Duyuru

Collapse
No announcement yet.

bunun adı sosyal fobiyse yaşanmıyo be kardeşim bununla

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• bunun adı sosyal fobiyse yaşanmıyo be kardeşim bununla

sosyal fobi olduğumu söylüyor doktorlar.Benim bütün hissettiklerim, düşündüklerim hastalıkmış meğer.Benim hislerim ,düşüncelerim bi hastalıksa ben nasıl mutlu bir hayat sürdürebilirim.Üstelik ben konuşmakta da zorlanıyorum.Bu zorlanma yıllar boyunca r leri söyleyememeyi takmakla ilgili bir durum.Bunu taktıran da sosyal fobi belki de.Lanet şey bari konuşmama dokunmasaydı da en azından anneciğimle konuşurken içimi rahatça dökebilseydim.Abimle saatlerce dertleşebilseydim, sadece onun sölediklerini dinlemeseydim.En yakınlarımla arama girmeseydi bari.Durum böyleyken sen gel üniversite ailenden 9 saat uzağa 70 kişiyle derse gir,labaratuar dersinde hoca başındayken devre kurmaya çalış,soru sorarsa diye ödün kopsun,direksiyon sınavına gir ayakların zangur zungur titrerken.çevrendeki arkadaşların gezsin tozsun eğlensin,sen ev arkadaşınla dahi konuşurken zorlan ,derdini anlatama.Kimseler mutsuzluğunu anlamasın diye sahte gülücükler saç.olumsuz düşünceler çıkmasın aklından,sürekli gördüğün insanları kıskan.yarın kombiyi yapmak için servis elemanları gelcek diye içinde bi sıkıntı olsun.Ya bana bişey sorarlarsa , konuşmak zorunda kalırsam diye.Ah be kardeşim ben nasıl mekatronik mühendisi olucam daha derslere giremiyoken.tedaviyse tedaviyede gidiyoz işte psikologum sağolsun çok güzel tavsiyelerde bulunuyo film izle ,kitap oku,kuru incir ye,melisa çayı iç ,gez dolaş diye.Sanki ben bilmiyorum bunların güzel şeyler olduğunu.Ama keyif almasını bilene benim 1000 tane sebebim var bunları yapmamak için.yolda gördüğüm biri bana bi yeri sorarsa diye korkuyoken ben,çıkıp dolaşmışım etmişim keyif mi alırım sanki.He bide bunlar yetmezmiş gibi bana manik atak geçirten adalet hangi adalet ?Öyle biraz içimi dökiyim dedim arkadaşlar dertleşmek konuşmak isteyen varsa konuşabiliriz.

Allah hepimize kolaylık versin ne diyelim
    ALL COPS ARE BASTARDS !

Yorum

aynı şeyler dimi

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Croquersf View Post
        aynı şeyler dimi
        ben alıstım artık üstesinden gelebiliyorum genel olarak
        ALL COPS ARE BASTARDS !

Yorum

yendin mi yoksa kabullendinmi ? Ben yıllardır kötüye gidiyorum.acaba büyüdükçe sorumluluklarım arttığı için mi

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Croquersf View Post
            yendin mi yoksa kabullendinmi ? Ben yıllardır kötüye gidiyorum.acaba büyüdükçe sorumluluklarım arttığı için mi
            kesinlikle ondandır, benim de universitede yogunlasmaya basladı.Üstüne gitmeden evde oturarak hiçbir yol katedemezsin.Doktorunun söylediklerini yapman gerek
            ALL COPS ARE BASTARDS !

Yorum

sosyalfobinin en cok zorladigi zamanlardasin. zamanla daha iyi olursun. o halde sabredenlerden ol.

Yorum

geçmiş olsun takıntı yapma

Yorum

profesör doktora ve onun yanında çalıştığı psikologa gittim aylarca.Bir gram değişiklik olmaz mı ya.Profesör bile yardımcı olamıyosa sabırlı olmak o kadar zor ki.şimdi başka doktorlarda psikologlarda şifayı arıyoruz ama inşallah Allah yardımcım olur bu sefer.Çünkü sabretmekte çok zorlanıyorum ve kendime zarar vermekten korkuyorum.Bu acı katlanılabilicek bir acı değil.

Yorum

Baska bir sitede alttaki tavsiyeleri vermiş bir arkadas, belki işine yarar

Bende de biraz vardı zamanın da o tür durumlar.Ama nedenlerini anladım .Aslında tek mesele hiç sebep yokken insanın kendini bile bile kabuğuna çekmesidir.Çözüm ise meraklı,etkin ve arkadaş canlısı olmak.
                    Sana diyeceklerim
                    1 kitap oku tarih ,kişisel gelişim veya kurgu ama bunları okurken en popüler olanlardan başla
                    2 spor yap örneğin bir salona yazıl ve body çalış ,gerçekten body çok güzel bir spor insana acayip öz güven veriyor.ben denedim
                    3 herkezi ortak ilgilendiren şeylere zaman ayır.bunlar gündemdeki olaylar,dünyada olup biten önemli olaylar,yeni çıkan filmler diziler,burçlar,futbol basketbol takımları ...vb bu şekilde herkezin bildiği ve meraklı olduğu alanlar
                    4 popüler olan şeyleri yap atıyorum bir toplulukta bu aralar herkez dövme yaptırıyor sen de yaptır.yani amaç burda bende içinizdeyim bende sizden biriyim çevremde olup biten şeylere tepki veriyorum aktifim demek
                    5 kart ve taş oyunlarını öğren.internette sohbet ederekten okey,batak,king,satranç filan oyna
                    6 sevdiğin bir filmin bu ay 2.si gösterimde ve sen gideceksin diyelim tek başına değil tanıdıklarınla git.
                    7 kız konusundada kızlara karşı cins gözüyle bakma ona bir arkadaş gözüyle bak ve uygun zamanda atıl duruma göre basit sohbetler et .kız erkek ilişkisi değil insan insan ilişkisi kurarsan kızlarla daha yakın olursun.
                    ALL COPS ARE BASTARDS !

Yorum

bipolarlar daha mutsuz sizden

Yorum

mutsuzluğun son derecede olduğu insanlar kimlerdir kanserlilermi şizofrenlermi

Yorum

sosyalfobi en rezil hastaliktir. hastaliginizi tarif edemezsiniz. sosyalfobi olmayan biri asla sizi anlayamaz. siz yasarken öluyorsunuzdur her gun. ama kimseye ben hastayim öluyorum diyemezsiniz, deseniz bile bu sacma olur. kimse sf yuzunden ölmek isteyeceginize anlam veremez. yapayalnizsinizdir sfnizle. keske sizofren olsaydim da bir hastaligimin oldugu gorunseydi, insanlar neden boyle oldugumu neden aci cektigimi anlasalardi dersiniz. sf en onursuz en asagilik hastalik. zirvede bir numarada kendisi. diger butun hastaliklarin cani cehenneme.p )))))

Yorum

hayatı yaşamak neki?

Yorum

paxil kullanıyorum sosyal fobimi çok büyük oranda devre dışı bırakıyor

Yorum

İşleniyor...
                              X