Duyuru

Collapse
No announcement yet.

prozac ın bana etkileri

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• prozac ın bana etkileri

yaklasık 5 gündür prozac alıyorum 1-2 gündür ders çalışmaya uğraşıyorum ama ozellikle matematik ile ilgili konularda zorlandıgımı farkettim. ve eskiden ders çalışmaktan yeni şeyler ogrenmekten keyif alırdım yada heyecan duyardım ama ilaç yuzunden keyif alamadım bu yuzden bırakmaya karar verdim.

Prozac o kadar çabuk etki gösteriyo mu?İlginç...

Böyle durumlar her insanda zaman zaman olabilir,bence ilaçla alakalı değil bu.Kesinlikle ilacı bu yüzden bırakmayın.Hem ilaçla alakalı da olsa bi süre sonra normale dönecektir herşey.Sağlık sabır istiyo
    öldü bu kız ; kesik boğazı bir vazo artık , geç gönderilmiş azap çiçeklerine...

Yorum

Prozac'ı bırakma kararınız Hk.

Sevgili Görünmez,

Her antidepressanda olacağı üzere Prozac’ında ilk başlanıldığında yan tesirleri vardır. Bir kaynaktan öğrendiğime göre bu yan tesirlerin 1-2 hafta sonra tesirini kaybedeceği yazılmaktadır. Faydalı tesirini ise 4-8 hafta içinde göstermeye başlıyacağı. Yazanın notu: (bazı kişilerde daha uzun zaman alabilir).

Sizin için iki yol vardır ya yantesirlerinden kurtulmak için zaman tanımanız veya bu zamanı beklemeden karar verdiğiniz üzere ilacı bırakmanız, yada ilacın faydalı tesirlerini göstermesini beklemeniz.
      İlacınızı hangi şikayetinizi gidermek için kullanmakta olduğunuzu ve doktor tarafından yazıldığını belirtmemişsiniz. Eğer doktorca yazılmamışsa bırakın derim.

Doktorca yazılmışsa şikayetinize ilerde muhtemel faydasını düşünerek kar zarar hesabı yapıp ona göre davranın. Yani şu an için ders çalışmanımızmı yoksa ilerdeki faydasına kavuşmanızmı sizce önemli, onun muhasebesini yapın. Bırakmaya karar verirseniz her nekadar kısa süredir kullanmanıza rağmen genede ilacın dozunu 2-3 gün yarıya indirdikten sonra bırakın.

Ayrıca, Prozac’ın muadili olan Depset’in prospektüsünde Sosyal Fobi tedavisinde endike olacağı yazılı değildir. Eğer doktorunuz sadece SF şikayetinize karşı yazmışsa herhalde bir bildiğine ve tecrübesine, veya Prozac’ın endike olduğu depresyon ve diğer anksiyete (OKB dahil) bulgularına istinaden yazmış olabilir.

Geçmiş olsun, U34

Not:
      Burada yazdıklarım doktora danışmanın yerine geçemez.
      Çaresizseniz Çare sizsiniz. U34

Yorum

aslında markası fulsac prozacın muadili tamamen aynısı dediler bana bende aldım

Yorum

fulsac prozacın etkin maddesine haizdir

Orjinal yazı sahibi: gorunmezadam
          aslında markası fulsac prozacın muadili tamamen aynısı dediler bana bende aldım
          Doğrudur fulsac prozacın etkin maddesine haizdir. Fulsac'ın satış fiyatı Prozac'a göre yarısından azdır.

Kararınızın ne olduğunu, Prozac'ı doktorunuzun mu yazdığını, doktorunuz yazmışsa hangi şikayetleriniz için yazdığı bildirirseniz memnun olurum.
          Çaresizseniz Çare sizsiniz. U34

Yorum

bu ilaca 4-5 gun evvel kendi kararımla başladım bundan 1-2 sene evvel doktora gitmiş ozamanda bana doktor prozac yazmıştı onuda 1 ay kullandıktan sonar bırakmıştım.
            eczaneci fulsac kın da aynı olgunu soylemişşti ikisiniz ustundede fluoksetin yazıyordu

Yorum

İşleniyor...
            X