Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Klipsli ETS

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Klipsli ETS

Daha önce sanırım yalnızca bir kez başlık açtım "Sosyal Fobiyle Barışık Yaşamak" adı altında.Yazdıklarımı ben bile yeniden okuduğum da motive oluyorum.Gerçekten çok aşama kaydettim ancak bu yüz kızarması ve beraberinde getirdiği heyecan stres ve beraberinde ter.Kısacası kıpkırmızı bir surat.Babam kesinlikle bir sosyal fobi,sosyal ortamlara girmekten mümkün olduğunca kaçınır,heyecanlanır,konuşurken kekeler.Annem de ise yüz kızarması olayı var.Bunu şöyle özetleyebilirim, sinirlendiğinde,güldüğünde,ağladığında,hüzünlendiğ inde,heyecanlandığında kısacası herhangi bir duygu değişiminde kıpkırmızı, ten de bembeyaz olunca enteresan bir görüntü. Dünyanın en şanslı genetiğiyim kısacası !!!!!!!!!

İlk etapta heyecanlandığımda elime ayağıma hakim olamıyordum.Kaygı anında midem daralıyor,kusmak istiyorum,yapamıyorum,kızarıyorum,terliyorum,terim soğuyor hasta oluyorum iğrenç bir durum.Umursamamayı denedim baya da başarılı oldum,ama kızarmam hala geçmedi dediğim gibi bu bir genetik(ben böyle düşünüyorum). Yüzüme giden sempatik sinir sistemi kılcal damarları derime olması gerekenden çok daha yakınlar.Kaygı durumunda yüz sırılsıklam ve kırmızı.Dedim yeter artık!!

Salı günü ameliyat oluyorum.Klipsli EtS denilen bu ameliyatla,yüze giden kılcal damarlara titanyum klipsler yerleştiriliyor ve bu olaya son veriliyor(büyük oranda).Elbette yine bazı durumlarda terleyip kızarabiliyorsun ama insan gibi
    Şöyle özetleyeyim

Klipsli ETS ile;

El terlemesinde: % 99

Yüz terlemesinde: %95

Yüz kızarmasında: %95

Koltukaltı terlemesinde: %95-96

Ayak terlemesidne : %70-80

oranında başarılı olunuyor(oranlar siteden alıntıdır)

Mucize beklemiyorum, ameliyat sonrası 2. gün çıkıp çılgınlar gibi yaşayıp, bitti artık bu kızarma açılsın içilsin yenilsin demeyeceğim

İstediğim tek şey hayatı seyretmek değil ona dahil olmak.

Elimden geldiğince zamanım oldukça operasyon sonrası izlenimlerimi sizlerle paylaşacağım.

İyi dileklerinizi bekliyorum

teşekkür ederim, ama büyük gün salı

Yorum

14.09.2010 artık benim için bir milat,Bitti ya artık bu sosyal fobi

Ameliyattan çıktım ellerim kupkuruydu,dinlendim günü bitirdim.Sonraki gün bir tanıdıkla daha önce gelmediğim istanbul'u gezmeye başladım.Bir terslik var ama terlemiyorum kızarmıyorum !!!!! mükemmel bir duygu bu.Onlarca yüzlerce insanın arasından geçtim,artık kalabalık caddelerin ortasından ortasından yürüyorum.İnsanların gözlerine gözlerine bakıyorum .

Ben eritrofobi kaynaklı sosyal fobi yaşıyordum ve bu ameliyat sayesinde her şey bitti,darısı sizlerin başına

O değil de THE LİFE İS BEAUTİFUL yaa valla

Yorum

ya bendeki durum eritrofobi(yüz kızarması fobisi) ydi.Bu nedenle tam bir sosyal fobi yaşıyordum.Ne anlama geldiğini çok iyi biliyorum.4 sene bununla yaşadım.Hemen heyecanlanıyor,panik yapıyor,kalbimin çarpıntısına ve kendimi kastığım için vücudumdaki terlemeye engel olamıyordum.Fazla konuşmayarak,arkadaş toplantılarına katılmayarak,arka sıradalarda sessiz sakin oturarak hayatımı devam ettiriyordum,ye,iç,yat 12 kilo aldım evde oturmaktan.Topluluk içinde telefonla konuşmak,özellikle karşı cinsle konuşmak,kalabalık ortamlarda bulunmak,söz almak,sürekli insanların benim hakkımdaki düşüncelerni düşünmek, tam bir kabustu benim için.

Sağ ve sol koltuk altından girilerek göğüs kafesi altındaki sempatik sinir kasları dediğimiz bölgeye 2 şer tane klips takıldı.Şu an 4 klips var vücumda,çok kolay bir amleiyat oldu 45 dakika sürdü,ameliyattan çıkar çıkmaz ellerim kupkuruydu,yüz kızarmasını ve terlemesini test etmek için istanbulda biraz dolaşma imkanım oldu.Feribota bindim özellikle kalabalık caddelerde insanların üstüne üstüne yürüdüm,her yanımdan geçenin gözlerinin içine baktım,sırf heyecanımı test etmek için hiç tanımadığım insanlarla konuşmaya çalıştım, adres sorma saat sorma,feribotta ayaküstü diyalog kurma v.s. hiç bir sorun yok,kalp çarpıntım yok,yüzüm kızarmıyor,terlemiyorum,konuştukça öz güvenim arttı,terleme,kızarma hissetmedikçe daha da açıldım,adeta bir mucizeyi yaşıyorum.Mesela;Bir balıkçıya uğradık tam karşımdaki masada br adam 2 kadın 3 kişi oturuyorlar.Adam slm verdi,Kafamı salladım,şöle biz süzdü beni;

-Aynı İlhan Mansız a benziyosun dedi (Gözler biraz çekik benim,saçlar da gözlerin üzerine düşüyor hafif)

Yanındaki 2 kadın ve adam kahkaha atmaya başladılar.Bu olay benim için gerçekten bir sosyal fobi atağı yaşama nedeniydi.Hafif gözlerimi kıstım,istemsiz olarak kendimi kastım,ters giden bir şeyler vardı,yüzümde kızarma hissetmedim,terlemedim de, çok rahattım,Kafamı kaldırıp eyvallah dedim ve kahkahalara eşlik etmeye başladım.Sonra baya muhabbet ettik beraber.

Sanki bir sihirli değnek dokunmuş gibi, ben bu kadar etkiyi asla beklemiyordum,hayata yeniden döndüm, lütfen araştırın doktora gidin bu ameliyat hakkında bilgi edinin,göğüs cerrahisi uzmanları yapıyor bu ameliyatı, zamanında bana antidepresan kullandırıp beni daha da bunalıma sürükleyen psikologlara,psikiyatrlara şimdi ağız dolusu sövüyorum,yalnızca 45 dakikalık çok basit bir operasyonla hayata döndüm, hepinize geçmiş olsun,ameliyat hakkında soracağınız her şeyi elimden geldiğince cevaplayabilirim,hepinize acil şifalar

Yorum

İşleniyor...
        X