Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Anoreksiya Nervoza (Manken Hastalığı)

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Anoreksiya Nervoza (Manken Hastalığı)

bu hastaligi olanlar var mi bu forumda?
    konusmam lazim.

benim biraz var.şimdilik sadece blumiayım ama yakın bi zamanda anoreksiaya çeviricekmiş gibi gözüküyor.
    Hold ur breath,fall apart,start again...

Yorum

offf bulimia olmak daa beter.ben onun esiginden döndüm sonra anoreksiya oldum çiktim.ya tam da teshis koyamiorum doktor diilim yani ama durum o anladigim kadariyla.sen bulimiksin ya simdi asiri derecede yiyip parmak atip mi kusuosun.ben onun esiginden parmak atip kusamamam sayesinde döndüm bilio musun.kasi bile sokuodum bi aralar boazima kadar ama kusamiodum.sonra her yemekten sonra deli gii bisiklete binmeye ve kosmaya basladim.artik yemeden yapiorum.sonu nolcak hiç bilmiorum ama zayif olmak güzel bisi=)=)inanilmaz hosuma gidio.46 kiloyum ama daha da vermek istiorum herkes çocuk gibi kaldin iice dese bile.gerçi ben aynaya bakinca hala eriticek yerler buluorum ama cidden zayifim galiba ya bilmiorum çok sinir bi durum.sen nasilsin bu konuda?bi anlatsana

Yorum

benim farklı objelere ihtayacım olmuo hatta bazen parmaa bile ihtayacım olmuo.hani bazıları tuvalete gelince tuvaleti olmadığı halde refleksle tuvaleti gelir weya altına kaçırırmışya-belki duymuşsundur-benimde kusmak gelio.aslında işin iğrenç tarafı bazen kusman hoşuma gidiyor sinirlendiğim birşey varsa rahatlıyorum falan.boğazım herdaim yara zaten.netten araştırdım şuanki kiloma göre zayıfla normal arasıyım heryolu deniyorum ama daha çok zayıflıyamıyorum çıldırıcağım ya.bütün gün aç geziyorum akşam dayanamayıp yemek yiyorum yine.tok olunca kendimi berbat hissediyorum.vücudum çok su tutuo asıl sorunum bu.pazartesi bi diyete başliicaım.çok iyi sonuç veriyor diyorlar.umarım bu işe yarar.bende 50 kiloyum işte banada sana dediklerini diyorlar boyunu bilmiyorum ama cidden çok zayıfsın sanırım.aslında bizde biliyoruz zayıf olduğumuzu ama o bikiniler kotlar ancak 34 beden mankenlerde güsel duruyor bunu anlamıyorlar işte.öle olmak içinde ya bi yeme bozukluğun olucak ya hormonal bi bozukluğun olucak yada uyuşturucu kullanıcaksın.

Yorum

parmak atıp kusma olayı yaşadığımız kötülüklere karşı bi refleksmiş,yani dünyadaki kötülüklere,yaşadığımız haksızlıklara karşı bilinçsizce geliştirilen bişiymiş,insan içindeki nefreti bu şekilde dışa vuruyomuş.. bi yakınımda aynı şey vardı gittiği psikolog ona bunları söylemişti.uzun süredir çözüm bulamamıştı şu an geçti sanırım artık olmuyo.anladığım kadarıyla sizin de istemediğiniz bi durum allah kolaylık versin..
          all we need is love

Yorum

saol.bende o tarz bi yardım almayı düşünüyorum ama çoğu kişi hiçbir işe yaramadığını söylüyor.o yakınına nasıl bi tedavi uyguladılar,tedavi sırasında aşırı kilo aldımı,ne durumdaydı biraz bilgi verir misin?

Yorum

arkadaşım o yakınım da çok rahatsızdı bu konuda zayıftı falan,çok psikologa gitti bişi değişmedi en son ankarada birisi vardı hindistanda falan araştırma yapmış bir insandı ona devam ediyodu ama şu an son durumdan haberim yok öğrenir sana haber veririm ben yine.şu an çok detaylı bi bilgim yok üzgünüm
              all we need is love

Yorum

şimdiden saol.bu arada çok geçmiş olsun yaşayan anlıyo cidden.mesela yarım saat önce yemek yedim ve şuan kendimi berbat hissediyorum.tedirginim çok öle işte.

Yorum

geçmiş olsun arkadaşım umarım en kısa zamanda atlatırsın bunu,zor bi durum olduğunu biliyorum az çok öğrenir öğrenmes ulaşcam sana dikkat et kendine..
                  all we need is love

Yorum

benim yakın arkadaşım bu parmak atarak çıkarma hastalığına yakalandı.. ben bu tür zayıflamaya çalışanlara ömerim spor ve perhiz yaparak zayıflamalarını öneririm. çünkü arkadaşım bu yüzden nerdeyse haftanın 2 veya 3 gününü hastanede geçirmeye başladı.. aşırı derecede vücut zayıfladı.. doktorlar adam akıllı bi teşis koyamıyolar.. onun için bu yola kimsenin başvurmasını tavsiye etmem..birde ağrı kesmek için yapılan iğnenler zaman geçtikçe etkisini kaybedip daha etlisine ihtiyaç duyuyo vücut.. şu an arkadaşım o duruma yaklaşmış durumda.. tekrar söylüyorum çıkarma yoluyla zayıflamaya baş vurmayı tavsiye etmiyorum çünkü bi zamandan sonra bunuda durduramıyosun kendiliğinden geliyo.. bi çok kerede şahit oldum.....

Yorum

arkadaşlar ben 2 yıl önce anoreksıa nevroza geçirdim.51kilodan 29a düştüm.anoreksıa nevroza yememe hastalığıdır kusma değil.kusma hastalığı anoreksıa bulımıa oluyor.
                      peki nasıl anlıyacağız nevroza oldugumuzu diyosanız söyliyim;
                      kişi önce zayıflama isteğiyle kilo vermeye başlar ve vücut kitle endeksinin altına düşer aşırı derecede kilo kaybeder fakat hiçbizaman yeterince zayıf olduğuna ininmaz,kilo vermek onda tutku halini almıştır bi sonraki tartıldığında kilo vermemişse kendini cezalandırır ve cok az miktarda yediği yemeği(yada yıyecek her ne ıse)onu bıkacgun keser. kilo almakdan adeta ödleri kopar.kızlarda adet dönemi kesilir.anoreksıa nevroza hastaları çok hareketlıdırler;evde iseler aşırı ev işi yaparlar,okuyor yada çalışıyorsalar aşırı derecede der çalışır yada aşırı derecede işlerıyle ilgilidirler.genellıkle bu hastalık beğenılme dürtüsüyle ortaya çıkar,birilerine kendimizi begendirme isteğimizden doğar yani.hiçbizaman doktora gitmek istemez,kendisinin normal oldugunu düşünür,sinirlidir,içe kapanıktır..vs
                      şimdi de geleyim tedavisine;ben marmara üniversitesi hastanesinde tedavi gördüm.ancak önce onun kuruluşu olan marmara hospıtal'a gittim kemal berkman adında bir dekanla görüştüm o beni marmara üni hastanesine sevketti.ee..dekan sevk edince tedavide başka oluyo
                      orada bisürü kan tahlılı yaptı endokrınoloji servisi sonra diyetisyen,psikiyatr,endokrınılog,jinekolog ile birlıkte 8 aylık bı çalışmayla normal hale dönüyorsunuzz..
                      yalnız acele edın
                      BeNi YaLnIzCa ALLAH yArGıLaYaBiLir ! ! !

Yorum

cidden çok zayıflamışsın.duyduğuma göre bi yerden sonra dönüşü tedaviside olmuyormuş.geçmiş olsun cidden.okadar ciddi boyuta ulaşmam gibi geliyor ama kimse yardımcı olmuyor bana diyete başlıyalım anne düzgün beslenelim diyorum tamam diyor akşam önüme makarna yağlı başka yemekler koyuyor.bende dengeyi bu şekilde kurabiliyorum.anne beni doktora götür sorunum var desem rencide eder beni.yoruldum.4 kilo versem herşey yoluna girermiş gibi gözüküyor gözüme ama biliyorum içten içe öyle değil...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: alohaes
                          parmak atıp kusma olayı yaşadığımız kötülüklere karşı bi refleksmiş,yani dünyadaki kötülüklere,yaşadığımız haksızlıklara karşı bilinçsizce geliştirilen bişiymiş,insan içindeki nefreti bu şekilde dışa vuruyomuş.. bi yakınımda aynı şey vardı gittiği psikolog ona bunları söylemişti.uzun süredir çözüm bulamamıştı şu an geçti sanırım artık olmuyo.anladığım kadarıyla sizin de istemediğiniz bi durum allah kolaylık versin..
                          haha bu ne ya?alakasi yok yok yasadigimiz kötülükmüs bilmem neymis.saçma.bunun tek nedeni bariz bi sekilde kilo vermek istemek gayet açik ve net nasil bööle bi aciklama yapabildin opna çok sasirdim acikcasi.adi üstünde yeme bozukl1ugu kötülüklerle ne alakasi var?komik olmus.

Yorum

kilo kaybetmek istiyosan nobody ailenı bıle beklemeden bı hastaneye gıdıp bi diyetisyenle görüş.önce 4-5 kilo verır bırakırım diyosun soonra işin içinden çıkamıyosun
                            loreia_s o arkadaşın dediği doğru insan anoreksia nevrozadada bulımıadada bilinçaltındakı düşüncelerden dolayı kusuyor yada yemıyormuş
                            bi psikiyatr insanlar ailelerınden yada toplumdan gördüklerı baskıya karşı beyınlerınde savunma mekanızması hazırlarlar"siz benım hayatıma,okuluma..vs..herseyıme karışabılırsınız ama vucuduma asla..bende kendıme zarar vereyım siz benım yavaş yavaş öldüğümü görün ve hiçbişe yapamayın,mudahale edemeyın"dermişş
                            BeNi YaLnIzCa ALLAH yArGıLaYaBiLir ! ! !

Yorum

Tanrı yardımcınız olsun bu hastalığı bilirim, bir parça kızarmış incecik tost ekmeği yiyerek saatlerce spor yaparak hayali yağlarını yakmaya çalışırsın... Aradan yıllar geçti, metabolizmamı anoreksiya yüzünden bozup ani kilo aldım çok geç olmadan yardım almalısın...

Yalnız bu hastalığın son yıllarda yapılan araştırmaya göre yalnızca manken ve balerinlerde değil, toplumun her kesiminde ve her yaşta ortaya çıkabildiği saptandı... Bunu da ayrıca belirtmek istedim.

Yorum

İşleniyor...
                              X