Değerli Arkadaşlarım,

Bir konuda fikrinizi almak istiyorum.

14 yaşında başlayan bir kekemelik geçmişim bulunmakta.Kekemeliğin verdiği içe kapanma,kabullenememe 20'li yaşlarda üniversite eğitiminde yerini okb-anksiyete karışımı bir pskolojik bozukluğa bıraktı.yaklaşık 6 yıl anafranil-atarax tedavisi gördüm.Şuan bir kamu kurumunda görev alıyorum ve yaklaşık 8 aydır düzensiz ilaç kullanıyorum.yani bırakmaya çalışıyorum.ama ne bırakabiliyorum ne de kullanabiliyorum.çünkü bu ilaçları görünce artık özür dilerim midem bulanıyor .yan etkilerini bilirsiniz.uykulu halim.özür dilerim cinselliği bitirmesi beni evlilik aşamasında olmamda korkutuyor.

Bıraktığım dönemdeki etkilerinden bahsetmek istiyorum.ne yapabilirim.

***Dikkatimi toplayamıyorum.Aynı paragrafı-kanun maddesini 2-3 sefer okumadan anlayamıyorum.Hafızamın bu rahatsızlıktan sonra oldukça kayıp yaşadığımı söyleyebilirim.

***Belli aşamalarda olan işlemlerde sistemi uzun süre hafızamda tutamıyorum.aklım karışıyor.teknik konularda.

***Sarı Kantaron vb.bitkisel yöntemler denedim.fakat okb'yi kesmiyor.depresyon için belki faydalı.yanlız okb vb.sorunlarda etkili değil sanırım.

Pskiyatriye hastalık başlangıcından bilinen bir isme gidip başlattım.tabi anadolunun bir şehrine üniv.öğrencisi olan ben yılda 1 kez anca gidebildim.ve ilaçların obsesyonları önemli ölçüde durdurduğunu görünce ilaçlarla gerekirse yaşarım diye düşünmüştüm.ama öyle olmuyor.doktorumda bir süre kullanıp azaltarak bırak demişti.yanlız tüm denemelerimde geri döndüğünü görüp korkmuş tekrar başlamıştım.

Bir diğer fikrinizi almak istediğim konu gerekirse bir gün bir başarı öyküsü olacak kitaba bile dökmeyi düşündüğüm okb ile mücadele edip başarılı olan özellikle iş adamı arıyorum.neden iş adamı diye sormayın.Kamuda-Özelde alt kademelerde tanıdığım ortak pskolojik sorunlarla yaşayabilen-başarılı olabilen insanlar tanıyabildim.İş adamı tanıyamadım ve hata kabul etmeyen zor bir başarı olduğunu biliyorum.Başarıyı takıntı haline getirmişsin lütfen demeyin?

Neden okb'lilerden başarı öyküsü çıkmasın.

İlaç kullanmadan iş hayatında-sosyal hayatında aynı başarıyı yakalayabilen arkadaşlarım var mı aranızda diye merak ta ediyorum.deneyimlerinizi merakla bekliyorum.