Duyuru

Collapse
No announcement yet.

lütfen yardım edin

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• lütfen yardım edin

1 yıldır aneoksiya nevrozaydım boyum 173 ve 45 kiloydum. tedavi başladılar bi boka yaramıyor. son bi kaç aydır blummiya başladı. yediklerimi o kadar sık kusuyordum ki artık midem bulanmmamaya başladı. bulimik ataklarım sayesinde 2-3 haftada 10 kiloya yakın kilo aldım. şu an depresyondayım hiç bir şey yemiyorum ve hızla tekrar kilo veriyorum. aldıgım kilolar yüzünden insan içine çıkamıyorum. aglama gülme krizlerim oluyor. ben bu hastalıgın nasıl bir evresindeym ? şimdi 55 kiloyum ve intaar etmek dahi aklıma geliyor. kendime bi şey yapmamdan korkuyorum. anneme anlattım anlamıyor kilo aldım diye düzeldigimi sanıyorlar. bu kiloları bulimik ataklarla aldım normal olarak almadım ki . hiç bi şey iyiye gitmiyor ama kimseye anlatamıyorum. bunları yazarken bile aglıyorum. nolur biri cevap yazsın

öğrenci misiniz ? kilo için intihar etmek isteyeni gördüm ama çok kilo yüzünden. siz doktora gittiniz mi o ne diyor.
    "Umut olmasına var, sınırsız denecek kadar umut var, ama bizim için değil." Franz Kafka

Yorum

Kilo verdim diye panikliyorsun, sonra da kilo aldım insan içine çıkamıyorum diyorsun. Normal yada anormal yoldan, her ne ise, önce kilo almak mı yoksa vermek mi istediğine karar vermelisin. Mide işi sakat. Doktorlar ne diyorsa harfiyen uygula derim. Geçmiş olsun.
      Orjinal yazı sahibi: şimbilli View Post
      1 yıldır aneoksiya nevrozaydım boyum 173 ve 45 kiloydum. tedavi başladılar bi boka yaramıyor. son bi kaç aydır blummiya başladı. yediklerimi o kadar sık kusuyordum ki artık midem bulanmmamaya başladı. bulimik ataklarım sayesinde 2-3 haftada 10 kiloya yakın kilo aldım. şu an depresyondayım hiç bir şey yemiyorum ve hızla tekrar kilo veriyorum. aldıgım kilolar yüzünden insan içine çıkamıyorum. aglama gülme krizlerim oluyor. ben bu hastalıgın nasıl bir evresindeym ? şimdi 55 kiloyum ve intaar etmek dahi aklıma geliyor. kendime bi şey yapmamdan korkuyorum. anneme anlattım anlamıyor kilo aldım diye düzeldigimi sanıyorlar. bu kiloları bulimik ataklarla aldım normal olarak almadım ki . hiç bi şey iyiye gitmiyor ama kimseye anlatamıyorum. bunları yazarken bile aglıyorum. nolur biri cevap yazsın

Yorum

1 yıldır prof psikologdan tedavi alıyorum ama bu kiloları bulimik ataklarla aldım tedaviyle deyil. ve bir aneroksiya için kilo almanın ne demek oldugunu nasıl anlatırım bilmiyorum. depresyona girdim allahtan yada şeytandan tekrar hızla verebildigimi gördüm ama bu bi kaç hftayı nasıl geçirecegii bilmiyorum. okula gitmek istemiyorum. aglama gülme krizlerim oluyor. blummiadan kurtulmak istiyorum ama aneroksiyadan kurtulmayı istemiyorum bile. saglıklı düşünmedigimin farkındayım. ama düşünceleimi degiştiremiyorum

Yorum

tekrar 45 olmak istemiyorum çünkü hastaneye yatmamı istiyorlar 55 kilo çok fazla.hızla kilo verebiliyorum ama 5 kilo verene kadar bi kaç hafta lazım ve nasıl geçiricem bilmiyorum.depresyondayım sadece elma yiyorum.50 kilo oldumu 45 de olurum durdurmıyorum .saglıklı düşünemiyorum farkındayım ama degiştiremiyorum

Yorum

Sizi halen anlamakta güçlük çekiyorum.siz kilo almak mı istiyorsunuz? ve niye kendinizi bunalıma sokuyorsunuz ki? aneroksi mi olmak istiyorsunuz veya bu olmaktan mı korkuyorsunuz.
            "Umut olmasına var, sınırsız denecek kadar umut var, ama bizim için değil." Franz Kafka

Yorum

Orjinal yazı sahibi: viraj
              173 boy ve 55 kilo ama aldığınız kilolar yüzünden insan içine çıkamıyorsunuz.
              Neden insanlar yamyam mı? Ya da 173 boy ve 53 kşlosun diye aa ne kadar zayıf kız iskelet gibi demelerinden mi çekiniyorsun,

bak bana saldırma saglıklı düşünemedigimi biliyorum düşüncelerimde mantık aramayın sorun zaten bedenimden çok kafamın içinde. ama degiştiremiyorum şu an kendimi şişman hissediyorum.46 kiloykende eritecek bi yerler bulabiliyordum.ve şimdi hızla kilo vermeye başladım ama verene kadar insan içine çıkmak istemiyorum.sadece elma yiyorum.başım dönüyor ama bi şey yiyemiyorum

Yorum

Orjinal yazı sahibi: .::yabancı::. View Post
                Sizi halen anlamakta güçlük çekiyorum.siz kilo almak mı istiyorsunuz? ve niye kendinizi bunalıma sokuyorsunuz ki? aneroksi mi olmak istiyorsunuz veya bu olmaktan mı korkuyorsunuz.
                ben 1 yıldır aneroksiyaydım saglıklı olmayan bir şekilde blumik ataklarla 2 haftada 10 kilo aldım.ve depresyona girdim.sadece elma yiyorm ve bu gidişle 2 haftada tekrar vericem. verene kadar depresyondan çıkabilecegimi sanmıyorum. bu süreçte kendime bir şey yapmamdan korkuyorum

Yorum

şu an normal sayılırım 173'e 55 kiloyum.son 2 haftada 10 kilo aldım. aneroksik biri için kilo almak ne demek nasıl anlatacam bilmiyorum.deprosyandayım intaar etmeyi düşünüyorum.insan içine çıkamıyorum. tekrar zayıflamaya başladım.yine aynı yere dönücem

Yorum

Mantık aramayacaksak ve sağlıklı düşünemiyorsan o zaman nasıl bi yardım almayı düşünüyorsun ki?
                    Herkes mantıklı bi şekilde kilonun son derece normal olduğunu söyleyecek ve sen de bunu bir türlü kabul etmeyeceksin, buraya yazanlrın hepsi senin sinirlerini bozacak.
                    benimle aynı durumu yaşayan aneroksiya nevroza varmı onu arıyoum bi kız buldum oda rısperdal diye bir ilaç başladıklarında aneroksiyayken kilo almış.ve ilaç kesilince geri vermiş. banada aynı ilacı başlamışlardı.zaten hiç bir zaman tamamen kurtulabilecegimi sanmıyorum. bedenimden çok kafamda sorunlar var

Yorum

Arkadaşım tamam da sahip olduğun bu boy ve kilo yeryüzüzündeki her 10 kadından en az 8 tanesinin hayalidir geriye kalan 2 tanesi ise ortalama ölçülerdedir.
                      Yani şu durumun keyfini çıkaracağına, fiziğinle övüneceğine sen ise kendini hasta etmişsin?
                      işte sorun bu şişman oldugumu düşünüyrum.3 hafta önce 46 kiloydum.yediklerimi kusmaya çalışıp beceremedim.bogazım ellerim kanayana kadar denedim ama midem bir yerden sonra bulanmadı. bu bulimmia nevroza. hem blumik hem anoreksikim ben. şimdi 55 kiloyum ama o kadar şişman hissediyorum ki intaar etmeyi düşünüyorum

Yorum

bi deri bi kemik olduğun halde çok kilolu hissediyorsun. kafan da sorun var. sana mantık dışı çözümler lazım bence.
                        hayvanat bahçesine falan gidip iri hayvanları bir incelesen?
                        beden önemli değil,insanın kafasının içi yüreğinin içi önemli.hiç kilolu akraban veya arkadaşın yok mu?onlardan kilolu olduğu için nefret mi ediyorsun??

Yorum

İşleniyor...
                        X