Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Anksiyete rahatsızlığı olanlar burada ne yaşadıklarını paylaşsınlar

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Anksiyete rahatsızlığı olanlar burada ne yaşadıklarını paylaşsınlar

Herkese merhaba;
    Anksiyete rahatsızlığı olanlar burada ne yaşadıklarını paylaşsınlar.Anksiyeteniz nasıl başladı?Neler yaşıyorsunuz?

Nasıl başladığını kestiremiyorum ama ben bu sınav dönemine bir girdim psikolojim bozuldu arkadaş Belki de öncesine dayanıyordur bilemiyorum. Başlangıçta direnebiliyordum olumsuz düşüncelere, mücadele ediyordum ama bir yerden sonra kırılıyor insanın mücadele gücü. Sürekli göğsünde bir sıkışma, bir bunaltı, nefes daralmaları, neyse ki ilaç kontrol altına alıyor
    Last edited by TTOLR; 02-02-2012, 04:20 PM.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: TTOLR View Post
      Nasıl başladığını kestiremiyorum ama ben bu sınav dönemine bir girdim psikolojim bozuldu arkadaş Belki de öncesine dayanıyordur bilemiyorum. Başlangıçta direnebiliyordum olumsuz düşüncelere, mücadele ediyordum ama bir yerden sonra kırılıyor insanın mücadele gücü. Sürekli göğsünde bir sıkışma, bir bunaltı, nefes daralmaları, neyse ki ilaç kontrol altına alıyor
      atak geçirmiyor musun?Yani nasıl yaşıyorsun anksiyeteyinasıl başlıyor nasıl bitiyor anksiyete atakların?

Yorum

Önce moralin birdenbire düşüyor, içine bir sıkıntı düşüyor. Belki bir düşünce takılıyor kafana, kendi yargıların. yanlış düşüncelerin.
        sıkılıyorsun terliyorsun yerinde duramıyorsun. tedirgin oluyorsun. ağır olursa mide bulantıları, titremeler, baş dönmeleri falan oluyor..
        kendi kendine geçiyor sonra.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: justaqirl
          neden başladığını bildiğim ama ne zaman başladığını bilmediğim ucu kötü noktalara dokunmuş olan hastalığım hala devam ediyor. ilaç kullanmaya çok geç başladım. içimde bir sıkıntı oluyordu sürekli ve mutlu bir anımda bile ağzımdan 'offf' çıkıyordu. nefes almakta zorlanıyordum. sürekli karamsar halde dolaşıyordum. dışarıya tek başıma çıkamıyordum, insanlarla gözgöze gelemiyordum, çekinme, eziklik hissi vs... (bunlar biraz sfden kaynaklanıyor tabi)... tek başına kesinlikle atlatılamayacak duruma geldiğimde ilaçlara başladım.....
          benim durumumun aynısı
          içindeki öküz e oha de.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: teknik literatür View Post
            benim durumumun aynısı
            teknik literatür sana özel mesaj atacağım ama posta kutun dolu.

Yorum

teknik literatür sorum sana özel mesaj atacaktım ama posta kutun dolu.Cymbaltayı kullanmaya başlayalı 6 gün oldu.Bugün bilgisayarın başına oturdum ortam sessizdi kalp atışlarımı duyumsadım,hissettim bu durum beni rahatsız ediyor acaba ilacın etkisi midir?

Yorum

ben elimi göğsüme koyduğumda kalbim resmen yumruk atıyor gibiydi merdiven çıktığında veya sinirli stresli olduğunda artıyordu sonradan geçti şuan bi sıkıntım yok kalp atışı ile ilgili,dişlerini sıkmak özellikle sabah uyandığında çenen sımsıkı dişlerini sıkmış durumda olabiliyorsun,fazla terleyebilirsin bunlar normal dedi doktor.sende daha önce kalpten bi şikayet varmıydı ? bu ilaca başlamadan önce
                içindeki öküz e oha de.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: teknik literatür View Post
                  ben elimi göğsüme koyduğumda kalbim resmen yumruk atıyor gibiydi merdiven çıktığında veya sinirli stresli olduğunda artıyordu sonradan geçti şuan bi sıkıntım yok kalp atışı ile ilgili,dişlerini sıkmak özellikle sabah uyandığında çenen sımsıkı dişlerini sıkmış durumda olabiliyorsun,fazla terleyebilirsin bunlar normal dedi doktor.sende daha önce kalpten bi şikayet varmıydı ? bu ilaca başlamadan önce
                  yoktu herhangi bişey bugün hissediyorum öyle yumruk atyor gibi de değil benimki sadece sessiz bir ortamda atışını hissediyorum ama bu beni rahatsız ediyor.Ben zaten yurttayken anksiyete atağı geçiriryomuşum tabi ben bilmiyorum böyle birşey yaşadığımı daha doğrusu adını. eve geldiğimde anksiyete belirtilerinin hiçbirini göstermedim.gayet iyiydim.Eve geldikten 10 gün kadar sonra doktora gittim yurttayken yaşadığım belirtileri anlattım ve cymbaltayı yazdı.Acaba bu cymbalta kalp atışlarını mı hızlandırıyor.

Yorum

evet yapıyor başlarda ama sen istersen bir devlet hastanesindeki psikiyatr yada nörologla konuş kafan rahat olsun
                    içindeki öküz e oha de.

Yorum

3 güne kadar sağanak şeklinde anksiyete atakları geçiriyodum. doktorumun verdiği xanaxı kullanıyorum mışıl mışıl uyuyorum. ne stres kaldı ne anksiyete çok şükür.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: happygirl View Post
                        atak geçirmiyor musun?Yani nasıl yaşıyorsun anksiyeteyinasıl başlıyor nasıl bitiyor anksiyete atakların?
                        Bazen önemsenmeyecek küçük şeyleri gözümde büyütüyorum, abartıyorum, üstüne ya şöyle olursa böyle olursa demeye başlıyorum, üstüne kuruyorum kuruyorum (sonra kendi kendime gerçek bile değil nesini kuruyorsun diyorum ) sonra bu düşüncelerin içinden çıkamayınca göğsüm-nefesim daralıyor, yerimden kalkıyorum ne yapacağım şimdi ne yapacağım şimdi demeye başlıyorum, bazen de birden sıkıntı geliyor anlamsız yere ağlayabilirsem rahatlıyorum ağlayamazsam gittiği yere kadar artık gidiyor.. sende nasıl oluyor merak ettim happygirl?

Yorum

Bazen önemsenmeyecek küçük şeyleri gözümde büyütüyorum, abartıyorum, üstüne ya şöyle olursa böyle olursa demeye başlıyorum, üstüne kuruyorum kuruyorum (sonra kendi kendime gerçek bile değil nesini kuruyorsun diyorum ) sonra bu düşüncelerin içinden çıkamayınca göğsüm-nefesim daralıyor, yerimden kalkıyorum ne yapacağım şimdi ne yapacağım şimdi demeye başlıyorum, bazen de birden sıkıntı geliyor anlamsız yere ağlayabilirsem rahatlıyorum ağlayamazsam gittiği yere kadar artık gidiyor.. sende nasıl oluyor merak ettim happygirl?
                          Ben daha önceden yaşadım şimdi bişey olmuyor çok şükür.Yurttayken oluyordu.Eve geldim bişeyim kalmadı.Daha yeni unuttum sayılır o yaşadığım şeyleri.

Yorum

Kesinlikle panik atakla karıştırılmaması gereken bir hastalık olmasına rağmen panik atakla birlikte seyir halindedir ben 2 yıl panik atakla boğuştum resmen kalbimin yerinden cıkacağını hatta artık bigün duracağını bile düşünürdüm ilk 6 ay PA nedir bilmiyordum kalp doktorunun yönlendirdiği psikiyatrda öğrendim 2,5 yılda yendm ilaçlarla en az 3 ay ilaca rağmen yaşadım bunları ve PA yı 2,5 yılda bitirdim.

1 hafta önce önce nefes almakta güçlük çekmeye başladım içimde on kişi birden bağrıma yüklenmişcesine bir sıkıntı ardından başedemez duruma gelmem ağlama krizleri habire kusmalar bayılmak üzereydim ki soluğu acilde aldım anksiyeteymiş PA zamanında da bunları yaşadım ben fakat kalp çarpıntısı ve baş dönmesi baskınlığı oldugundan anksiyete arka planda kalmış tabii ilaçlarında etkisiyle belkide yokolmuştu ilaçları keseli yaklaşık 6 ay oldu yavaş yavaş kestik ve yine başa döndüm hemde saçma sapan fobiler beraberinde yola çıkamıyorum yolculuk edeceğim zaman içim daralıyo başım dönüyo kusuyorum sürekli flan filan mutsuzluk iç daralması dünyanın sonu gelmiş hisleri ve en kötüsüde bu duyguların hepsini aynı anda yaşamak çıldıracağını düşünmek Allahtan gelene açığız vardır bir hikmet sabır isteyen ve destek isteyen bir hastalık aileniz sevdikleriniz anlatın bilgilendirin yoksaki dıştan baktığında bilerek yapıyo kendi elinde aslında falan gibi yorumlara maruz kalabiliyosunuz. Farkındalık vaar,kontrol yok elinde olmuyo ki elimde olsa şu saydıklarımı anında siler atarım beynimden elinde olmak diye bişeye izin vermiyo en azından ilk başlarda allah yardımcımız olsun :RpS_sad:
                            Farkındayım! Sadece Elimde Değil...

Yorum

Bazen önemsenmeyecek küçük şeyleri gözümde büyütüyorum, abartıyorum, üstüne ya şöyle olursa böyle olursa demeye başlıyorum, üstüne kuruyorum kuruyorum (sonra kendi kendime gerçek bile değil nesini kuruyorsun diyorum ) sonra bu düşüncelerin içinden çıkamayınca göğsüm-nefesim daralıyor, yerimden kalkıyorum ne yapacağım şimdi ne yapacağım şimdi demeye başlıyorum, bazen de birden sıkıntı geliyor anlamsız yere ağlayabilirsem rahatlıyorum ağlayamazsam gittiği yere kadar artık gidiyor..?
                              Evet ne yapıyorum ben saçmalıyorum diye haykırıyorum bile bağıra bağıra ağlayarak hemde ama ne çare ki o anı yaşamak zorundasın yardım almadığın müddetçe de kendi elinde olarak geçmiyo kendi kendşme geçti diyende çok az gördüm bu zamana kadar
                              Farkındayım! Sadece Elimde Değil...

Yorum

İşleniyor...
                              X