Duyuru

Collapse
No announcement yet.

aç değilim ama sürekli yeme isteği var pskolojik yeme bozukluğu?

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

Orjinal yazı sahibi: basıbozuk View Post
    Bende işe girince 4 ayda 5 kilo birden almıştım.Ortama alışmaya çalışıorsun sıkıntı stres bide işyerinde pek yiyemeyip eve gidince yani akşam çok tıkınıyodum.Sonra baktım böyle olmuyor diyet yapıcam dedim demez olaydım iki kilo daha almışım. Nasıl oluyrsa artık bütün morel yerlebir olmuştu sonra baktım böyle olmıycak kesmem lazım bi şekilde bende porsiyonumu azalttım yediklerimin yarısını yemeye başladım çikolata yiyordum hergün deli gibi onuda kestim zor oldu ama Abur cubur,cola onları kesinlikle bırak özellikle kola ben artık içemiyorum nasıl içmişim bilemiyorumda. Onun yerine bitki çayı iç yeşilçay tokluk hissi veriyor bağırsaklarını çalıştırmak içinde biberiye,kekik çayı öneririm yağ yakıcı olarak mate yaprağı çayı bunları karıştırarakta içebilirsin hepsinden bir çay kaşığı kaynamışş 1 litre suya koy 10 dakika beklet süz ve iç çok faydasını görürsün günde iki fincandan fazla önermiyorlar ama .Veya filtre kahve içebilirsin şekersiz yağ yakıcı özelliği var. Yani ben bunları yaptım 2 ayda 6 kilo verdim tabi yanında spor yapmayı ihmal etme en azından ip atla veya yürü kilo verirken vücudun sarkmamış olur.
    Gerçi bu aralar bende bıraktım ramazanda tüm dengem değişti hala fazlalıklarım var. En iyisi tekrar başlamam
    filtre kahveyi zararlı olarak biliyorum . kahvenin her türünü çok kötülüyorlar .
    ego sum qui sum ...

Yorum

Haklı olabilirsin günde bir fincandan fazlasının zararlı olduğunu duymuştum ama yağ yakıcı özelliğide varmış

Yorum

hayırlısı iyi araştırmak lazım .
        ego sum qui sum ...

Yorum

Diyet kelimesinden nefret ederim. Sağlıklı beslenmektir önemli olan.

Kahve zayıflatır özellikle spordan önce içilirse etkisi daha kuvvetli olur.
          Yeşil kahve, bir adım daha öndedir.
          Bol bol su tüketmelisin.
          Düzenli spor yapmalısın (tempolu yürüyüşte olur)
          Yoğurt yiyenlerin, yemeyenlere oranla daha hızlı zayıfladığı görülmüş. light yoğurt al her gün bir kâse tüket.
          Her gün 1-2 tane yeşil elma tüket.

Az az ama sık sık ye. Kendini uzun süre aç bırakırsan, yemek yediğinde saldırırsın.
          İster mermi kullansın, ister oy pusulası, insan iyi nişan almalı, kuklayı değil kuklacıyı vurmalı.
          Malcolm X

Yorum

Ben de su icmekten yemek yiyemiyorum

Bazen su icmekten midem bulanıyor.sekerim de normal 80-90 arasi.hatta yedikce dusuyor
            Benim bunyem istedigi icin bu kadar cok iciyorum.
            ama istahını azaltmak icin su icebilirsin.
            caydaki sekeri kes.diyetle verirsen geri alabilme ihtimalin yüksek.
            zararlı seyleri yavaş yavas hayatından cıkar.zaten bi süre almayınc canin istemiyor.

Cok cola ve nescafe icerdim.hamilelikte kestim. Simdi agzima surmek bile istemiyorum.
            o zaman daha saglıkli beslenmeye dikkat ettigim ve uyguladigim icin simdi bütun beslenme alıskanlıgim kendiliginden degisti.
            Aklına gelen abur cubur ne varsa hic birini yiyemem.
            bisküvi,cips,hamburger vs...
            ki ben bunları cok da iyi yerdim.
            hamilelikte kilomu hic kafama takmadim.12 kilo aldım.16 kilo vermisim.nasıl oldugunu bende bilmiyorum

Yani saglıklı bi beslenme aliskanligin olmadigi sürece kilo vermek ve zinde olmak cok zor...

Hayat kúcúk seylerden olusur.
            Sen seversen búyúk olurlar..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: şkrkiz View Post
              bu şekilde diyet falanda yapamıorm sürekli bişeyler yemek istiyorum ama açmısın desen değilim.yememeyi de yapamıyorm engel olamıom kendime kilo da vermek istiyorm fakat veremiorm koruyorm anca nasıl verilir kilo bu şekilde bilmiyorum
              artı sosyal fobi ve kaygı bozukluğum anksytede var
              tavsiyesi olan varmı kiloda pskolojim bozuyo abartı bi kilo fazlalğm yok 6 kilo fln fakat veremiyorm
              Kendimi gördüm adeta. Buna bir çözüm bulduğun an beni de bir bilgilendir bacım.

Yorum

Sanırım 66 kilo falansın. Yaşına göre senin de söylediğin gibi fazla. İnsanlar bazen, mutlu bir şişman olmakla, depresyondaki bir zayıf olmak arasında seçim yapmak zorunda kalıyorllar. Hangisi seni daha az yıpratıyorsa onu seçmelisin.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: dreamer8 View Post
                  Sanırım 66 kilo falansın. Yaşına göre senin de söylediğin gibi fazla. İnsanlar bazen, mutlu bir şişman olmakla, depresyondaki bir zayıf olmak arasında seçim yapmak zorunda kalıyorllar. Hangisi seni daha az yıpratıyorsa onu seçmelisin.
                  sene başında 2014 yıl başında yeni bir yıl ve yeni bir ben dedim yeme şeklimi değiştirmeye karar verdim ve kilo vermeye
                  şekeri hayatımdan çıkardım tatlı hamurişi yemedim ekmeği çıkardım kahvaltıda ekmek yerine yulaf ezmesi ile yapılmış krep yedim hazirana kadar tam 8,9 kilo verdim 66 dan 56 ya kadar düştüm
                  bir süre hiç kilo almadım 2 ay kadar yediğim halde daha sonra yemeyi abarttım yine habire yeme isteği geldi tekrar istikrarı bıozdum ipun ucu koptu ve ben şu an 60 kilyom verdiğim kilonun yarısını geri aldım şimdi yine vermeye çalışıyorum ama olmuyo çok geç kilo veriyorum ve o kadar sabrım yok o sabrı sene başında yakalamıştım 5 ayda 9 kilo verdik ama sorun beyinde onu aşmadıkça verip tekrar alıosun

Yorum

bayadır girmemiştim keşke verdiğim dönem girseydim güzel kilolar verdim ancak yarısını geri aldım güzel şeyler yazmışsınız tşk ederim

Yorum

Beslenme aliskanligin degismedikce belki kilo verirsin ama kilonu koruyamazsin.zamaninda sabah nescafe icmeden gózumu acamayan bi insandim.senelerdir icmiyorum.icesim de yok.dún gece dolap tam takir kuru bakir.icecek namina bir sey kalmamis.hadi yarim nescafe yapayim dedim.icmez olaydim.mide bulantisindan maf oldum.cok tatli ve cremali geldi..

Cúnku artik sekerli seyler bayiyor beni.istesem de yiyemiyorum bazi seyleri.cola da icemem mesela.zorluyorum bazen kendimi keyif almiyorum.hamilelikte beslenmeme dikkar edince damak tadim degisti.
                      rejimle falan ugrasma.saglikli beslen sadece.

Yorum

onu yapamıyorum işte tüm zararlıları seviyorum

Yorum

Orjinal yazı sahibi: şkrkiz View Post
                          onu yapamıyorum işte tüm zararlıları seviyorum
                          Íse o túr yiyecekleri eve almamakla basla.

Yorum

güzel fikir bunu deniecem tşk

Yorum

atipik depresyon da iştah kontrolü zorlaşıyor.

Yorum

İşleniyor...
                              X