Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Ne yapacağım ben? Çalışma korkusu,stresi...

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

eftalya bence sende panik atak var.acil doktora gitman lazım.sevgilerimle

Yorum

Bu telefon insanı çıldırtır.yine silindi mesajım.oysa ikinize de uzun ve tesekkurlerimi sunduğum bir mesaj yazmıştım,spring ve RED Artık unutmazsam yarın yazarım tekrar çok sağolun arkadaşlar,iyiki üye olmuşum dedim şimdi...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: _eftelya_ View Post
        Bu telefon insanı çıldırtır.yine silindi mesajım.oysa ikinize de uzun ve tesekkurlerimi sunduğum bir mesaj yazmıştım,spring ve RED Artık unutmazsam yarın yazarım tekrar çok sağolun arkadaşlar,iyiki üye olmuşum dedim şimdi...
        Şahsen; iyi dileklerin ve uzun mesajın için ben teşekkür ederim.
        “Gökyüzü altında yeni ve söylenmemiş hiçbir söz yoktur.”

Yorum

iş sorunu bendede var herşey iyi giderken birden işleri yuzustu bırakıp gelebiliyorum...yada atılmak için elimden geleni ardına koymuyorum içime sindirmeyi beceremedim bir türlü çalışmayı....

Yorum

sana pratik çözüm ; diyaframdan ( karnından ) derin nefes al ver yavaş olsun bunu yatarken kalkarken hatta iş görüşmesine giderken uygula on dakika işyerine yakın biyerde bekle bi soluklan kendini dinle derin nefes alarak karnından tabiki sonra sakin bir halde görüşmeye gir...bunu alışkanlık haline getir günlük hayatına yay faydasını göreceğini umuyorum ... birde klasik müzik dinle görüşmeye gitmeden yarım saat önce yada cep telefonuna yükle gidene kadar mozart dinle hiç sevmesen bile :RpS_smile: başarılar şimdiden ...

KuzuZade
            Derdest etti gönlümü serabınla gelen nazarın, n'ola ki aslına rücu etse suret-i nigarın..BeyZade
            BEYNİNİZİ değiştirin , HAYATINIZ değişsin... ( Dr. Daniel G. Amen )
            Psikiyatrik rahatsızlığı olan bu kitabı okusun etkili çözüm bulacaksınız. !

Yorum

Çalışma korkusu bende de var ( Nedenini bilmiyorum hiçbir şekilde.Çalışıp, para kazanmak istiyorum ama işe girince çok mutsuz oluyorum. Çok iyi bir şirkete o kadar zorlamadan sonra işe girdim ve ben 2 gün sonra işten ayrıldım.Bi mutsuzluk, bir hastalık hali geliyor resmen.Bugün yeni bir işte daha başladım.Türkiye'nin çok ünlü bir şirketi.Ama halimi görenler buna ne oldu böyle der. O kadar kötü hissediyorum kendimi. İnsanlardan vs çekinmiyorum kesinlikle ama bilemiyorum mezun olduktan sonra 1,5 sene evde oturdum diye mi böyle oldu anlayamıyorum. Durmadan ağlamak istiyorum.Ne yapacağımı gerçekten bilemiyorum şu an ama sorunum çok ciddi boyutta sanırım. Böyle birkaç gün daha devam ederse doktor desteği almak zorunda kalacağım sanırım (

Yorum

Orjinal yazı sahibi: prenses87 View Post
                Çalışma korkusu bende de var ( Nedenini bilmiyorum hiçbir şekilde.Çalışıp, para kazanmak istiyorum ama işe girince çok mutsuz oluyorum. Çok iyi bir şirkete o kadar zorlamadan sonra işe girdim ve ben 2 gün sonra işten ayrıldım.Bi mutsuzluk, bir hastalık hali geliyor resmen.Bugün yeni bir işte daha başladım.Türkiye'nin çok ünlü bir şirketi.Ama halimi görenler buna ne oldu böyle der. O kadar kötü hissediyorum kendimi. İnsanlardan vs çekinmiyorum kesinlikle ama bilemiyorum mezun olduktan sonra 1,5 sene evde oturdum diye mi böyle oldu anlayamıyorum. Durmadan ağlamak istiyorum.Ne yapacağımı gerçekten bilemiyorum şu an ama sorunum çok ciddi boyutta sanırım. Böyle birkaç gün daha devam ederse doktor desteği almak zorunda kalacağım sanırım (
                Sosyal fobiden dolayı böyle hissediyor olabilirsin, dence devam etmesini beklemeden doktor desteği almanda yarar var...
                3 kuruşluk insana 5 kuruşluk değer verirsen 2 kuruşa seni satar.

When you lose small mind, you free your life..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: prenses87 View Post
                  öncelikle olumlu düşünce yapıları geliştirmelisin çünkü her düşünce beyne elektirik sinyali gönderir bu bizi ya iyi hissettirir yada kötü olabildiğince olumlu ve yapıcı düşünceler getirmeisin aklına...aklına gelen otomatik düşünceler vardır muhakkak " bu işimdede mutsuz olacağım " bunun gibi vb. onların yerine olumlu bir düşünce kat ,kendini mutlu hissetmeyebilirsin ama düşünceni değiştirdinmi hareketlerinde değişecek bunu denemelisin.
                  evden çıkarken sevdiğin güzel kokuları sürün senin mutsuzluğun limbik sistemle alakalı gibi işe gitmeden evvel beş on dakika fiziksel egzersiz yapmayı da unutma ....

işini öncelikli görevin olarak gör.
                  insan ilişkilerini geliştirmeye bak çalışanlarla varsa müşterilerle diyalogunu artır
                  sorumluluk al yada varsa sorumluluklarına aktif sahip çık..
                  yaptıgın işi hafife alma. gibi gibi davranış değişikliğine gidersen düzelme olacağı kanaatindeyim
                  Last edited by BeyZade; 08-02-2012, 09:16 PM.

KuzuZade
                  Derdest etti gönlümü serabınla gelen nazarın, n'ola ki aslına rücu etse suret-i nigarın..BeyZade
                  BEYNİNİZİ değiştirin , HAYATINIZ değişsin... ( Dr. Daniel G. Amen )
                  Psikiyatrik rahatsızlığı olan bu kitabı okusun etkili çözüm bulacaksınız. !

Yorum

Çok teşekkür ederim ilginiz için şu an o kadar kötüyüm ki çok iyi geldi. önerilerinizi dikkate alıcam

Yorum

Bu sorunları olan arkadaşlar acaba atlattılar mı?ben de şimdi aynı sıkıntıları yaşıyorum...

Yorum

Bazen küçük küçük herşey çok üstüste gelince daha büyk bir sorunumuz varmış gibi algılanabiliyor. Bence kişisel gelişim yöntemlerinden yaralanarak kendi kendimizin başarısını yaratabiliriz. Önce ilaca sarılmadan neler yapılabileceği konusu araştırılmalı. Örneğin Taşkın hoca ile nlp Akademide kendinizle başarabilirlikleriniz konusunda yeni yöntemler uygulandığını söylesek merak edip denemek istermiydiniz. Bence neden olmasın? Mevcut çözümleriniz yeterli olsaydı zaten yeni arayışlar içinde olmazdınız değil mi? Çare SİZSİNİZ

Yorum

konuyu açan arkadaşın durumu baya değişikmiş

daha önceden iş tecrübesi olmasına rağmen böyle sıkıntı yaşaması bana ilginç geldi.

neden ilginç geldi derseniz sosyal fobili biri olarak ben bu yaşıma dek hiçbir işte çalışmadım. ailede ve çevremde bana karşı iş baskısı oluşunca özgüvensiz ve depresyonlu halimden dolayı içimde korku oluşuyor. 'ben bu işi beceremem ,yapamam,edemem' gibi sürekli olumsuz düşünceler beynimi kemiriyor ve çaresiz kalıyorum.
                          Bu Dünyaya Lanetli Olarak Geldim, Lanetli Olarak Geberip Gideceğim...

Yorum

Genelde öyle olur. Konu sahibi konuyu açar, bir süre yorumlar yazılır, sonra konu gömülür ve uyur. Bir zaman sonra benzer sıkıntıları yaşayan başka biri konuyu canlandırır ama konu sahibi ortada yoktur. Şimdi nerelerde, ne yapıyor. Ne tuhaf dünya bu ya. Zamanı ileri sarmak, zaman içinde serüven yapmak. Yada 3-5 senelik bir sürecin sonundaki ruh halini burada anında anlayabilmek mümkün aslında.

Yorum

İşleniyor...
                            X