Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Herkes kendi kaderini yasar

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Herkes kendi kaderini yasar

Aile fertlerinizin durumu sizleri uzuyor, sizin üzüntüden uzak durmamış lazim, aile kavramını aklınızdan silip atin, bu hayatta herkes kendi kaderini yasar arkadaşlar.......
    UNUTULANLAR UNUTANLARI HİÇ BİR ZAMAN UNUTMAZLAR

Bir bebek doğduğunda bakıma muhtaçtır dişleri yoktur, ayağa kalkamaz, konuşamaz, tuvaletini soylemeyi bilmez, yuruyemez. Tipki cok yasli ve hasta bir insan gibidir ve ailesi ona bakar.
    Bizde oyleydik ve bize baktılar. Bizde sırası geldigi zaman onlara bakicaz.
    Tabi bu ara zamandada onlar kötü biz iyisek biz onlara bakicaz. Biz kötü onlar iyiyse tam tersi durum olacak. Ilerde bizim çocuğumuz olunca o da büyüyünce bize bakacak bizi örnek alırsa tabi. Çocuk geleceğe yönelik bir guvencedir. Bu yuzden evlenmeli olsa gerek.
    Allah sağlık huzur versin gerisi bos

Yorum

Orjinal yazı sahibi: m.ilhanpeker View Post
      Bir bebek doğduğunda bakıma muhtaçtır dişleri yoktur, ayağa kalkamaz, konuşamaz, tuvaletini soylemeyi bilmez, yuruyemez. Tipki cok yasli ve hasta bir insan gibidir ve ailesi ona bakar.
      Tabi bu ara zamandada onlar kötü biz iyisek biz onlara bakicaz. Biz kötü onlar iyiyse tam tersi durum olacak. Ilerde bizim çocuğumuz olunca o da büyüyünce bize bakacak bizi örnek alırsa tabi. Çocuk geleceğe yönelik bir guvencedir. Bu yuzden evlenmeli olsa gerek.
      bir an evdekilerle çok ama çok kizmistim beni anlamakta güçlük çekiyorlardı diye, bir anlık öfke ve sinirle yazmıştım mesajı,herkesten çok özür diliyorum, m.ilhanpeker sana da bu anlamlı mesajindan dolayı çok tesekkur ediyorum, aslında aile bu hayatta her şeyden daha önemli,tabi ailenin aile gibiyse, birbirimize yardim ettiğimiz için de bu siteye , bu sitenin yöneticilerine ve herkese teşekkürlerimi bir borç biliyorum, çünkü biz hepimiz burada bir aileyiz, hepiniz iyi ki varsiniz, saglicakla.......
      UNUTULANLAR UNUTANLARI HİÇ BİR ZAMAN UNUTMAZLAR

Yorum

Orjinal yazı sahibi: onur yılmaz View Post

bir an evdekilerle çok ama çok kizmistim beni anlamakta güçlük çekiyorlardı diye, bir anlık öfke ve sinirle yazmıştım mesajı,herkesten çok özür diliyorum, m.ilhanpeker sana da bu anlamlı mesajindan dolayı çok tesekkur ediyorum, aslında aile bu hayatta her şeyden daha önemli,tabi ailenin aile gibiyse, birbirimize yardim ettiğimiz için de bu siteye , bu sitenin yöneticilerine ve herkese teşekkürlerimi bir borç biliyorum, çünkü biz hepimiz burada bir aileyiz, hepiniz iyi ki varsiniz, saglicakla.......
        Kardeşim ben de senin kötü bir anında yazdığını anladım zaten. Sen böyle bir insan değilsin. Bir anlık tersine gelmiş.
        Aslında direk oyle bir yazı yazmamaliydim.
        kendi bildiklerimi yazmak istedim.diğer insanlara da fikir vermek istedim. Senin isin zor kardeşim ailen acisindan. Ailevi durumunun gidişatı degismiyecek gibi o yuzden allah sana sabir ve guc versin.

Yorum

Vallahi, benim bakmaya niyetim yok. Bir ablam var ki o baksın. O kadar sevdirmeyi başaramadılar kendilerini. Tanıdıklarım hâlen değişmiyor.

Yorum

evlenmek konusu benim kafamı sürekli kurcalıyan bir şey.evlenilecek kız bulsak bile ,bizim gibi hasta birine bakarmı? yada hasta biriyle evlenmeyi doğru bulurmu.ayrıca herşeyi bir kenara bıraksak bile ,güvenilir bir kız bulmak bu zamanda çok zor gibi geliyor bana.
            Batık Bir Gemi Tekrar Yüzdürülebilir Mi?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: TealC View Post

evlenmek konusu benim kafamı sürekli kurcalıyan bir şey.evlenilecek kız bulsak bile ,bizim gibi hasta birine bakarmı? yada hasta biriyle evlenmeyi doğru bulurmu.ayrıca herşeyi bir kenara bıraksak bile ,güvenilir bir kız bulmak bu zamanda çok zor gibi geliyor bana.
              sende hasta olduğunu gizle kardeşim.
              hele bi evlen
              evlenince baş ucundaki sürekli içmen gereken ilacıda uyuyamıyorum uyku ilacı bu dersin
              ilaçların sayesinde normale dönüyorsan bir sorun yok.
              güvenilir kız bulabilirsin zorda olsa
              ben öyle yapıcam

Yorum

insanların gizledikleri elbet bi gün ortaya çıkar işte O zaman geçerli bi cevap veremezseniz ,tepetekla olur işler sarpa sarar o zaman.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: TealC View Post
                  insanların gizledikleri elbet bi gün ortaya çıkar işte O zaman geçerli bi cevap veremezseniz ,tepetekla olur işler sarpa sarar o zaman.
                  Aynen.
                  Peki bi fikrin varmi

Yorum

sende hasta olduğunu gizle kardeşim.
                    hele bi evlen
                    evlenince baş ucundaki sürekli içmen gereken ilacıda uyuyamıyorum uyku ilacı bu dersin
                    ilaçların sayesinde normale dönüyorsan bir sorun yok.
                    güvenilir kız bulabilirsin zorda olsa
                    ben öyle yapıcam
                    İlaçların sayesinde normale dönmüş olmuyorum aslında ,gizlemiş oluyorum . yanlızken çeşitli abuk sabuk davranışlarım var.çok olmasada var.
                    sosyal ortamlarda bunların baskılandığı için görülmesi mümkün değil.

Yorum

Aynen.
                      Peki bi fikrin varmi
                      Bence de saklamak iyi bir fikir değil. Saklamak bencillikten başka bir değildir. Karşındakini aldatmaktır. Eğer birisi seninle hayatını birleştirecekse bunları bilmesi gerekiyor.

Benim fikrim kendi kaderine razı gelmek. Karşındaki insana dürüst olursun. Eğer senin durumunu bildiği halde seninle devam etmeyi tercih ederse ne mutlu, tercih etmezse saygı duymak lazım.

Yorum

bence herkezin "kaderini yaşamak" denen şeyle baş etmesi gerekiyor.hemde sonuna kadar.ben zaten buna karşıyım ,hele baskıcılara "küfür" etmek istiyorum ama tabi bu platformda
                        mümkün değil.
                        aslında kadercilerin birazda geri kafalı olduğunu düşünüyorum.ne yapalım yani "kader böyle" diye ölelimmi.yani intihar mı edelim.arada pek fark yok bence......!!!!!
                        çabalamak ,direnmek gerekiyor.yoksa yaşamın anlamı kalmaz bence.yalız birilerinin elimizden tutması gerekiyor ,işte bütün mesele bu.
                        ben hep direndim diyemem ,pes ettiğim zaman da oldu.ne yazıkki intihar etmiştim bir kez.neyseki ölmedim.ama dediğim gibi birilerinin yardımcı olması şart.
                        aslında bu sitenin yöneticileri de buna dahildir...

Yorum

Kaderine razı gelmen gereken zaman yapacak pek bir şeyin olmadığı zamanlardır. Yani biri seni sevmiyorsa yok ben buna razı gelmem ne yapar eder onu elde ederim, o ya benimdir yada kara toprağındır gibi bir düşünce içine girmek yanlıştır bence. Benim kastettiğim bu tarz bir şeydi.

Neyse kader hakkında pek yorum yapmak istemiyorum. Kim nasıl yorumlamak istiyorsa öyle yorumlasın.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: psikotik View Post
                            Kaderine razı gelmen gereken zaman yapacak pek bir şeyin olmadığı zamanlardır. Yani biri seni sevmiyorsa yok ben buna razı gelmem ne yapar eder onu elde ederim, o ya benimdir yada kara toprağındır gibi bir düşünce içine girmek yanlıştır bence. Benim kastettiğim bu tarz bir şeydi.

Neyse kader hakkında pek yorum yapmak istemiyorum. Kim nasıl yorumlamak istiyorsa öyle yorumlasın.
                            Aslında bi kısmı doğru sayılır.kadere yenik düşmek diye bişey de var.yapacak şeyin kalmadığı zaman."Umut fakirin ekmeğidir" derler.umut etmekten vaz geçersek işte O an bitmişizdir.Umut etmemize sebep olacak gelişmeler olursa işte o zaman yaşarız.
                            bide sabır meselesi var.sabılada ilgili benim pek başarılı olduğum söylenemez.sabırla beraber,umut verici gelişmeler olmalı ki bizde hayattan vazgeçmiyelim.

Yorum

İşleniyor...
                            X