Duyuru

Collapse
No announcement yet.

şizo-obsesif bozukluk nasıl bir hastalıktır?

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• şizo-obsesif bozukluk nasıl bir hastalıktır?

arkadaşlar şizo-obsesif bozukluk nasıl bir rahatsızlıktır,tedavisi var mıdır? yorumlarınızı bekliyorum.

Nasıl bir rahatsızlık oldugunu tam olarak bilemiyorum ama aşğıdaki link'ten bilgi edinebilirsin..

lokman.cu.edu.tr/psikiyatri/derindex/tp/fulltext/2005/38.pdf
    Düşlemek bilmekten daha önemlidir.

Yorum

şizofreni ve bipolar bozuklukta görülen semptomlarının birlikte görüldüğü bir hastalık. şizofreniden daha hafif, bipolar bozukluktan daha ağırdır. tedavisinde antipsikotiklerle birlikte dönemlere göre duygu-durum düzenleyiciler ve antidepresanlar kullanılır.

Yorum

bana da şizo obesesif tanısı kondu psikotik bozukluğum varmış psikotik bozukluk ne diye sordum gerçeği olduğu gibi algılıyamamak dedi yani bu hastalık şizofrenin alt grubu oluyor bir düşünce bozukluğu bende öğreneli iki ay oluyor hala tam olarak ne olduğunu anlamış değilim insan kendi hastalığını göremiyor sanırım doktorun vardır sanırım beni de doktorum yönlendiriyor kalıtımsal olduğunu söyledi babamdan geçmiş yani doğduğumdan beri böyleyim yeni öğreniyor ve anlıyorum iyileşme ihtimalinede pek inanmıyorum ancak ilerlemesi durdulacak ve bununla yaşamayı öğrenmem gerektiğine inanıyorum çünkü görebildiğim kadarıyla bu deprason veya mutsuzlık gibi bir şey değil yani zihnim böyle çalışıyor yani bedensel olarak nasıl bir kolun bacağın olmuyorsa veya normal değilse bu da zihnin normal çalışmaması biyolejik bir şey bunları anlamaya başladığımdan beri bayağı bir deprasyona girdim ama gidilecek yolun bu olduğuna inanıyorum gerçeği görmek çok önemli ne de olsa gerçeği olduğu gibi anlayamıyoruz bunun ne olduğunu anlamak bayağı bir zaman alacağa benziyor hepimize allah şifa versin

Yorum

Orjinal yazı sahibi: pekines
          bana da şizo obesesif tanısı kondu psikotik bozukluğum varmış psikotik bozukluk ne diye sordum gerçeği olduğu gibi algılıyamamak dedi yani bu hastalık şizofrenin alt grubu oluyor bir düşünce bozukluğu bende öğreneli iki ay oluyor hala tam olarak ne olduğunu anlamış değilim insan kendi hastalığını göremiyor sanırım doktorun vardır sanırım beni de doktorum yönlendiriyor kalıtımsal olduğunu söyledi babamdan geçmiş yani doğduğumdan beri böyleyim yeni öğreniyor ve anlıyorum iyileşme ihtimalinede pek inanmıyorum ancak ilerlemesi durdulacak ve bununla yaşamayı öğrenmem gerektiğine inanıyorum çünkü görebildiğim kadarıyla bu deprason veya mutsuzlık gibi bir şey değil yani zihnim böyle çalışıyor yani bedensel olarak nasıl bir kolun bacağın olmuyorsa veya normal değilse bu da zihnin normal çalışmaması biyolejik bir şey bunları anlamaya başladığımdan beri bayağı bir deprasyona girdim ama gidilecek yolun bu olduğuna inanıyorum gerçeği görmek çok önemli ne de olsa gerçeği olduğu gibi anlayamıyoruz bunun ne olduğunu anlamak bayağı bir zaman alacağa benziyor hepimize allah şifa versin
          Kelimesi,kelimesine katılıyorum arkadaşa....kardeşimede bu tanı kondu aynı arkadaşımın anlattığı gibi

Yorum

şizofreniye göre iyi ama okb ye göre kötüdür. kişi şizofren değildir ama şizofren olma kaygısı taşır. şizofren olma kaygısı taşımak şizofren olunduğu anlamına gelmediğinden kişi aslında şizofren değildir. bu tip düşünceler ve kaygılar işin okb boyutudur. kısacası şizo-okb nin okb boyutu kişinin gerçekten şizofren olmasını engelleyen kilittir. çok acı verir orası ayrı.
            Last edited by Pessimisme; 14-02-2011, 07:16 PM.
            Acının son kıyağı hissizliktir.

Yorum

8 yıl önce psikoz +okb tanısı kondu bana ilk başlarda korkuyordum herşeyden,ilaçları almaya başlayınca 1 yıl içinde kontrol altına alındı üniversiteyi bitirememmiştim bu yüzden geçen sene bitirdim çok şükür,ilaçlar ve düzenli kullanımları çok önemli ve dua tabiki..dua ile terapi yapıyosunuz..kendi halinizi yaratıcıya açıyosunuz ve iyi hissediyosunuz ve karşılığında cevaplar alabiliyorsunuz hayatta bunu görmek ve farkında olmak mükemmel bir duygu bu durumdaki arkadaşlar tavsiyem ilaçlarını düzenli kullanmalarıdır hastalığımın 9.yılındayım ve ilaçlar bu hastalığı kontrol altına almada çok fayda sağlıyor.herkese acil şifalar..(bu arada siteye yeni katıldım herkese acil şifalar)

Yorum

Orjinal yazı sahibi: mmtxy View Post
                8 yıl önce psikoz +okb tanısı kondu bana ilk başlarda korkuyordum herşeyden,ilaçları almaya başlayınca 1 yıl içinde kontrol altına alındı üniversiteyi bitirememmiştim bu yüzden geçen sene bitirdim çok şükür,ilaçlar ve düzenli kullanımları çok önemli ve dua tabiki..dua ile terapi yapıyosunuz..kendi halinizi yaratıcıya açıyosunuz ve iyi hissediyosunuz ve karşılığında cevaplar alabiliyorsunuz hayatta bunu görmek ve farkında olmak mükemmel bir duygu bu durumdaki arkadaşlar tavsiyem ilaçlarını düzenli kullanmalarıdır hastalığımın 9.yılındayım ve ilaçlar bu hastalığı kontrol altına almada çok fayda sağlıyor.herkese acil şifalar..(bu arada siteye yeni katıldım herkese acil şifalar)
                hoş geldin.seni tebrik ederim herşeyden önce sorunundan kaçmak yerine kabul edip çaresini aramış ve bu şekildede devam ediyosun.sanada acil şifalar herşey gönlünce olsun.
                başkalarının öncelikleri önceliklerin olursa başkasının hayatını yaşarsın:tinysmile_twink_t2:

Yorum

'hoş geldin.seni tebrik ederim herşeyden önce sorunundan kaçmak yerine kabul edip çaresini aramış ve bu şekildede devam ediyosun.sanada acil şifalar herşey gönlünce olsun. '
                  teşekkür edrim tecrübe ve bilgilerimi paylaşmaya hazırım..dünyada bitmeyen bir hastalık yoktur,en azından yaşamı hissedebilecek hale gelebilir insan herşey ilk atak ve sonrasındaki zamanlarda gereken önlemi almaktır..

Yorum

Bende de var. Yardımcı olabilecek var mı? tavsiye falan. Din haricinde.

Yorum

İşleniyor...
                    X