Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Ilac tedavisinden sonraki sürec

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Ilac tedavisinden sonraki sürec

Slm

Yaklasik 5 sene sonra kullandigim zeldox ilacini doktor tavsiyesiyle bu yaza kadar birakicam su an sadece sabahlari 20mg aliyorum.Merak ettigim aranizda bu kadar uzun süre ilac kullandiktan sonra ilacsiz yasamini sürdürenler var mi?Cok büyük bir fark olustu mu sizde?

Saygilar

ben 10 senedir çok düşük dozda cipram+solian içiyorum.bırakınca daha beter oluyorum

Yorum

Orjinal yazı sahibi: karaog View Post
      Slm

Yaklasik 5 sene sonra kullandigim zeldox ilacini doktor tavsiyesiyle bu yaza kadar birakicam su an sadece sabahlari 20mg aliyorum.Merak ettigim aranizda bu kadar uzun süre ilac kullandiktan sonra ilacsiz yasamini sürdürenler var mi?Cok büyük bir fark olustu mu sizde?

Saygilar
      Hep aynı ilaçlar ve hep aynı doz gitmez. Mutlaka ki iyiye gidiş varsa doktor seni ilaçsız denemek istemiş bu çok doğru, bir bakacak ve ona göre karar verecek.
      Şuna inanmak lazımdır ki, Dünya yüzünde gördüğümüz her şey kadının eseridir (Mustafa Kemal Atatürk)

Yorum

Benim tek sikintim ilaca fazla bagimli olmam
        bir sekil güvence yani yoksa bir aydir sabahlari tek 20 mg
        aliyorum ve su anda gayet iyiyim.

Yorum

slm

İlaçları bırakabilen var mı bende çok merak ediyorum.
          ben 10 mg olanzapin alıyorum. belki ileride herşey yolunda giderse ben de ilaçları bırakmak istiyorum.
          Last edited by canikmata; 18-05-2011, 08:42 PM.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: forte-donna
            ben bıraktım 3 yıl devamlı kullandım...3 aydır kullanmıyorum...şimdilik rahatım....ama artık beynim çalışıyor....sabahın 5 inde tirink diye gözlerimi açıp düşünmeye başlıyorum gün içinde olanları

ilacın etkisi beyni uyuşturup düşünmemeyi sağlamak..bırakıncada aynı şeyler devam ediyor
            senin hastalığın neydi forte-donna? psikoz mu depresyon mu? Ağır hastalık geçirmedin herhalde ilaçları bırakabildiysen.

ben 3.5 senedir kullanıyorum bu ilaçları. ilk başlarda ağır hastaydım. gerçi ne kadar ağır hasta olsamda hastanede hiç yatmadım. İş yaşamıma da olumsuz bir etkisi olmadı. sadece bir hafta rapor almıştım hastalığımın ilk başında. Şimdi tabii 3 senede iyileştim. Şu anda hastalığımın hayatıma hiçbir negatif etkisi yok. Ama ilaçları da kolay kolay bırakacağımı sanmıyorum. Çünkü tekrarlamasından korkuyorum. Çok riskli tekrarlaması çünkü. Düşünce açısından 3 senede bayağ iyileşme gördüm. İlk başlarda hastalıktan herhalde düzgün düşünemiyordum. Sanki beynimi tam olarak kullanamıyormuş gibi hissediyordum. Ama zaman geçtikçe ilaçlar sanki sadece düşünceleri düzenliyor gibi geldi bana. (yani bu aslında benim kişisel düşüncem)

Yorum

geçmiş olsun, ilaçları bırakmana sevindim. bebek durumunda bırakman normal. önemli olan ilaçlara ihtiyacın olmaması, bir şekilde kurtulmuşsun.

Yorum

Yaklaşık dört buçuk ay oldu ilacı birakali ilk baslarda baya bir çekinmiştim ama su an alıştım ilacsiz kendimi biraz daha canlı hissediyorum sporu daha fazla yapmaya başladım eski kiloma doğru yaklaşıyorum.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: karaog View Post
                  Yaklaşık dört buçuk ay oldu ilacı birakali ilk baslarda baya bir çekinmiştim ama su an alıştım ilacsiz kendimi biraz daha canlı hissediyorum sporu daha fazla yapmaya başladım eski kiloma doğru yaklaşıyorum.
                  Karaog, çok sevindim adına, bu mükemmel bir haber, senin rahatsızlığın neydi? eğer psikoz ise benim için iyi bir örnek olabilirsin.
                  gerçi benim ilacı bırakmak umrumda değil yeterki iyi olayım. Ama mesala benimde rexapin 5 mg'a inse güzel olur.

peki ilacı düşük dozda bıraktın değil mi?, uyku düzeninde ve düşüncelerinde bir farklılık oldu mu?

Yorum

Evet bende psikoz vardi ilaci cok düsük dozda biraktim , su an en azindan cok asiri düsüncelere dalmiyorum düsünceler daha olumlu. Uyku artik kendi elimde spor cok iyi geliyor. Yememe dikkat ediyorum ama stresli gecen günler biraz zorluyor ancak en azindan biraz daha canliyim daha zamana ihtiyacim var. Psikiyatrisim sikintili oldugunda her zaman gelebilirsin diyor görüstügüm bir psikolog var ona gidiyorum arasira. Insallah sende istedigin seviyeye gelirsin ilaci birakmami doktor kendi önerdi o yüzden hic acele etme allah hepimize saglikli günler nasip eder insallah.

Yorum

İşleniyor...
                    X