Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Uyumaya Direnen Beyin

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Uyumaya Direnen Beyin

Eğlenceye doyamadığım düşünceleriyle uyumak istemiyorum bazen uykum olsa da.. Ama gariptir saat 3 olduğu zaman (saatin farkında olmasam da) kendimi yatakta buluyorum tabi yatağa geçtikten sonra da dizi, film açıyorum... Uyanık kalma sınırlarımı zorluyorum anlayacağınız istemsiz olarak..

Şu anda saat burada 4 oldu ve 7'de işe gitmem gerekiyor. Yarını siz düşünün: uyandığımda kendime kızmalar, akşam eve geldiğimde erkenden yatmak için kendime söz vermem hatta yalwarmam.. Ama akşam olduğunda sanki sabahı yaşamamış bir BEN oluyor ve yine geç saatleri buluyorum istemizce..

Biraz önce psikoloğuma da e-posta attım bu uykusuzluk problemim için.. Bakalım ne cevap verecek bu cevabını bilemediğim sorunum için.. Sizin de önerilerinize açığım!

Şunu da belirteyim şu anda 5 tane biraz içmiş durumdayım ama ne uykum var durumundayım ne de sarhoşluk hissediyorum..

Yorum

Psikolog'dan cevap yok bugünlük..

01234 benim bu uyku bozukluğu durumum sürekli var.. Gerçi dünkü uykusuluk sebebim anksiyeteden dolayı olmuş olabilir haklısın.

Yorum

ah bu geceler yok mu....geceleri uyuyamayanlardan biri de benim..
        sabah olana dek gözlerimi kapatamıyorum..kapatttığım anda başıma üşüşen birileri yada bişeyler varmış gibi geliyor yada tam uykuya dalacakken kabus görüp uyanıyorum ve tekrar kabus göreceğim korkusuyla uyanık kalmayı tercih ediyorum..fakat uyanıkken bile rahat olamıyorum,,her an kötü bişey olacakmış gibi sürekli prizleri,tüpü falan kontrol ediyorum..üst katımızda kimse olmadığı halde sesler duyuyorum hemde her gece...kapının önünden birinin geçtiğini yada arkamda bana zarar vermek için duran beni izleyen birinin olduğunu sanıyorum..
        ve çok korkuyorum !!....

bu korkuları üzerimden atmak istiyorum fakat nasıl yapacağım bilemiyorum..sizler ne önerirsiniz ??
        Last edited by tannes; 12-05-2010, 12:39 AM.

Yorum

Dün benim için süper oldu saat 11:00 civarı yatağıma geçtim ve yine her zamanki gibi dizimi açtım. Ve uyumuşum erkenden: bu benim için uzun süreden sonra milat oldu. Sanırım biyolojik saatim değişti veya anksiyetem sebep oldu bilemiyorum: sabahın 5'inde gözüm açıldı.. Uykumu almış bir şekilde uyanmadım ama tekrar da yatamadım..

Biyolojik saati ve uyku düzeni nasıl tekrardan ayarlanabilir?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: tannes View Post
            ah bu geceler yok mu....geceleri uyuyamayanlardan biri de benim..
            sabah olana dek gözlerimi kapatamıyorum..kapatttığım anda başıma üşüşen birileri yada bişeyler varmış gibi geliyor yada tam uykuya dalacakken kabus görüp uyanıyorum ve tekrar kabus göreceğim korkusuyla uyanık kalmayı tercih ediyorum..fakat uyanıkken bile rahat olamıyorum,,her an kötü bişey olacakmış gibi sürekli prizleri,tüpü falan kontrol ediyorum..üst katımızda kimse olmadığı halde sesler duyuyorum hemde her gece...kapının önünden birinin geçtiğini yada arkamda bana zarar vermek için duran beni izleyen birinin olduğunu sanıyorum..
            ve çok korkuyorum !!....

bu korkuları üzerimden atmak istiyorum fakat nasıl yapacağım bilemiyorum..sizler ne önerirsiniz ??
            tannes yaşadığın korku duygudurumu tanıdık geldi.. Yaklaşık 2 ~ 3 ay kadar önce korku durumu bende de vardı ve aynı şekilde depresif durum (yeni geldiğim yurtdışındaki kültürel şok olayından kaynaklı) söz konusu idi ve psikolog'um depresyonun, yalnızlık hissinin, yeni bir çevrede etrafında kimsenin olmamasının bu korkulara söz konusu olabileceğini söylüyordu. Ben evimdeki mutfağa gidemiyordum. Sebebi ise korku filmlerindeki 'ani ruh, cin tarzı şeylerin çıkma' korkusuydu.. Ve sonlara doğru ben de sesler duymaya başladım. Ama çok garip bir durumdur: ani olarak depresif duygudurumum düzeldi ve korkular da ben farkında olmadan kayboldular.

Önerim arkadaşım: öncelikli olarak, varsa eğer, depresyon, yalnızlık,... tarzı sıkıntılarını masaya yatır.. Türkiye'de psikologa gitmek bir lüks (pahalı!) ama yapabiliyorsan gitmeni tavsiye ederim. İç dünyanı birileri ile paylaşmak bile çok yardımcı oluyor. Kaldı ki uzman bir kişi en doğru çözümü önerebiliyor!

Yorum

[QUOTE=TheEnemyInsideMe;124416]tannes yaşadığın korku duygudurumu tanıdık geldi.. Yaklaşık 2 ~ 3 ay kadar önce korku durumu bende de vardı ve aynı şekilde depresif durum (yeni geldiğim yurtdışındaki kültürel şok olayından kaynaklı) söz konusu idi ve psikolog'um depresyonun, yalnızlık hissinin, yeni bir çevrede etrafında kimsenin olmamasının bu korkulara söz konusu olabileceğini söylüyordu. Ben evimdeki mutfağa gidemiyordum. Sebebi ise korku filmlerindeki 'ani ruh, cin tarzı şeylerin çıkma' korkusuydu.. Ve sonlara doğru ben de sesler duymaya başladım. Ama çok garip bir durumdur: ani olarak depresif duygudurumum düzeldi ve korkular da ben farkında olmadan kayboldular.

sizin adınıza sevindim,,mucize gibi bir anda ,,kendiliğinden kurtulmuşsunuz depresif halinizden ve korkularınızdan..

depresif yaşamaya alıştım ben bi şekilde,,fakat korkularımla baş edemiyorum..

aslında bir psikologla görüşmek iiyi olurdu gerçekten fakat öyle bi imkanım da yok..kimseyle konuşup anlatamıyorum da yaşadıklarımı,,hissetiklerimi..bi nebze burada sizlerle paylaşarak rahatlamaya çalışıyorum..

Yorum

Dün yine bir dönüm noktası başladı: bir gün önce 11'de yatmış olmamdan mıdır bilmiyorum sabahın 5'inde gözüm açıldı. Daha sonra da uyuyamadım. Biliyorum bu gibi durumlar beni korkuttuğu için geç saatlere kadar uyumadan ve sarhoş olmayı umar biçimde dolanıyorum (ki uykum deliksiz olsun ve sabah erken kalkma durumu yaşamayım).. Tabi vücut yoruluyor.. Sabahın 5inde kalkmış olmama rağmen yatmam gece 2'yi buldu: zor bela kendimi yatağa soktum. Sonrasında uyumuşum. Bugün ders çalışmam gerekiyorken saat 11 oldu yeni kalktım.

En kötüsü ise: dün yine korku çanları çaldı beynimde.. Mutfağa bira almaya gittiğimde beynim yine "Ihı bak arkanda cin, ruh var" gibi senaryoları yazmaya başladı. Bu hiçç hoşuma gitmedi. Arkama bakıp bakıp durdum bir birayı alana kadar. Sanırım mevcut var olan sıkıntılarımın üstüne babamın ziyaretiyle gelen karmaşıklık olacak düşüncesi beni bu hallere itti, itiyor. ve çok sevdiğim bilgisayarımda yaptığım etkinliklerden de sıkıntı duymaya başladım. Tek eğlence kaynağımken: yaptığım oyun oynamak, facebookta oyalanmak gibi etkinliklerden sıkılıp yarıda kesmeye başladım. Sanırım bunların karışımından kaynaklı bir karamsar sıkıntı durumu hakim.. Umarım geçer..

Yine de her türlü önerilerinize açığım.

Yorum

Bana yalnızlıktan sıkılmışsınız gibi geldi.
                  Biraz daha neşeli olmak adına bir kız arkadaş mesela edinmek olamaz mı?
                  Ama kastettiğim kısa süreli bir macera değil, ne biliyim arada gelip sende kalacak, iyi huylu falan biri
                  Bilmiyorum, fena bir öneri mi oldu...
                  Çözüm genelde ummadığımız, bakmadığımız yerdedir

Yorum

bir dost:

Türkiye'deyken çok sorunlu biten ilişkilerimden olsa gerek: yalnızlığımla mutlu olan bir insan haline geldim (akşam kendi istediğim yemeği yaptığım veya tarzı bazı zamanlarda "Bekarlık sultanlıktır"ı mutlu bir şekilde yağadığım çok oldu). Ama çok nadir de olsa ara ara sarılmak için bir ruh aradığım zaman oluyor ama yalnızlığı güzel gören tarafım daha ağır basıyor.. Tabi bunda en önemli faktör: kız milletini kazanmak zorunda kalışımız halbuki herşey iki taraflı olarak eşitken.. "Niye uğraşayım ki" diyerek kendi mutlu dünyama dönmek cazip geliyor: uğruna uğraşacağım kimse yok, istediğim zaman istediğimi yaparım... Belli olmaz değişir bu düşüncelerim ama şimdilik iyiyim yalnızlığımla..

01234:

Emin ol cin peri masal benim için de ama beynin sana olacakmış gibi gösterdiğinde o masallık boşa gidiyor.. Mantığın yok diyor ama beyninin bir tarafı ıhı şu anda arkanda, birazdan çıkacak diyor.. Dinlememezlik yapamıyorsun!

Yorum

İşleniyor...
                    X