Duyuru

Collapse
No announcement yet.

ben hastamıyım ne yapmalıyım???

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• ben hastamıyım ne yapmalıyım???

konuştuğum kişinin gözlerine bakamıyorum sürekli kaçırıyorum gözlerimi.. bu durum benide karşımdakinide rahatsız ediyo ve birinin beni izlediğini fark ettiğim an huzursuz oluyorum dengem hareketlerim bozuluyo bu nasıl birşeydir ve en korkuncu gün geçtikce daha kötü oluyorum artık çevremden uzaklaşmaya başladım sohbetlerden kaçar oldum eleştirilmek veya karşımdakine kötü bi imaj sergilememek için yeni insanlarlada tanışamıyorum gelecek ile ilgili kaygılarımdan korkularımdan hiç bahsetmeyim yıkılıyorum yok oluyorum bütün bunlar hastalıkmıdır yoksa deliriyomuyum allah aşkına bir yol çizin bana hayata ayak uyduramıyorum diğer insanlar gibi olamıyorum

fiziksel olarak kaliten düşükse kendini onlar yerine koyman zorlaşır bir nevi değersizleşme... zayıf halkalar hep ya pasif durumda kalır yada yok olur doğa kanunu, her yönden gelişmeye çalışmalı ama bazen imkansızlaşıyor değilmi? çözümler için pençeleri çok küçük kalıyor insanın tırmalamaya gücümüz olamıyor.. kendine güven ve bikaç kişisel gelişim kursuna git... (psikolog değilim)..

Yorum

uygun ilaç tedavisi ile düzelirsin. bir psikiyatriste başvur.
      kaygı için anksiolitik , depresyon ve kendine güven sorunu için antidepresanlar etkilidir.

Yorum

Öncelikle hoşgeldin judor18...yaşın sanırım 18..öle tahmin ediyorum..ergenlik döneminde kimi kişi senin gibi içine kapanabilir, fakat sende ki normal bi durum mudur bunu biz bilemeyiz. Anlattıkların sosyal fobi ye benziyor, fakat en güzel teşhisi psikolog karar verecektir. Kesinlikle işin uzmanından yardım al..
        Evli ve mutlu,çocuklu....sigpic

Yorum

Orjinal yazı sahibi: loneyhoney View Post
          fiziksel olarak kaliten düşükse kendini onlar yerine koyman zorlaşır bir nevi değersizleşme... zayıf halkalar hep ya pasif durumda kalır yada yok olur doğa kanunu, her yönden gelişmeye çalışmalı ama bazen imkansızlaşıyor değilmi? çözümler için pençeleri çok küçük kalıyor insanın tırmalamaya gücümüz olamıyor.. kendine güven ve bikaç kişisel gelişim kursuna git... (psikolog değilim)..
          fiziksel olarak kaliten düşükse.... nasıl yani yakışıklı ve ya güzel kişiler kaliteli diğerleri kalitesi düşük mü? bunumu ima ettiniz...zayıf halkalar dış görünüşlemi alakalı?
          Evli ve mutlu,çocuklu....sigpic

Yorum

Aslında herşey görünüşle alakalı istisnalar hariç,sevgi güçlü bir enerjidir her bakımdan insanı yüceltir işte sana anahtar kelime...

Yorum

haklısın insan kendini kandırmalı bazen... yoksa gerçekten moral bozucu.

Yorum

İzlenimlerim bu yönde,belki de...

Yorum

Cevaplarınız için teşekkür ederim arkadaşlar bilmiyorum kafam öyle karışıkki kendi nefretimde boğulacak gibiyim en iyisi bir doktora görünmek olacak ilginiz için teşekkürler..

Yorum

Bazen yorum yaparken karşımızdaki insanın psikolojik ya da ruh halini göz önüne almadan yorumlar yapıyoruz ve inanın ben burda cevap olsun diye yazılanları okurken sinirlerim bozuluyor. Henüz yeni bir üye olmam bir kenara burada birşeyler paylaşmak isteyen insanlara karşı biraz daha saygılı olmaya çalışsak ne kaybederiz? Ruhsal ve davranışsal problemlerin çözümlerini aramakta matematiksel yorumlar yapmaktan kaçınmalıyız arkadaşlar... Kişi x modundaysa sonuç y olur şeklinde hüküm vermek ne mümkün?

Sevgili judor18 arkadasım, öncelikle kendi ruh halininin içerisinden kendi çabanla çıkamıyorsan profesyonel destek almanda tabiki fayda vardır. Birde güvenini kaybettiğin noktaları belirlemeye çalışabilirsin.. Kendimizi eksik hissettiğimiz konular tabiki vardır ve olacaktırda.. Mesela ben şu anda işsizim ve doğal olarak dengeyi koruma adına bazen toplu ortamlardan kaçınma gereği duyuyorum. Benim gibi hassas yapıya sahipsen etrafındaki insanların bu güven kaybını farkettiklerinde bunu sana bir ayna gibi yansıtmaları muhtemeldir. Sonuç ne olursa olsun profesyonel bir destek almalı ve güvenini kaybettiğin noktaları belirleyip , kendine olan güveni tekrar kazanabilirsin diye düşünüyorum... Geçmiş olsun, Allah acil şifalar versin...
                    Nice İnsanlar Gördüm Üzerinde Elbise Yok, Nice Elbiseler Gördüm İçinde İnsan Yok....

Yorum

İşleniyor...
                    X