Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Hayatımı yedi bitirdi!!

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Hayatımı yedi bitirdi!!

Arkadaşlar öncelikle merhaba. Ben daha şimdi üye oldum bu foruma, ama daha önceden de okuyordum.
    Ben 2 kez teşhisli bir sosyofobiğim. Üniversiteye gelinceye kadar bunu kabul etmiştim ve bununla yaşıyordum. Ayrıca çevremden de çok efendi olduğuma dair olumlu eleştiriler alıyordum. Ama üniversiteye gelince düşüncelerimde değişiklikler oldu ve daha sosyal, konuşkan bir insan olmak istedim. Ama bırakın bunu daha arkadaş bile edinemeyince durumun ciddiyetini kavradım. Daha sonra hoşlandığım kızla ders çalışma bahanesiyle yanlışlıkla kanka oldum. Tabi ilk girişim ondan geldi. yaklaşık 2 yıldır kankaydık ama onu tanıdıkça ben iyice aşık oldum, onun da erkek arkaaşı falan olunca hep durumum daha kötü oldu.
    Sonra ilk önce yaz tatilinde memleketimde psikoloğa gittim, ona tam alışmaya başlamıştım ki tatil bitti ve bırakmak zorunda kaldım. O yılın başında kızla daha da yakınlaştık, artık iyice kankaydık fakat sonra benim onu depresyona soktuğumu söyledi ve benden uzak durmaya başladı. Bunun üzerine ben de tıp fakültemizdeki psikiatri hocalarından birine anlattım maruzatımı ve o da bana 20mg lık paksil yazdı. Daha sonra da 30 luk paxeraya çıkardı. Bu ilacı bir yıl boyunca kullandım.
    Evet, depresyondan çıkmama yardım etti ama kaygıma fazla etkisi olmadı sonra bu aralık ayında hem o kızla hem de bir diğer arkadaşımla birden aynı sebepten aram bozuldu. Arkadaşımın sözlerini aynen aktarıyorum '' kendini en sevdiğin grubun konserinde düşün, ama kimse eğlenmiyor sadece dikiliyor ve somurtuyor, yalnızca sen eğleniyorsun. İşte seninleyken öyle hissediyorum. '' Ben de bunun üzerine tekrar psikiatriye başvurdum, paksili 40 a çıkardılar bir de risperdal eklediler. bir sonraki randevumda da beni bir psikoloğa yönlendirdiler bilişsel davranış terapisi için. Randevu aldım ama daha tarih gelmedi. En iyi iki arkadaşım bana karşı soğuk davranıyorlar. Şu an yapayalnızım.
    Ne dersiniz sizce terapinin faydası olur mu? Daha önce alan var mı? Ve ne kadar sürer? Şimdiden çok teşekkürler. Bu da işe yaramazsa artık ne yaparım bilmiyorum. Biraz uzun yazdım ama kusuruma bakmayın.

bence başka arkadaşlar edinnnn

Yorum

Bilişsel-davranışçı terapi al. Sosyal fobide en iyi tedavi yöntemidir zaten.

Yorum

Öncelikle aramıza hoşgeldin.
        Bu illetten kurtuluş yolları varmış, ilaçlar iyi geliyormuş ama sürekli kontrole git eğer ilaçlar işe yaramazsa değiştirilmesini iste.
        Kendini iyi hissettiğin arkadaşlarının yanına dahaçok git.
        Unutma senden daha kötü durumda olanlar var.

Yorum

çok teşekkür ederim hepinize. bana da bilişsel davranışçı terapinin olabileceğini söylediler işte. son umudum o oldu artık. umarım işe yarar. doktorumu yaklaşık iki haftada bir görüyorum. ben elimden gelen her şeyi yapmaya açığım. ayrıca arkadaşlarımı da çok suçlayamıyorum, bana epey tahammül ettiler sonuçta. şu an üçüncü sınıfım ve 250 kişiden bir tane bile arkadaşım yok, bu yüzden okula gitmek istemiyorum sürekli yalnız kalmak istiyorum.

Yorum

arkadaşınızın sözü cidden çok gurur kırıcı ve üzücü olmuş. ama bunlar sizi üzmek bir yana kamçılasın. ilaçlarınıza devam edin yeterli gelmiyorsa doktorunuzu değişin terapi alın bunların size büyük ölçüde katkısı olacaktır. ama arkadaşlıkları çokda önemsemeyin okul bittiğinde zaten emin olunki o bahsettiğiniz arkadaşlarınızı zor anımsayacaksınız hayatınızda geçmişten kalan bir iz olacak . böyle anınızda size destek olmayan arkadaştan ve kızdan zaten bir hayır gelmez. doğru insanlar olsalardı sizi bu anlarınızda yalnız bırakmaz destek olurlardı.
            Denizdeki damlaları sayın desem sayar mısınız? Canlar damladır, sonunda aynı denize damlayacağız.

Yorum

haklısınız ama işte o kadar kişinin arasında yalnız kalmak çok zoruma gidiyor. çok teşekkür edrim. anlayan birilerini olduğunu bilmek bile güzel.

Yorum

Terapi iyidir.Ben üniversitemde bir psikolog buldum her gün yarım saat-bir saat arası görüşüyoruz.Ne kadar iyi geldiğini anlatamam.Daha öncede terapi almıştım fakat her gün sizi takip eden,daraldığınızda telefona bakan bir psikolog harika birşey kendisine bin bir teşekkür.Kendi görüşüm seans arası 2 günü geçti mi eski haline geliyor herşey.

20 ilaç kullandım hiç biri işe yaramadı(paroksetin dahil) umarım sende işe yarar ancak çok da medet umma terapi kalıcı çözüm.1 ayda çok yol aldığımı görebiliyorum.

Yorum

ben psikoterapi alamam heralde çünkü konustugum insanları önce dinlemeden 1 saat incelerim elini yüzünü gözünü ondan sonra en fazla 1-2 dakika dinleyebilirim onun söyledikleri genelde benim bildiğim şeyler olur sonra sıkılıp çıkarım........
                  Last edited by longines; 12-01-2013, 09:15 PM.

Yorum

bırak bildiğin şeyler olsun ne olacak

Edit:Birde git bir sevgili yap çok iyi geliyor
                    Last edited by Geçici; 12-01-2013, 09:24 PM.

Yorum

sevgili ne alaka ben sf değilim.......

Yorum

Orjinal yazı sahibi: longines View Post
                        sevgili ne alaka ben sf değilim.......
                        Ben daha sevgiden zarar gören tanımıyorum.Herşeye bir yararı vardır.

Yorum

İşleniyor...
                        X