Duyuru

Collapse
No announcement yet.

İYİLEŞEMEYECEĞİNİ düşünen var mı?

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• İYİLEŞEMEYECEĞİNİ düşünen var mı?

Öncelikle sosyal fobik olup olmadığımdan her zaman şüphe etmişimdir.
    Çünkü yakın arkadaşlarım eğlenceli espritüel konuşkan biri olduğumu söylerler.
    Herhalde bu benim kişiliğim.Ama yinede sosyal fobik olduğum gerçeğini değiştirmez.
    Çünkü sosyal fobinin konuşkan olmakla çekingen olmakla,eğlenceli-manyak-deli-sessiz-çapkın-melankolik-psikopat vs olmakla hiçbir alakası yok.
    Sosyal fobi bir karakter değil.Beynime nüfuz etmiş bütün düşüncelerin sizlerinde hissetmiş olduğunuzu görüyorum.
    Kafamdaki herşey en ince ayrıntısına kadar sizde de mevcut.Sanki herkesle kardeşten de öte bi bağım var .
    Ama bu imkansız.Tek yumurta ikizleri bile farklı karakterdeyken nasıl olur da hepimiz aynı karakterdeyiz?Çünkü bu sf ve yanlış düşünceler.Hepimiz sf den dolayı aynı düşünüyoruz.Ama hepimizin karakterleri çok farklı.
    Aynı düşündüğümüz kanısına birinin açmış olduğu başlıktan sonra daha da çok vardım.
    Sosyal fobi ve farkındalık 2013 gibi bi başlıktı.
    Arkadaş sosyal fobiyi öyle bir tanımlamışki ağladım resmen herşey en ince ayrıntısına kadar hiç bir yanlış olmaksızın benim düşüncelerimi anlatıyo.Ama kimsenin karakterinin bu kadar benzemesinin imkanı yok.
    Büyüdüğümüz yer yaşadıklarımız yediğiz yemekler babamız annemiz herşeyimiz farklı.
    Dünyadaki 7 milyar insanın hiç biri birbirine benzemez.Peki nasıl o başlıkta beni bu kadar iyi tanımlayabiliyor?
    Üstelik beni hayatında hç görmemiş olmasına rağmen.
    Çünkü bu lanet olası bi hastalık dostum.Hastalık, takıntı ,yanlış düşünceler her neyse.
    İnsanlar hayatta yapamadıkları birşey olduğunda içlerinde kalır.Bu inanılmaz kötü bir histir.
    Örneğin bir kızdan çok hoşlanırsınız ama açılamadığınızda içinizde kalır ve belirsizliğin verdiği his inanılmaz can yakar.
    Ama bunlar özel şeylerdir her zaman olmaz.Eğer siz bakkala bile gitmeye korkuyorsanız bunu yapmadığınızda içinizde kalıyorsa büyük bi sorun vardır.
    Bunun anlamı şu: kıza teklif etmedim diye içinizde hissettiklerinizi eğer bakkala gidemedim diye hissediyorsanız yaşamamanız daha iyidir.
    Çünkü hayat artık senin için ruhsal bir eziyettir.Ama bu hastalıktan kurtulduğunu düşünsene gerçekten inanılmaz.Çünkü seni bekliyen bir hayat var.
    Düşünsene aşk-üzüntü-yalnızlık-mutluluk-partiler-muhabbet-ihanet-gezmek-tozmak-kafeler-ağaçlar-kız arkadaş-onun ailesi-onun arkadaşları-güven-sevmek-reddedilmek-depresyon-yalnızlık herşeyden var.Hepsinden biraz.
    Ama bu sosyal fobiyle depresyondan kurtulmanın imkanı yok.Dediğim gibi bakkala gitmek bile içinizde kalıyorsa gerçeken hayatı yaşamıyorsunuz demektir.
    Bu forumda 2 gün önce bi başlık açmıştım."Özel bir anım...sosyal fobikmiyim?" diye..aklımdan geçenleri orda yazmıştım.
    Bir arkadaş dışarı çık ve normal olanın ne olduğunu gör demişti.Dün bunu yapmaya karar verdim.
    Sosyal fobimi yenerek(yarım şişe votka içerek)kendimi dışarı klübe attım.
    Klube gitiğimde bütün herkesin bana selam verdiğini gördüm.Çok şaşırmıştım.Hiç aklımdan geçtiği gibi olmamıştı.Sonrasında ne mi oldu?
    Bütün gece bir kızla dans ettim.Öpüştük falan.Fotoğraflar çekildik.Ve ertesi gün "devam etmek"üzere anlaştık.Bu hikaye bi sosyal fobik için imkansız.Aynı zamanda benim içinde öyleydi.Siz benim kadar şanslı olmayabilirsiniz.Hatta olamassınızda
    Burdaki anladığım şey şu hayat asla kafandan geçen şeyler ibaret değil.Asla..Örneğin kendine güveni olduğunu düşündüğümüz başka insanlar.Her şeyi istedikleri gibi yapar kimseyi kafalarına takmazlar.
    Gerçi markete tek başına gidebilen insanın bile benim için kendine güveni vardır .
    Ama her zaman kendilerine güvenlerinin ne kadar olduğunu anlamaya çalışırım.
    Benden ne kadar farklı olduklarını anlamak için.Gerçi benden farklı değiller.Sadece sf değiller.Sf'siz bir insanın nasıl olduğunu anlamaya çalışıyorum diyelim.
    Ve arada garip şeyler farkediyorum.İnsanlara saçma sapan yada yalan yada manyakça birşey söylerseniz eğer bunu kendinize güvenerek söylüyorsanız insanlar bunu mantıklı birşey zannediyor.
    Örneğin; bugün günlerden cuma.Arkadaşım da ben de cuma olduğunu bilioruz.
    Arkadaşa günlerden ne olduğunu soruyorum bana cuma diyo, diyorumki yok bugün cuma değil perşembe.
    Yok kanka diyo bugün cuma. ama ben" şaşırma delirme manyakmısın oğlum bugün perşembe diyorum ve biraz ısrardan sonra hoop adam kendi düşüncesinden şüphe eder konuma geliyo ve
    hangi gün olduğunu anlamak için bilgisayara bakmak zorunda kalıyo.Yani söylediğim şeyin ne olduğu önemli değil önemli olan bilinçaltı- kendine güven.
    Ama sf tedavi edilmedikçe kendine güven imkansız.Vede ben bu bokun geçiceğinden yüzde yüz eminim.Ama bu benim klüp hikayemdeki gibi korktuğun şeylerin hepsini yapmaktan geçiyor.
    Adam diyor ilaç kullandım geçmedi.Tabi geçmez ilaç ne anasını satıyim.(Umarım sansürlemezler )Eeee bendeki sosyal fobi de alkol alınca geçiyo .Bu nasıl iş?Bir de sosyal fobi hormon bozukluğundan falan diyorlar tamamen saçmalık.
    İlaçlar hormon bozukluğunu düzeltiyomuş.E alkolde düzeltiyo bu nasıl iş.
    İlk önce beyindeki düşünce yapısını değiştirmek gerekiyor.Ondan sonra zaten hormonlar normale döner.
    Sen internete girip dert yazmak dışında bunun üzerine gitmeyi denedin mi?Bilişsel davranışçı terapi var diyorlar.Sanırım seni bu korktuğun ortamlara sokuyorlar.
    Hem de doğru düşünce yapısını sana aşılayarak.Tam da aradığım şey.
    Şu anda uygulayamamın nedeni param yok ailemdende isteyemem hemen bi işe girmeyi düşünüyorum bu yüzden.
    O tedavi olmassa grup terapileri o olmassa başka teknik o olmassa başka başka başka..Taa ki iyileşene kadar..Bir sürü teknik var ama mantıklı bir şekilde ilaçsız ve derdini anlatarak.
    İyileşmemenin imkanı yok.Buna eminim.Ya iyileşmessem?Bu soru aklını karıştırıyodur büyük ihtimal.(Nasıl oluyorda senin düşüncelerini okuyabiliyorum?Yoksa biz kardeşmiyiz yoksa sadece sf mi?)Hayatta zaten herşeyi bu korkuların yüzünden kaçırıyosun.İşte sf nin ta kendisi.Herşeyden korkmak.İyileşmesen noocak. düşünsene herşeyi denemişsin hiçbirşey işe yaramamış.Onun rahatlığıda başka bişey.
    Nasılsa iyileşmiyon sen artık koy g..ne rahvan gitsin En son çare herkese sosyal fobik olduğunu söyle zaten çekincek birşeyin kalmaz artık.Aslında parasız tedavi ama ben yapamıyorum yemiyo
    Bir de sosyal fobi bir insan için çok büyük bir artı.Neden?
    Sosyal fobiyi yaşarken çektiğin acının haddi hesabı yok.İyileştiğinde artık hiçbirşey sana daha büyük bir acı yaşatamiyacak.Ölüm dışında.Herhangi bir yakınının ölümü vs.Bu polyannacılık falan değil şu anda çektiğim acıyı bir ben bilirim birde sevgili sosyalfobıg arkadaşlar.Bir de sosyalfobi sayesinde insan psikolojisi hakkında öğrendiğin tonlarca şey var.
    Bu başlığı niye açtım?Bana neden İYİLEŞEMEYECEĞİNİZİ söyleyinki ben de iyileşemeyeceğime inanıp tedaviden vazgeçeyim.

iyileşebileceğimi düşünmüyorum. zaten benimki bayağı ileri bir seviyede. artık hayatımda rahat konuşabildiğim iki, üç kişi var. geri kalan herkesle konuşmaktan kaçıyorum. belki üzerine gitmem gerek falan ama ne yazık ki onu yapacak cesaretim yok. öyle olunca da geçmesini beklemek tuhaf geliyor bana ama sen ben bununla savaşabilirim diyorsan hiç vazgeçme derim. çok daha güzel bir hayata sahip olabilirsin.

Yorum

Gördüğünüz gibi kimse bu hastalığın geçmeyeceğine dair bir açıklama yapamamış.
      Nerede peki onlarca tedavi olamayacağını,iyileşemeyeceğini düşünen,bunun yıllarca süreceğini düşünen arkadaşlar?
      İyimserliğimi bozmak istemiyorsanız,benim için hiç fark etmez.İstediğiniz karamsarlıkları sayabilirsiniz.
      Çünkü bunlar sadece karamsarlık.Kesinlikle gerçekler değil.
      Sanırım artık sosyal fobinin, düzeltilebilen yanlış düşünceler olduğunu anlamışsınızdır.

Yorum

bu kadar uzun uzun yazarak herşeyinizi bir anda söyleyerek kendinizi tüketmeyin idareli kullanın bildiklerinizi hayat uzun

Yorum

Insaallah tüm hastalar iyilesir.

Yorum

İşleniyor...
          X