Duyuru

Collapse
No announcement yet.

en yakınlarım annem ve babam bile bir yabancı artık...

Collapse
X
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Clear All
new posts

 • en yakınlarım annem ve babam bile bir yabancı artık...

  Sağlıklı bir insan annesi ve babasınıı yabancı bir insan olarak görüp, onlarla sabah uyandığında karşılaştığında günaydın demeye çekinir mi?

  Hayır , sorun ailede değil . Babamla arkadaş gibiyizdir. Ancak son günlerde çok yabancılık çekiyorum bu eve. Mümkünse hayatımda kimse olmasın , insan görmekten yoruldum . Onları görmenin baskısından sıkıldım.

  Sokakta yürürsün yanından bir insan geçer, sırtın terler yanar. Ama bu duyguların anne ve babayı görünce olması beklenemez öyle değil mi.

  Merak ediyorum anne ve babasından dahi çekinen sosyal fobili var mı ?
  öldürmeyen acı güçlendirir !

 • #2
  o kadar değilde bazen konuşmaya mecal bulamıyorum kendimde hiçbir şey söylemek istemiyorum...yapmak da istemiyorum ....bana çok boş gelen günler oluyor hayatımda...bunun da asıl sebebi sosyal fobi ve yaşam tecrübesinin eksikliğinden dolayı farkında olamamak

  Yorum


  • #3
   uzun süre evden uzakta kalırsam ilk gördüğümde aynısı bana da olur

   hatta alışamam uzun süre

   Yorum


   • #4
    var var. ben mesela gerçi ben çevremdeki herkese karşı yabancılaşıyorum. en samimi olduğum kişi dahi olsa uzaklaşıyorum bir anda. selam dahi vermiyorum. çekiniyorum daha doğrusu. uzaklaşıncada o insanın düşmanım olduğunu benim hakkımda kötü düşündüğünü düşünüp ona göre davranıyorum. annem babam bile olsa. sonra kendime gelince ne yaptığımın farkına varıyorum. tabi bazen bazı şeyler için geç kaldığımı görüyorum :?

    Yorum


    • #5
     ...

     anne babayla arkadaş olmak imkansızdır. bunu başarabilen ailelerin çocukları da genelde mutsuz olurlar.
     acaba geçmişten gelen bir öfke kötü bir anı mı var ailenizle aranızla

     Yorum


     • #6
      Sosyal Fobili için yaşanılabilir bir durum .. Çünkü bu durumda özellikle kimseye içini açamıor insan .. Zamanla da en yakın olmuş olduğun kişilerle bile yabancılaşmak olası .. Onlar seni farklı algılıyor , sen ise çok farklı bir dünyada yaşıorsun kendi içinde .. Konuğun dediği gibi aslında anne babayla arkadaş olmak zor .. bakış açıları çok farklı .. sana sürekli birşeyler katma amacıyla yaklaşıorlar .. fakat sf li de zamanla arkadaşlıktan uzaklaştığından tek arkadaşı ailesi olarak kalıor .. bu da bağımlılığa dönüşüor .. bi birey için pek ideal durum deil .. ama ne yapalım ???
      Belki birgün "bir an" ; tüm yaşananlara değer ... Belki de biz o "anı" çoktan yaşamışızdır ... ForAwar

      Yorum

      İşleniyor...
      X