Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Tırnak yeme...

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Tırnak yeme...

Arkadaşlar 3-4 yıldır tırnak yiyorum fazla içe dönük bir insan olduğumda söylenemez konu hakkında bilgi sahibiyseniz yardımcı olursanız sewinirim...

bence bi sorunun yok. ben de yiyodum. sonra gitar çalmaya başladım. solağım ve sol tırnaklarımı uzatmam gerekiyodu. onun için artık onları yiyemiyorum ama sağ ele devam

Yorum

slm vertigo..
      bu çok sık rastlanan bir sorun.
      hiç ummadığım statüte,görünüşte insanlar bile yapıyor görüyorum bazen..
      bundan kurtulmak için geliştirilen çok fazla yöntem var..!

canım sıkılınca arasıra benim parmaklarımda ağzıma doğru gidiyor öylesine ama. alışkanlık değil benimki.
      sevgiler..

Yorum

Merhaba vertigo,

Tırnak yemenin bir sebebi de gençlik depresyonudur. Bu durumun üstesinden tek başına gelemezsin.

Ailenin bilgilenmesi ve sana desteği şart. Annen ve babanla birlikte uzman yardımı almanız çok iyi olur.

Geçmiş olsun.

Yorum

bir kaç yıl evvel bende yiyordum ama düşünsene bütün arkadaşlarımın tırnakları uzun çok bakımlı ben sanki hastalıklıymışım gibi hissediyordum.kendime baskı yaptım ve bıraktım yemeyi..şimdi upuzunlar ve herkes bayılıyo çünkü sölemesi ayıp ellerimde güseldir dirayetli olursan bırakabileceğine inanıyorum..
          geçmiş olsun......

Yorum

Orjinal yazı sahibi: iyimser
            Merhaba vertigo,

Tırnak yemenin bir sebebi de gençlik depresyonudur. Bu durumun üstesinden tek başına gelemezsin.

Ailenin bilgilenmesi ve sana desteği şart. Annen ve babanla birlikte uzman yardımı almanız çok iyi olur.

Geçmiş olsun.
            haklısın sanırım,ergenlik dönemimde(öss ye hazırlandığım sene) çok ağır depresyon geçirmiştim...şu an pskioljik bir problemim yok,demekki bilinçaltında kalmış o zamanki olaylar...

Yorum

Bende kendi bildim bileli tırnak yiyenlerdenim, hatta öyle ki tırnak yeme yüzünden parmak yapım bile bozuldu artık. Kendimi bildim bileli yiyorum.. İğrenç birşey farkındayım.. ama insan durduramıyor ister istemez kendini.. İngilizce kursunda askeriyede psikolog olarak görev yapan bir arkadaşım bana "çocukluk döneminde babası ile diyalogları pek iyi olamayan çocuklar daha çok tırnak yiyor" demişti. bana göre açıkçası haklı.. Biraz içe dönük, ve saygı çerçevesinde babamı kırmadan cevap vermeyip susmayı yeğleyen bir insanım.. Hala da devam ediyor.. Kurtulamıyor insan ister istemez tabii.. Sonuçta kurtulmak isteyen insan içinde tek çözüm var.. Sonuçta sigara gibi birşey bu, İrade..

Saygılarımla S.
              <div align="center"><strong>Sanırım icmek her sabah tekrar hayata donulebilen ve her gun tekrarlanabilen bir intihar bicimidir...</strong></div>

Yorum

evet bende strese girdiğimde,moralim aşırı kötü olduğunda ister istemez yapıyorum bunu..Arkadaşın dediği gibi irade gerekiyor.Yemeye başladığında farklı şeylerle meşgul ol..
                susss gönlüm..!!

Yorum

paranoidandroid in de dediği gibi çocukken baba sevgisinden yoksun kalmış insanlar tırnaklarını yerler genellikle.Bilinçaltı yani biraz da.Eskiden ben de yiyordum ama bıraktım sayılır çok şükür.İnşallah sen de en kısa zamanda aşarsın bu problemi...
                  sevgiyle kal
                  <div>youth cannot know how age thinks and feels but old man are guilty if they forget what was to be young...<br /></div><br />

Yorum

olmuyo ama...

ama ben sevgi içinde büyüdüm,ne annamle ne de babamla Allaha şükür hiç problemim yoktu. ama 8-9 yaşımdan beri yiyorum bende.evet iğrenç evet çok kötü. teknolojinin bütün nimetlerinden yararlanmayı denedim... gerek acı oje,gerek gtakma tırnak,gerek manikür yaparak güzel görünüm sağlamak.... ama nafile. biber bile sürdüm ama olmuyo.... bırakamıyorum.... bunun bi kurtuluşu olmalı....
                    YOK MU????
                    kalbini neyle doldurursan,hayatın da onunla dolar.unutma sakın!!!

Yorum

bende tırnak yerdım fakat artık pek yemıyorum
                      bırden nasıl olduda bıttı annlamadım aama arada yıyorum

Yorum

ama çocukken bende yerdim ...dr. falanda götürdülerdi

DR. BÜYÜYÜNCE bırakır dedi ...

manik depresif olunca bıraktım .....

ama içe dönük falanda degildim yani..

rahat prblmsiz çocuktum ... ama beyin de kısa dalgalar o zaman başlamış

Yorum

Ben tırnak değilde etlerimi yiyorum.Neden yaptığımı bilmiyorum.Ailemle bir sorunun olmadı çocuklukta.
                          Tek sorun maddi açıdan sıkıntılardı o dönemde..
                          Eşim de kızıyor,hala farkında olmadan gerildiğimde,sinirlendiğime bunu yaparım..
                          Gerçi kolay sinirlenen bir insanım,belki de bundandır bilmiyorum..

Yorum

Bende 3-4 yıldır tırnak yiyorum. Ama benimki biraz daha farklı. Önceleri saadece görünüşü hoşuma gitmediği için pekçok kişi gibi çok nadiren elim ağzıma giderdi. Şimdi neredeyse hiç çıkmıyor. Tırnak diplerini kanatana kadar hatta kanarken bile tırnaklarımı yiyorum. Hoş tırnak falan yok aslında parmak yiyorum desem yeridir.
                            Ben deli değilimmmmmm

Yorum

Ne kadar temizlense de tırnaklar pistir,yemeyin.Şaka bir yana,bir yakınım hiç bir sorunu olmadığı halde yani el bebek gül bebek büyürken,yaşadığı ortam normalken şimdide mutlu bir yaşam sürdürdüğü halde tırnaklarını yiyor.Psikiyatriste gitti,sorun bulunamadı,çözümde tabii.Bir ara çekirdek yiyerek vazgeçmeyi denedi,o da olmadı.Biraz yapısal olduğunu düşünüyorum.Her insanın hassasiyetini gösterme şekli farklı oluyor.Yine de istenirse vazgeçilir diye düşünüyorum.İrade ile ilgili bir konu neticede.

Yorum

İşleniyor...
                              X