Duyuru

Collapse
No announcement yet.

ANKSIYETE lutfen goruslerinizi bilidirin yardim edin :/

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• ANKSIYETE lutfen goruslerinizi bilidirin yardim edin :/

Mrb arkdaslar ben Fransada yasiyorum tam bi streskoligim :/ iki ay oncesine kdr hic biseyim yoktu, bir gun bas agrim basladi dort gun kdr surdu ben baya taktim kafaya bunu hemen ardinda bas donmeleri basladi oda bi kac gun kdr surdu iyice korkmaya basladm doktora gittim strestendr dedi yolladi , bas agrilarm ve bas donmelerm devam ediyordu ama bas dnmelerimn azaldikca pozisyona gore oldugunu fark ettm yani basimi egdinmi, ani kaldirdinmi donuyordu, tekrar doktora gttim ic kulaktandir dedi randevu aldm ic kulagmda bisey cikmadi boynumdan olabilir dendi, tabi bunun ardndan bn baya bi dusunup arastrmaya basladm internette onume gelen herseyi okuyordm beynimde tumor fln mi var diye kafaya takmstm sonra bas agrilarm gecti bu sefer kalp carpintilarm oldu kalbim hizli atiyordu ve agrisida vardi bi hafta kdr surdu bu seferde kalp krizi geciricem diye korkmaya basladm yine doktora gittim kalbimi dinledi stresten hizli atiyor atisi normal sadece hizli bu yuzden agri yapior dedi sonrada gecti, bunun ustune igne batiyormus gibi vucudumda acayiplikler hissettim kisa surdu ayni anda gozumde ve bazi kaslarda seyirme bogazimda dugum varmis gibi bir his bogazimda kuruluk hisleride vardi hepsi icin stres diyordu doktor bi sekil anksiyete kriziymis internettede aradim gercektende stresten olabiliyormus, ayrica gelip giden yer degistiren agrilarm oluyordu kaslarmda ,bi ara tiroidim yukseldi tekrar duzeldi oda stresden oluyormus, doktor xanax yazdi kullanmadm , sonra bi gucsuzluk hissetm bacaklarmda ve kollarimda , kolumda ve parmaklarmda uyusma olustu bunun ustune acile gittim , ecg yapildi kan testi yapildi bisey cikmadi yine anksiyeteden dedi doktor lexomil die bi anxiolitik yazdi,kullanmaya basladm snra birktm ama hala hergun farkli bi seyim oluyor kafayi takiyorum taktigm icinde yeni semptomlarm oluyor herlde , bu iki ay icinde toplam 5 kez doktora 1 kez acile uc kan testi yaptirdim, bu arada boynumda rontgen cekildim boyun duzlesmesi varmis yani bas donmelerim agrilarm ve kolda uyusma bu yuzden olabilirmis yakinda norologa gidip emg yaptiricam sinir de skisma varmi diye bakmak icin, simdiki tek sikayetim igne batma hissi olmasi hergun olmasada bazen gelip gidiyo igne batma hissi anksiyeteden olabliyormus siz hic yasadinzmi ? ben yine kafaya takip korkmaya basladm aklima binbir turlu hastaliklar gelyo , doktorlara hangi hastaligi dusunduysm soyledm degildir dedi ama bn bunu kendime kabul ettiremiyorum ,dun butun gece uyuyamadm butun kaslarm seyirdi bugun yine ignelenme hissi vardi , kendimi cok kastigimin farkindaym belkide bu yuzden oluyor, bu yazdiklarmi bugune kdr hic kimseye bu kdr acik bi sekilde anlatmadm hep icime attgim icn gecende bi patladm hickira hickira agladm rahatladm ama hala kendime gelemiyorm hep aklmda suphe var hep negatif dusunce , bu arada baya vitamin eksikligmde var D vitaminim cok dusuk cikti demir vitamini ayricada magnesium kullaniyorum ,lutfen bnle ayni durumda olanlar varsa yardimci olsunlar sizce bundan nasil kurtulabilirim ? siz ne dusunuyorsunuz soylediklerm hakkinda gercekten anksiyetedenmidir ?? ( umarim okursunz smdiden tskler

seninle aynı durumdayım profilimi incelersen yaşadıklarının tıpkısını benimde yaşadıgımı farkedeceksin birde senin anlattıklarından ben bir şüphe duydum sadece şüphe olmayabilirde sen birde tansiyonunu bi konturol et ara sıra bende tansiyon yukselmeside çıktı strestenmi genetikmi orasını bilmiyorum

Yorum

Merhaba bende hemen hemen senin yaşadığın sıkıntıların bir kısmını yaşadım. Tamamen sinirsel.Ağlama krizleri geldiğinde ağladığın zaman bir süre kendini iyi hissediyorsun. Çünkü sinir boşaltıyorsun. İlk basladığında hastalığı tanıyana kadar her türlü şikayetle hastanenin acilinde buluyorsun kendini. Sonuçlar her zaman temizz... Abimde aynı rahatsızlıkla tam 1 yıl savaştı. Onunla konuştuğum zamanlar bacaklarımdaki hissizlik rahatsızlığı bile birden kayboluyordu. Tüm ataklar ölüm korkusu düşüncesinden kaynaklanıyor. Zaten alnımızda öleceğimiz tarih yazılı ne yaparsak yapalım buna engel olamayız. Onun için ölüm düşüncesini sil. Rahatsızlık geldiğince yarım saat kadar insanı ölüp ölüp diriltiyor. Ama aslında bir rahatsızlığımız yok. Bunu kabullenirsen bu hastalığı çok çabuk atlatırsın.. Allah şifa versin cümlemize...

Yorum

Öncelikle bunu yaşayan sadece sen değilsin, bunu düşünmek bile bazen insana iyi geliyor. Bunlar senin psikolojik rahatsızlığının belirtileri. Sana tavsiyem kan değerlerine bir baktır çünkü bazen demir eksikliği depresyon/anksiyete gibi belirtiler gösterebiliyor. Sinir, üzüntü, stres, sıkıntı gibi. Eğer bunun dışında fiziksel bir problemin yoksa zaten sorun psikolojiktir.. Sosyal hayatını etkileyecek boyutlara geldiyse atakların bir psikiyatra gidebilirsin. Veyahut terapiste. Anksiyete bozukluklarında terapi de çok işe yarıyor.. Şimdiden geçmiş olsun.

Yorum

Tansiyonumu her doktora gittigmde olcuyor doktor bisey cikmadi , cvbin icin tskler

Yorum

Haklisin aslinda tamamen korku teslimiyet meselesi :/ amin herkese sifa versin insallah bnde atlatirm , cvbin icn tskler

Yorum

Kan degerlime baktirdm iki kez test yapildi , vitamin eksikligim vardi dedigin gibi demir eksikligi ve D vitaminim baya dusuktu ilac kullandm tekrar yaptrmam gerekior, boyle devam ederse psikologa gtmeyi dsunuyorm, cvp verdgin icn tskler

Yorum

İşleniyor...
              X