Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Sizce bu rahatsızlık nedir?

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Sizce bu rahatsızlık nedir?

Selam arkadaslar ben kendi durumumu anlatayım siz ne tur rahatsızlıgım var söyleyin lütfen
    ..İnsanlarla konusurken gözlerimi kacırıyorum gözlerine bakamıyorum .kalabalık ortamlara girmeyi hic sevmiyorum. eve misafirler gelse gitsinler hemen die dua ediyorum. biriyle konusurken cok heyecanlanıyorum kelimeleri karıstırıyorum. kalabalık ortamda bir konusma yapmayı denedim kekeledim kızardım sonrada takıldım konusamadım. bu Asosyallik midir nedir ? hep istiyorum tek kalayım hayatım yalnız olsun. herseye kırılıyorum küçücük seyler etkiliyor beni ve başkalarının derdine bile ondan cok endiseleniyorum ayrıca bende birde Yaygın anksiyete var başıma dertte

Sosyal Fobi.Geçmiş olsun

Yorum

Peki bunun tedavisi nasıl olunur ?? ne yapmam lazım

Yorum

Orjinal yazı sahibi: x_files_x View Post
        Peki bunun tedavisi nasıl olunur ?? ne yapmam lazım
        En aykın zamanda bir psikiyatri uzmanına gidip profesyonel destek alarak ilaca başlaman lazım ve sanada çok büyük iş düşüyor korkularının üzreine gitmen lazım.Kendini bu hastalıktan kurtaracak olan sensin yinede ilaç sadece sana destek olacaktır.

Yorum

Sosyal fobi veya başka bir şey. Durumunun adı her ne olursa olsun senin bir psikiyatra gitmen lazım.
          Devlet hastanelerine gidersen doktorun hastasını kabul etme süresi çok kısa ve sanki mecburlarmış gibi bir iki ilaç yazıp gönderecek çünkü zamanı yok. Ama özele gidersen süre uzun, seni dinler ve seni tanımaya çalışır daha çok yardımcı olacak zamanı var.

İlla ki ilaç içmen gerekecekse de içersin elbette.

Çok geçmiş olsun.
          Şuna inanmak lazımdır ki, Dünya yüzünde gördüğümüz her şey kadının eseridir (Mustafa Kemal Atatürk)

Yorum

Bende önceleri OKB vardı tedavi gördüm bir ara Yaygın anksiyete bozuklugu vardı ilac filan aldım da acaba hepsi birbiriyle baglı olan seyler mi. Doktora gitmekten bıktım ya

Yorum

Lustral kullanıyorum umarım faydasını görürüm

Yorum

aslında yukarıda saydığın şikayetlerin bendede var.topluma girmeme yanlız kalma isteği.ama problem etmedim hiç kendime.bu arada lustralı bende kullandım ama migrenim olduğu için nöroloji vermişti.
                HAYAT.....

Yorum

Allah yardımcımız olsun sağlık çok önemli

Yorum

boşver napıcan birileriyle konuşup kendinle konuş yeter. başkalarınada bakma kendine bak. ne konuşursan konuş boş, nereye bakarsan bak boş. haksızmıyım . her göz yalan dolu, her söz dolan dolu. doğrumu. yanlış diyemezsin. şimdi duygusalaşacam yazmiyim başka.

Yorum

Cvaplarınız icin hepinize tek tek tsk ediyorum.
                      evet şimdi anladım bir ara bende cinsel takıntı vardı hamdolsun ki şuan iyiyim.arada aklıma gelsede hemen farklı seylere odaklanıyorum

Yorum

Orjinal yazı sahibi: x_files_x View Post
                        Selam arkadaslar ben kendi durumumu anlatayım siz ne tur rahatsızlıgım var söyleyin lütfen
                        ..İnsanlarla konusurken gözlerimi kacırıyorum gözlerine bakamıyorum .kalabalık ortamlara girmeyi hic sevmiyorum. eve misafirler gelse gitsinler hemen die dua ediyorum. biriyle konusurken cok heyecanlanıyorum kelimeleri karıstırıyorum. kalabalık ortamda bir konusma yapmayı denedim kekeledim kızardım sonrada takıldım konusamadım. bu Asosyallik midir nedir ? hep istiyorum tek kalayım hayatım yalnız olsun. herseye kırılıyorum küçücük seyler etkiliyor beni ve başkalarının derdine bile ondan cok endiseleniyorum ayrıca bende birde Yaygın anksiyete var başıma dertte

ben hastalanmdadan once tipki senin gibi biseydim bende utangaclik yoktu ama heyacan baskasinin derdine asiri dertlenme vardi zamanla guclu olacaksin insallah

Yorum

Orjinal yazı sahibi: kedigiller View Post
                          ben hastalanmdadan once tipki senin gibi biseydim bende utangaclik yoktu ama heyacan baskasinin derdine asiri dertlenme vardi zamanla guclu olacaksin insallah
                          şuan nasılsın peki..hastalıgın nedir?

Yorum

kalabalık ortamlara girmemek, yalnız kalmayı sevmek, eve misafir geldiğinde sinir olmak... bunlar bendede var ama sorun etmiyorum, ben seviyorum ya. hep yalnız kalmak istiyorum demişsin. bunu gerçekten istediğin için mi söylüyorsun yoksa diğer insanlarla biraraya geldiğinde ne bileyim işte onlardan çekindiğin için konuşamadığın için falan mı?
                            Üzülme der Mevlana ..! İstediğin bir şey olmuyorsa ya daha iyisi olacağı için ya da gerçekten de olmaması gerektiği için olmuyordur. . .

Yorum

Bende yalnız kalmayi severim fakat şunuda eklemek lazım hayat diğer insanlarla kurulan ilişkilerle daha ilginç daha zevkli hale geliyor.
                              En basit şekilde anlatmak istersem çoşkuyla bir film izlediniz. Diyelimki bu film sizin içi güzel bir dondurma gibiydi.

Birde ayni filmi ayni çoşkuyla izlemiş bir arkadaşınızla tartıştığınızda/tekrar ettiğinizde/farketmediklerinizi birbirinize gösterdiğinizde/ ../vs.. gibi eylemlerde bulunduğunuzda; artik bu film sizin için güzel bir "soslu" dondurma gibi oluyor.(Sos sevmeyenler başka bişey koysun dondurmaya).

Ben dondurmamı sade seviyorum diyenlere de nerden biliyorsun arkadaşım demek istiyorum. Bu dünyada o dondurmanın üzerine koyabileceğin yaklaşık olarak sonsuz tane şey var.

Hayal gücü kıtlara not:Çikolata, kahve fındık gibi her şeyi denediğini düşünebilirsin ama bu dünyada dondurmanın üzerine ;
                              *Kızarmış muz
                              *Peynir
                              *Kızarmış böcek

Hatta kurtlu peynir bile koyup yiyenler var.

Yorum

İşleniyor...
                              X