Duyuru

Collapse
No announcement yet.

fobiyim...ama hangisi???

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• fobiyim...ama hangisi???

Bugün hic iyi degilim,
    ben yanlizligimda rahatim.
    dün aksam esimle konflikte girdim,
    ne diyecegimi bilemedim,konu su:
    Ben yillardir yani söyle 10 senedir insanlardan uzaklastim,hic disari cikmiyorum diyemem....doktorudur...kagit isleri ,gereken islerimi istemessemde kendimi isirsamda mecburum.
    yoksa beni kimse kolay kolay evden disari cikartamaz,mesela hastanede yattigimda herkez salonda ben odamdayimdir halbuki onlarda benim gibi hastalar.
    evde ne cep'e nede telefona cikiyorum,dün mesela esim beni kac kere aramis,beni bulamayinca korkulara girmis bi ara eve gelmeyi düsünmüs firsati olmamis.aksam bana soruyor "Neden?",ben duymadim tel.gelmedi,pilli bitmis diyorum."Neden arayip duruyorsunki beni,mühim ne vardi",bana öyle bakiyor "beni istemiyormusun artik,birsey istememden degil,merak etmemden ariyorum seni."

"daha yasiyorum korkma kendime birsey yapmam"deyip noktaliyorum.sabah'ta vedalasmadan ise gitti...onunla böyle konflikte girince dahada kötü oluyorum
    hayat 3,5 ila 4 arsındadır ya 3,5 atarsın ya da dört dörtlük yaşarsın

Bakma bana öyle bir bakışta tanıyamazsın. Beni tanımak icin ya kalbime girmelisin. Yada benim gibi olmalısın

ilişkine zarar getirme korkun var.... anlaşılmama yada kendini ifade edememe..... bunu hemen fobik bir durum diye algılama..... bunu çoğu insan yaşar....

asıl korktuğun şey sevdiğin insanı yani eşini istemeden innciltme korkusu yatıyor..... onun beklentileri var.... senden bekledikleri var.... sen o beklentileri karşılamak istemiyorsun.... istiyorsunda psikolojin buna müsade etmiyor....

eşine bunu anlat bence...... iletişim çok öenmlidir.... evlilikte iletişim sorunları diğer sorunların nedenidir......

Yorum

İşleniyor...
    X