Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Duydum ki prozac adamı çok mutlu ediyormuş

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Duydum ki prozac adamı çok mutlu ediyormuş

Böyle benim gibi intihara meyilli depresyonlu bi sosyal fobili biri için iyi gelebiliyormuş bu ilaç diye duydum.

Ben sosyal fobi adına binlerce şey yaptım ama tek iyi gelen şey ALKOL idi. Alkol iyi geliyorsa ilaçlar da iyi gelebilir diye duydum. Zamanında psikiyatr bana paxil verdi ama onun sadece zararlarını gördüm iyi bir etki yapmadı.

Ama prozac adamı çok mutlu ediyormuş diye duydum. Şimdi gidip psikiyatriste on saat derdimi anlatmak istemiyorum. Çok sıkıldım sosyal fobiden bahsetmekten. Gidip direk reçetesiz alıp kullanabilirim değil mi. Ne gibi bir sıkıntı olur kafama göre kullanırsam.
    --------------------------------------------------------------SFyiYENCEZ-----------------------------------------------------------

Bütün Sosyal Fobililer Psikoloji.gen.tr'de Arkadaş Olarak Beni Eklesin

--------------------------------------------------------------SFyiYENCEZ-----------------------------------------------------------

Orjinal yazı sahibi: SFyiYENCEM View Post
    Böyle benim gibi intihara meyilli depresyonlu bi sosyal fobili biri için iyi gelebiliyormuş bu ilaç diye duydum.

Ben sosyal fobi adına binlerce şey yaptım ama tek iyi gelen şey ALKOL idi. Alkol iyi geliyorsa ilaçlar da iyi gelebilir diye duydum. Zamanında psikiyatr bana paxil verdi ama onun sadece zararlarını gördüm iyi bir etki yapmadı.

Ama prozac adamı çok mutlu ediyormuş diye duydum. Şimdi gidip psikiyatriste on saat derdimi anlatmak istemiyorum. Çok sıkıldım sosyal fobiden bahsetmekten. Gidip direk reçetesiz alıp kullanabilirim değil mi. Ne gibi bir sıkıntı olur kafama göre kullanırsam.
    Keske benim derdimde bu olsa ya millet arkamda dolaniyor resmen bendede bi benzeri kaygi ve stres bozuklugu bununla beraberde uyku bozuklugu var hakketen mutlu ediyorsa bende alabilirim valla su siralar hem is ortaminda hemde kiz arkadasimla vakit gecirirken aklimdan bazi sacma sapan taktigim seyleri silecekse bende alabilirim valla ama recetesiz alinmiyor heralde benim bildigim kadariyla bide mutlaka doktor kontrolunde kullanilmali bence aksi halde sen nasil bileceksinki gunde ne zaman ne kadar doz alacagini ancak doktorun belirler...
    Arsız Ayaklar Altında Alın Teri...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Negatif View Post
      Keske benim derdimde bu olsa ya millet arkamda dolaniyor resmen bendede bi benzeri kaygi ve stres bozuklugu bununla beraberde uyku bozuklugu var hakketen mutlu ediyorsa bende alabilirim valla su siralar hem is ortaminda hemde kiz arkadasimla vakit gecirirken aklimdan bazi sacma sapan taktigim seyleri silecekse bende alabilirim valla ama recetesiz alinmiyor heralde benim bildigim kadariyla bide mutlaka doktor kontrolunde kullanilmali bence aksi halde sen nasil bileceksinki gunde ne zaman ne kadar doz alacagini ancak doktorun belirler...
      Sosyal fobim hakkında konuşmaktan o kadar çok sıkıldım ki. Acaba sorunlarımı bir kağıda yazsam, doktora göstersem okusa beni pek yormasa konuşturmasa, olmaz mı

Yorum

banada bugün dr yazdı içsem mi içmesemmi diye kafayı yıyorum

Yorum

Kesinlikle harika bir ilaç. Kullandım, rahatlıkla kullanabilrsin. Bir ortama gidip leş gibi alkol kokmaktansa prozac al. Yan etkileri çok az, neşe verir, rahatlık hissi sağlar. Fiyatı 10 TL civarında çok uygun, reçetesiz direk eczaneden alabilirsin. Prozac yoksa eğer muadili, birebir aynı etki ve kalitede, hatta ilacın şekli bile aynı "Deprex" al ve kullanmaya başla. sonuçta doktorun önerdi sana bu ilacı. Sıkıntı yok. Geçmiş olsun.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: dreamer8 View Post
            Kesinlikle harika bir ilaç. Kullandım, rahatlıkla kullanabilrsin. Bir ortama gidip leş gibi alkol kokmaktansa prozac al. Yan etkileri çok az, neşe verir, rahatlık hissi sağlar. Fiyatı 10 TL civarında çok uygun, reçetesiz direk eczaneden alabilirsin. Prozac yoksa eğer muadili, birebir aynı etki ve kalitede, hatta ilacın şekli bile aynı "Deprex" al ve kullanmaya başla. sonuçta doktorun önerdi sana bu ilacı. Sıkıntı yok. Geçmiş olsun.
            Eğer bir ilacı sen bile övüyorsan benim kullanmaya başlamam lazım hocam. Çünkü forumda daha önce gördüğüm kadarıyla sen pek antidepresan övmezdin. Ama sorun o ki, doktora gitmeden kafama göre alıp kullanacağım, psikiyatriste gitmek istemiyorum bu aralar, daha önce bana prozacı yazan doktor da olmadı, sorun olur mu?

Yorum

yaklaşık 2 hafta önce psikiyatra gittim ve bana bu prozac'ı verdi. 2 haftadır kullanıyorum. umudunu kırmak gibi olmasın ama ne sosyal fobiye en ufak bir katkısı oldu, ne de bir mutluluk verdi. bilakis daha kötü etkiledi. intihar düşüncelerim arttı, bütün gün esniyorum. bir de internette ballandıra ballandıra anlatıyorlar bu ilacı. hiçbir işe yaramıyor. tam tersine olduğundan daha kötü bir ruh haline giriyorsun.

ha tabi ben bu kadar olumsuz şey yazdım ama belki de ilaç sana iyi gelir onu bilemem. sonuçta hepimizin bünyesi farklı.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: neyiz? View Post
                yaklaşık 2 hafta önce psikiyatra gittim ve bana bu prozac'ı verdi. 2 haftadır kullanıyorum. umudunu kırmak gibi olmasın ama ne sosyal fobiye en ufak bir katkısı oldu, ne de bir mutluluk verdi. bilakis daha kötü etkiledi. intihar düşüncelerim arttı, bütün gün esniyorum. bir de internette ballandıra ballandıra anlatıyorlar bu ilacı. hiçbir işe yaramıyor. tam tersine olduğundan daha kötü bir ruh haline giriyorsun.

ha tabi ben bu kadar olumsuz şey yazdım ama belki de ilaç sana iyi gelir onu bilemem. sonuçta hepimizin bünyesi farklı.
                Daha yeni başlamışsın ama ilk 1 ay intihar düşünceleri ve yan etkileri artıyormuş sonra alışıyormuşsun yan etkilere, faydası sonra geliyormuş diye biliyorum. Ama yine de emin değilim ben öyle kötü şeyler okuyorum ki nette, adamın cinselliğini öldüren antidepresanlar bile olmuş, adam ilacı bırakmış olsa da 1 yıl geçmiş olsa da cinsel bozukluklar devam ediyormuş, böyle riskleri göze alamıyorsun, bir organına vücudunun bir yerine kalıcı hasarlar olursa ya. Bazen hiç başlamayim diyorum bu yüzden.

Yorum

burada ilaç soruşturmanın anlamı yok. kendin denemeden anlayamazsın.
                  her insanda etkisi farklı olabilir.

Yorum

her ınsan bunyesı farklı gosterebılır ılla onu ıntıhara suruklemıs dıye ılacı bırakamazsın bardagın dolu tarafı bakkı rahatlagasın yoksa ıntıhar etmeye kalkasırsın.

banada dream08 hocam onerdı ıcmıcektım ama son kez sordum bende ıcmeye basladım ne olsa kaybedecek bıseyım yok dıye sımdı Allah a sukur mutluyum iyiyimdream tesekkur ederım.antıdepresanların tek kotulugu cınsellık konusu.

Yorum

Prozac gercekten recetesizmi satiliyor Tûrkiyede?...etkin maddesi fluoksetin olan güclü bir antideprasan nasil olurda recetesiz satilir? bu arada bende basladim su anda 3 gun oldu..varsa kullanan baskalari tanismak isterim..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: SFyiYENCEM View Post

cipralex al daha iyi prozactan. madem paranla alıcaksın.doktora gitmeye gerek yok bence de.

Yorum

Arkadaşlar doktora gitmeden ilaç almak tehlike böyle birşeyi önermeyin. Konu sahibi arkadaş da doktora gidin forum da böyle öneri almayın.
                          "Umut olmasına var, sınırsız denecek kadar umut var, ama bizim için değil." Franz Kafka

Yorum

Reçetesiz satılsa bile bir antidepresanın doktor önerisi olmadan alınmasını doğru bulmuyorum.
                            Ayrıca yan etkilerinden veya etkilerinden olumlu veya olumsuz etkilenseniz dahi bu ilacın iyi veya kötü olduğunu söylemek için yeterli değil bence. Bünyeler farklı tepkiler verebilir. Aize acı gelen bir biber bile başkasına acı gelemeyebiliyorken, aşırı alkol tüketen iki insan bile sarhoşluklarını farklı şekillerde yaşayabiliyorken tabi ki bir ilaç birçok insanda farklı sonuçlar ortaya çıkarabilir.
                            Antidepresan ağrı kesici gibi "içince iyi oluyormuşsun" denilerek alınmamalı ve kısa süreli kullanımlarda işe yarayıp yaramadığı hakkında kesin bir yorumda bulunulmamalı.

Zira belli sorunlar yaşayan insanlar siteyi ziyaret edip belki belli bir ilaç hakkında bilgi sahibi olmak istiyorlar. Onların henüz denemeden ilaçtan korkmalarına veya gereksiz bir bağlılık duymalarına sebep olmak büyük sorumluluk. Özellikle Prozac ve muadilleri intihara meyilli kişilerin de kullandığı veya kullanmalarının gerekebildiği bir ilaç. Buradaki kötü bir yorum onlar için işleri daha kötü hale getirebilir, intihar bile edebilirler. Büyük bir sorumluluk bu. Aynı şekilde yine aynı hastalar sözkonusu ilacın çok iyi olduğu söylendiği ve reçetesiz alabildikleri için doktor gözetimi olmadan hatalı kullanım sonucu daha kötü durumlara düşebilirler.

Destek almak şart. Doktorunuz sizin için neyin uygun olduğunu bir tanıdıktan daha iyi bilecektir.

Yorum

ilk baslarda bana da prozac vermişlerdi. sosyal fobili halimi daha beter etmişti. icimdem konuşmak geliyordu ama.konusmuyordum.prozac icmeye baslayinca konusma istegimde kalmamisti tepkisiz mal gibi.duran hicbisey.yapmak.istemeyen.pasif olmustum. intihara kalkismiştim. allah belasini versin kiloda almaya baslamistim. sosyal fobiden baslayip geldigim nokta paranoid sizofreni

Yorum

İşleniyor...
                              X