Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Psikolojik Mide Bulantısı

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Psikolojik Mide Bulantısı

Hocam başlıktada belirttiğim gibi psikolojikman takıntım var, aklıma geldikçe midem bulanıyor fenalaşıyorum,daralıyorum sürekli mide bulantısı hissi,daha önce diğer tedavilerim yapıldı birşey çıkmadı ve bunun psikolojik olduğunu anladım çünkü 2 ay geçmişti şimdi tekrar başladı. hep şöyle bir hiss, onu yersem midem bunu yaparsam midem bulanır kusarım diyorum sürekli kafamı sürekli dağıtmam gerekiyor, 2,5 senedir beni esir almış durumda 6-7 ay unuttuğumdanmıdır nedir olmadığı oluyordu ama her sene bir yaşıyorum lütfen önerileriniz olsun buna obsesif takıntımı denir panik atakmı bilemedim.

enteresan bir durum, obsesyonunuz panik atağa sebep olmakta, sonrasında bu panik atağa karşı oluşturduğunuz korku obsesiyonunuzu güçlendirmekte. Bu durumda, yapabileceğiniz en güzel şey, öncelikle panik atağın sizde bıraktığı korku ve kaygıdan kurtulmanız olur. Yani obsesyonu da panik atağı da bir yere koyun, dursunlar kenarda. Kendinize korktuğunuz şeyi sorun. Kusmaktan korkuyor musunuz? Kendinize ne olacak ya, yine kusayım... Ölmüyorum ya deyin. Yani korkularınızı kaygılarınızı oluşturduğunuz en alt basamağa inin, kusmanın size ne kötülüğü olur? Yersem kusarım gibi düşüncelerden de kurtulmaya, arınmaya çalışmayın, çünkü kusmaktan korkmayı aşmadığınız sürece o düşünceler yapışacak. Biraz kendinizle inatlaşın, kusacak mıyım? -olsun yiyorum, kusmak istiyorum. Yani bu kusmanın ölümcül birşey olmadığını, bundan korkmamanız gerektiğini kendinize anlatacak üstesinden gelmenizi sğlayacak yöntemler bulun. Bu en temel korkunuzu aşarsanız, obsesif düşüncenizin bir değeri kalmaz, panik atak yaşatacak boyuttaki korkunuz da azalmış olur.
    Last edited by Coelum; 19-10-2016, 01:42 PM.

Yorum

İşleniyor...
    X