lazımdır ki, Dünya yüzünde gördüğümüz her şey kadının eseridir (Mustafa Kemal Atatürk)

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ozle_m_ermaid View Post
          Teşekkür ederim ranil ablacım... Sorumu cevaplama erdemini gösterdiğin için. Koskocaman portalda yok mu bilgi sahibi bir uzman ya da tecrübelerini paylaşabilecek başka arkadaşlar. Neyse...

Allah sana da acil şifalar versin inşallah.
          canım benim teşekkür ederim ...
          ama site tam oturmadığı için arkadaşlar başlığı kaçırmış olabilir canım ...
          mutlaka yazan olur ...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ranil View Post
            canım benim teşekkür ederim ...
            ama site tam oturmadığı için arkadaşlar başlığı kaçırmış olabilir canım ...
            mutlaka yazan olur ...

Haklısın ranil abla, derslerimin yoğunluğundan dolayı belki de 4 aydır hiç girmemiştim portala ve baya karışık gelmişti. Benim için de alışmak zaman alacak gibi görünüyor.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: iyimser View Post
              Merhaba özlemcim, annene çok geçmiş olsun. Yazında imla hatası hemen hemen yok, acele yazın buysa bravo sana.
              Bahsettiğin ilaç hakkında bilgim yok. Ancak ben de senin gibi doktora sormadan ilaç kullanımına hele ki bu tür ilaçlara kesinlikle karşıyım. Anneni korkutabilir çok fazla yan etkileri olduğunu içmemesi gerektiğini söyleyebilirsin, aklıma bu geldi şimdilik.
              Şu an kullandığı ilacı 8 e bölerek uyuması bilmediği bir ilacı almaktan daha iyidir bence. Annenin senin gibi bilinçli bir kızı olması ne kadar güzel ama uzakta olman üzücü. Umarım sorularına cevap bulursun.
              Sevgiler.
              İyimser abla, seni tekrar görmek ne hoş Önerilerin için teşekkür ederim bir hafta sonra finallerim bitecek inşallah ve gidince annemin tedavisiyle ilgilenmeyi, özellikle doktorunu değiştirmeyi düşünüyorum.

İnşallah doğru doktor ve doğru tedavi yolunu bulmak ve şifaya erişmek tüm arkadaşlara, içinde benim de anneciğime nasip olur.

Güzel temennilerin için tekrar teşekkürler iyimser ablacım.

Yorum

İyimser abla, seni tekrar görmek ne hoş Önerilerin için teşekkür ederim bir hafta sonra finallerim bitecek inşallah ve gidince annemin tedavisiyle ilgilenmeyi, özellikle doktorunu değiştirmeyi düşünüyorum.

İnşallah doğru doktor ve doğru tedavi yolunu bulmak ve şifaya erişmek tüm arkadaşlara, içinde benim de anneciğime nasip olur.

Güzel temennilerin için tekrar teşekkürler iyimser ablacım.
                Senin nezdinde tüm hastalara ve yakınları hasta olan herkese yürekten şifalar diliyorum.
                Şuna inanmak lazımdır ki, Dünya yüzünde gördüğümüz her şey kadının eseridir (Mustafa Kemal Atatürk)

Yorum

özlencim ..
                  nerlerdesin...
                  ve annenin sağlığı nasıl ..

Yorum

Selamlar ranil abla...

Çok uzun zamandır girmiyorum bu siteye artık, bir araştırmamla ilgili olarak girdim ve tesadüfen gördüm senin cevabını.

Teşekkür ederim ranil abla, ben iyiyim çok şükür, 3. yılımı da bir hafta sonra bitiriyorum inşallah. Şu aralar tam finallerle cebelleşiyorum.

Annemin sağlığı da elhamdülillah çok iyi.

Tedavisini kendim üstlendim. İlacı bırakması için spor yapmasını istedim, spor yaparken insan beyni daha çok seratonin salgılar. Ne kadar seratonin o kadar iyi bir ruh hali

Annem iki aydır spor yapıyor, spor yapmaya başladıktan iki hafta sonra kendi isteği ile ilacı bıraktı. İlaç almazsam uyuyamam korkusunu yendi, şuan anksiyetesi de uykusu da gayet kontrolü altında

İnşallah buradaki diğer arkadaşlar da Allahın izniyle bir çok şeyi yenmeyi başarabilirler...

Sen nasılsın, sağlığın, keyfin nasıl ablacım?

Yorum

Selamlar ranil abla...

Çok uzun zamandır girmiyorum bu siteye artık, bir araştırmamla ilgili olarak girdim ve tesadüfen gördüm senin cevabını.

Teşekkür ederim ranil abla, ben iyiyim çok şükür, 3. yılımı da bir hafta sonra bitiriyorum inşallah. Şu aralar tam finallerle cebelleşiyorum.

Tedavisini kendim üstlendim. İlacı bırakması için spor yapmasını istedim, spor yaparken insan beyni daha çok seratonin salgılar. Ne kadar seratonin o kadar iyi bir ruh hali

Annem iki aydır spor yapıyor, spor yapmaya başladıktan iki hafta sonra kendi isteği ile ilacı bıraktı. İlaç almazsam uyuyamam korkusunu yendi, şuan anksiyetesi de uykusu da gayet kontrolü altında

İnşallah buradaki diğer arkadaşlar da Allahın izniyle bir çok şeyi yenmeyi başarabilirler...

bi avukat vardı. annesi babası onu okutmak için elinden geleni yapmış. avukat olunca ilk işi kendi annesini babasını boşatmak olmuş tabi bu örnek zıt uçlu bir örnek

sende okudun bitirdin ilk kendi ailenden başlıyosun mesleye. güzel bişi gerçekten
                      ... ve ruhunun ilhamını dinledi insan. Sonuçlara razı olmak şartı ile istediğini seçmekte ve şeçtiğini yapmakta özgürsün....

Yorum

Selamlar ranil abla...

sağlıoğım ve keyfim gayet iyi ablacım ..
                        senin iyi haberlerini duymak ve yazdığını görmek de beni sevindirdi ..
                        annenin iyi olmasına da çok sevindim ..
                        bende uzun zamandır yürüyüş yapamıyordum ...
                        spor yaptığımızda serotonin'in daha çok salgılandığını bilmiyordum ..bende hemen spors başlıyorum ..
                        arasıra uğra ve iyi haberlerini bşizlere ilet ablacım ..
                        sana ve annene selamlar ...

Yorum

işin açığı ben ilk olarak eslorexle başladım ama eslorex uyku yapmıyor ben 15 gün zor kullandım mide bulantısından duramıyordum eslorex beni hiç uyutmuyordu ama bu benim bünyemden kaynaklanıyorsa bilemem

Yorum

İşleniyor...
                          X