Duyuru

Collapse
No announcement yet.

aç değilim ama sürekli yeme isteği var pskolojik yeme bozukluğu?

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• aç değilim ama sürekli yeme isteği var pskolojik yeme bozukluğu?

bu şekilde diyet falanda yapamıorm sürekli bişeyler yemek istiyorum ama açmısın desen değilim.yememeyi de yapamıyorm engel olamıom kendime kilo da vermek istiyorm fakat veremiorm koruyorm anca nasıl verilir kilo bu şekilde bilmiyorum
    artı sosyal fobi ve kaygı bozukluğum anksytede var
    tavsiyesi olan varmı kiloda pskolojim bozuyo abartı bi kilo fazlalğm yok 6 kilo fln fakat veremiyorm

bi ara şekermde çıkmştı doktor sınırda demşti 106 idi galibas bida şeker çıkmadı sonra.
    iştahmda sorun yok şu an ama yeme isteğim pskljk biliorm
    6 kilo çok değil ama pskljm bozuluo kendmi çrkn hissediorm böyle

Yorum

ben canım şekerli bişey istediğinde meyve tüketiyorum ya tatlandırıcılı sakızlar vs.. canın illa bişey yemek istediğinde daha hafif atıştırmalıklardan faydalanabilirsin.. işte meyve olur, kuruyemiş olur, yoğurt olur, pekmez olur vs..
      "sen hiçbir işe yaramaz değilsin. Seni senden çalan toplumdur."
      Tezer

http://www.sinirda-hareket-var.blogspot.com/

Yorum

genelde kraker yiyorm ama o da kilo açsndn iyi değil sanrm çnkü bi paket bitio büyük fiyonk krakerlerden)

Yorum

aslına bakarsan ara ara bende de yeme krizleri oluyordu.. benimkisi dürtü kontrol probleminden.. ama ben yavaştan bu soruna şöyle bi çözüm geliştirdim.. aklıma yemek yeme gelince gidiyorum havuç, salatalık, elma vs yiyorum ama o kadar yavaş yiyorum ki yerken çok sıkılıyorum bu hem beni oyalıyor hem de o an çılgın gibi yemek yeme arzumu yok ediyor.. bunu bi kaç kere sabırla dene.. kraker de fena fikir değil.. küçük sade çubuk krakerlerden arada ağzına atarsan sıkıntı olmaz ama paket paket de yeme tabi
          "sen hiçbir işe yaramaz değilsin. Seni senden çalan toplumdur."
          Tezer

http://www.sinirda-hareket-var.blogspot.com/

Yorum

deneycm dedklerni güzel fkr becerebilirsem9
            genelde paket paket kraker yiyorum

Yorum

Yedikce harlanir yemedikce korlenir diye bir soz var ne kadar cok yersen o kadar yemek istiyor vucut ve beyin.Kendini farkli seylerle oyala.Yemek yediginde beyin rahatladigi için beyin kendini rahatlatmak için surekli yemek yemek istiyor olabilir.ya da hormonal bir durum da olabilir.

Bende de ara ara oluyor bu sorun.cavdar ekmegiyle doyasiya kahvalti yapmak sekerli yiyecekleri az tuketip lifli ve proteinli yiyecekleri cok tuketmen sana faydali olabilir.Az yagla patlamis misirida atistirma olarak tavsiye ederim.

Kafana cok takma yememeye calistikca daha cok yersin.akisina birak kalorisi az doyurucu yiyecekler ye ve yediklerinden pismalik duyma.
              Iyi bir insan olduğunuza sizi kim inandırdı?

Yorum

Sende yeme hastalığı var, şükür ki metabolizman düzgün çalışıyor. Sters, boşluk yeme güdüsünü tetikliyor. Kiminde de tam tersi iştahı kapatıyor. Yemek sende bir ihtiyaç olmaktan çıkmış ve bir hobi halini almış. bunu yapmazsan da hayatın daha sıkıcı bir hal alacaktır. Bu sebepten dilediğin kadar ye ama sağlam spor yap, yak yediklerini. Afiyet olsun.
                Orjinal yazı sahibi: şkrkiz View Post
                bu şekilde diyet falanda yapamıorm sürekli bişeyler yemek istiyorum ama açmısın desen değilim.yememeyi de yapamıyorm engel olamıom kendime kilo da vermek istiyorm fakat veremiorm koruyorm anca nasıl verilir kilo bu şekilde bilmiyorum
                artı sosyal fobi ve kaygı bozukluğum anksytede var
                tavsiyesi olan varmı kiloda pskolojim bozuyo abartı bi kilo fazlalğm yok 6 kilo fln fakat veremiyorm

Yorum

kesnlkle dediklernz doğru başlamam çok zor ama bazen mucize gibi bişey oluo diyet diyorum bi ay fln yemiyorm tutuyorm kendimi sonra vcdm yememeye alışıyo sonra sevdğm şeylere azar başlayınca tekrar yeme isteğimne dönyrm diyet fln boşa gidiyo geri baştan eskiye dönüyorum hayatımdda istikrar yok sadece yemekde değil istikrarı hayatımın hiç bi alanında sağlayamadım temizlik yaparım bi süre sürekli oraya odaklanrm düzenli temz dikkatli bi süre sonra tammmn farklı bi insan halini alrm o temiz titz insanın aksine pasaklı günlerce bayo yapmaya bile üşenen biri olurum bazende tam tersi .
                  zayıflammam lazım deyince yeme isteği daha bi çok oluyo tabi bugn de yiyem son zaten doyana kadar yiyeym nasl olsa aç kalacam artk diyorm her seferinde bi türlü başlayamıyorm

Yorum

Orjinal yazı sahibi: dreamer8 View Post
                    Sende yeme hastalığı var, şükür ki metabolizman düzgün çalışıyor. Sters, boşluk yeme güdüsünü tetikliyor. Kiminde de tam tersi iştahı kapatıyor. Yemek sende bir ihtiyaç olmaktan çıkmış ve bir hobi halini almış. bunu yapmazsan da hayatın daha sıkıcı bir hal alacaktır. Bu sebepten dilediğin kadar ye ama sağlam spor yap, yak yediklerini. Afiyet olsun.
                    evt hayatımda işler yolunda gitmiyo hiç bi şeklde başarıyı sağlayamıyorm mutlu değilim çalışp çabalyp koca bir sıfır elde etmek haytmn her alanında nerdeyse hayal kırıklıkları yaşamak üstüne üstlük s.f kaygı bozukluğu anksyte gibi dertlerle uğraşmk sonuç olarak kendimi yemeğe veryrm bu şeklde mutlu oluyorm bu da olmazssa heptn boşluktayım
                    eskisi gibi azimli güçlü değilim artık sadece yermde sayıyorm beni motive eden tek şey yemek
                    hamur işleri özellikle çayın yanına sürekli bişey arıyorm sabahları tam ekmeği götürüyorm ekmeğn bende kilo yaptğnn farkındayım ama ekmeksiz bir kahvaltı düşünemiyorum biber közlerz kahvaltıda biber salçasını yağda soteler yerz tepsi atrz bazen fırına kahvaltıda yemk için yemek kültrmz buna müsait lahmacunlar çiğ köfteler kebaplar durduramıyorm kendimi
                    tek yanıldığınız nokta metaabolizmamın düzgün çalıştığı noktasında diyet yaptğm dönem yaklaşık bi buçuk ay
                    gerçekten tuttum kendimi yemedim sporda yapmaya çlştm yürüyüş spor aletleriyle abartı değil tabi ama yaptm .2 ay gibi süreçte sadece 3kilo verebldm ki benm diyete başlamam çok zor bir olay birşeylere başlamak için büyük savaş veriyorm kendime başlayacğm her konu da böyleym
                    şu an ise çok üşengeç bi haldeym bi durak bile yürümeye üşeniyorm yorulduğumu hissediyorm yoruluyormda
                    velhasıl hareket yok yapmaya halimde yok ciddi anlamda yedğm zaman cidi kilolar alabiliorm şu an kilom korumamın sebebi sadece sevdğm şeyleri yemem

Yorum

Elbette sevdiğin şeyleri ye. En azından nitelikli beslen. bir ekmek yemek yerine bir kase antep fıstığı ye, iki tane muz ye. erkek olsan daha kolay yakabilirdin. Biz bayanlardan daha fazla yeriz ve daha iyi yakarız. Hareket olmaması ve üşengeçlik iyi olmamış. bunu aşmalısın. Kendini tembel alıştırma. Ben de sağlam yerim. Ama yakabildiğim kadar yerim, yiyebildiğim kadarını yakmakla yada yakmamakla uğraşmam. vücudum çok iyi yakıyor. Kilo sorunum yok ama iştahım açıktır. Yemede sınırım yok. Fakat günde en az bir saat koşu yada bol bol şınav çekerim....
                      Yaşını da göz önünde bulundurursak, yaşın ilerledikçe kilon artacak, doğum vs. de zaten en az bir yirmi kilo alacaksın. Bence şimdiden işleri yoluna koymaya bak.

Yorum

yaş 30 her sene bi kaç kilo almaya müsait eskden 58 kilo flndm her geçen yılda biraz daha ekendi şu an 65
                        ağır sporu bırak dedğm gibi yürümeye bile üşnyrm yaşam enerjsi düşük baklm bişeyler yoluna girerse en azından tek bişey herşey zincrleme düzelck kilo yeme istği dahil buna emnm siz yakabiliyosnzkoşmayı severm ama koşu yapma imknm yok başlayablrsem spora başlmk istiorm büyük bi mücdle vrmmlazım bşlmk için

Yorum

Peki sorunun devam ediyor mu?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Bülbül View Post
                            Peki sorunun devam ediyor mu?
                            pazartesiden itibaren ekmeği kesmştm kahvaltıda dahil sıfır ekmek yedim hi. hamur işi yemedim yemeğide hiç aramadım işe de başladım derste iken yeyi unuttum ara verdğmzde kahvaltı yaptm ekmek yok öğlen yemk yok hi.de aramadım çnkü eve gelene kadar akşamı buluo akşamda sıfır ekmek tatlı hamurişi yok tek bırakamdığım şey şeker çaya kahveye attğm şeker
                            ama dün kebap yaptı bizimkiler bi ekmek yedim tutamadım kendimi sabah da biber közlemişlerdi dayanamadım yine biekmek gitti ekmeksiz yenmiyo çnkü bozdum yine yani istkrr yok

Yorum

Bende işe girince 4 ayda 5 kilo birden almıştım.Ortama alışmaya çalışıorsun sıkıntı stres bide işyerinde pek yiyemeyip eve gidince yani akşam çok tıkınıyodum.Sonra baktım böyle olmuyor diyet yapıcam dedim demez olaydım iki kilo daha almışım. Nasıl oluyrsa artık bütün morel yerlebir olmuştu sonra baktım böyle olmıycak kesmem lazım bi şekilde bende porsiyonumu azalttım yediklerimin yarısını yemeye başladım çikolata yiyordum hergün deli gibi onuda kestim zor oldu ama Abur cubur,cola onları kesinlikle bırak özellikle kola ben artık içemiyorum nasıl içmişim bilemiyorumda. Onun yerine bitki çayı iç yeşilçay tokluk hissi veriyor bağırsaklarını çalıştırmak içinde biberiye,kekik çayı öneririm yağ yakıcı olarak mate yaprağı çayı bunları karıştırarakta içebilirsin hepsinden bir çay kaşığı kaynamışş 1 litre suya koy 10 dakika beklet süz ve iç çok faydasını görürsün günde iki fincandan fazla önermiyorlar ama .Veya filtre kahve içebilirsin şekersiz yağ yakıcı özelliği var. Yani ben bunları yaptım 2 ayda 6 kilo verdim tabi yanında spor yapmayı ihmal etme en azından ip atla veya yürü kilo verirken vücudun sarkmamış olur.
                              Gerçi bu aralar bende bıraktım ramazanda tüm dengem değişti hala fazlalıklarım var. En iyisi tekrar başlamam

Yorum

İşleniyor...
                              X