Duyuru

Collapse
No announcement yet.

anafranil

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• anafranil

32 yaşındayım,bende okb ve zemininde major depresyon gelişti..
    anafranil başlmam gerekiyormuş,doktorumun tavsiyesi,..anafranilden fayda gören varmı..faydası ne kadar zaman sonra ortaya çıkıyor..
    yan etkilerden en çok hangisi oluyor..ben eşimle çocuk düşünüyorum..cinsen sorunlara yol açıyormu,mesela ciinsel isteksizlik yada boşalma gecikmesi yada hiç olmaması..prospektüsünde öyle yazıyor..sizde oldumu..şimdiden teşekkürler..

okb için en etkili ilaçlardan biri olduğunu söyleyebilirim. biraz yorgunluk yapabilir ve iştahın açılabilir. cinsel isteksizlik yapacaktır. ama çocuk yapamayacak kadar değil.

Yorum

Ben kullanırken daha çok geç boşalma etkisi vardı. Bu da çocuk sahibi olmayı etkilemez. Anafranil okb tedavisinde en etkili ilaç, istemesem de benim de kullanmam gerekiyor.. Gülü seven dikenine katlanır , denilmiş

Yorum

Bende anafranil kullanıyorum tam 4 senedir.İlk iki ay içinde belirgin bir şekilde etkisini göstermeye başladı.Ve bir sene boyunca bütün takıntılı düşüncelerimden kurtuldum.

Bendeki yan etkisi aşırı terleme ve kabızlık.Maviyeşilin dediği gibi katlanmak zorundayım.Hastalık daha beter.

Anafranil hakkında bir şüpheniz olmasın..bana şimdiye kadar en iyi gelen ilaç anafranildir bu nedenle bırakmak istemiyorum doktorumda aynı fikirde.

Çok geçmiş olsun.

Yorum

selam

mrb lar oncelıkle.ben okb ıcın 5-6 tane ılac kullandım ve değiştırmek zorunda kaldım bende gulben gıbı ilk ıkı ay ıcınde faydasını gordum.bıde cınsel ısteksızlık hıç oluşmadı ayıptır solemesı motor sağlam korkacak bısey yok sadece bazı ınsanlarda gorulebılen yan etkıler ınanın sızde kullanın gececek butun takıntılarınız.Allah yar ve yardımcımız olsun

Yorum

anafranil kullanırken hamile kalmak ve hamilelik döneminde anafranil kullanmak doğacak çocuk için risklidir.
            ya anafranil ya çocuk.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: AlbertEinstein
              anafranil kullanırken hamile kalmak ve hamilelik döneminde anafranil kullanmak doğacak çocuk için risklidir.
              ya anafranil ya çocuk.
              Bunu tabiki biliyoruz.

Ama yazmaya gerek duymadık çünkü sanırım yellow erkek.

Yorum

Evet anafranil okb için iyi etkili bir ilaç.
                Hayat bir uykudur, ölünce uyanır insan,
                Sen erken davran, ölmeden önce uyan...

Yorum

..

okb ve depresyon tedavisinde etkili bir ilaç,etkisi 3-4 hafta içinde görülmeye başlayabilse de kişiden kişiye farklılık gösterebiliyo tabi,yan etkiler de aynı şekilde örneğin bende cinsel isteksizlik veya geç boşalma gibi sorunlara yol açmadı,yalnızca terletiyor beni..sağlıcakla..

Yorum

cevaplarınız için teşekkür ederim.ama ben daha önce prozac ve risperdal kullandım 1,5 ay kadar,aşırı şekilde cinsel isteksizlik yarattı bende,o yüzden anafranile başlamaya korkuyorum.ama bir an öncede başlamak istiyorum,kullananlar iyi bir ilaç diye yazıyorlar.bu okb tan bir an önce kurtulmam gerek çünkü..

Yorum

arkadaşlar ayrıca şunu öğrenmek istiyorum,gerçekten sadece ilaç kullanarak okb tan kurtulan oldumu.hangi ilacı kullandınız ve ne kadar zaman tedaviye devam ettiniz.. bazıları ilaç kullanmayı bıraktıktan sonra hastalığın nüks ettiğini yazıyorlar,doğrumu? teşekkkürler...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: yellow77768
                        arkadaşlar ayrıca şunu öğrenmek istiyorum,gerçekten sadece ilaç kullanarak okb tan kurtulan oldumu.hangi ilacı kullandınız ve ne kadar zaman tedaviye devam ettiniz.. bazıları ilaç kullanmayı bıraktıktan sonra hastalığın nüks ettiğini yazıyorlar,doğrumu? teşekkkürler...
                        Bence sadece ilaçla da bu hastalıktan kurtulunabilir.
                        Ancak burada dikkat edilmesi gerekn uygun ilacı yeterince uzun süre kullanmak. Ama bence OKB durumuna göre sadece ilaçta yetmeyebilir profesyonel destek almakta faydalı olur.

Sadece ilaç kullanarak uzun süre OKB ile ilgili bir sıkıntı yaşamadım ancak bitti diye azaltınca bırakmaya yakın stresle karşıma yine çıktı.

Yorum

Bu hastalık için sadece ilaç tedavisi bence yeterli değil, depresyon olsa evet ilacı alır geçmesini beklersin ama kişinin takıntıları bırakmaya niyeti yoksa beyin ilaca da direniyor tabi. Zamanında okb'den ciddi derecede çekmiştim, öyle ki düzelmekten bile korkuyordum. Kendim takıntılardan kurtulmaya karar verene kadar da ilaç etki etmedi açıkçası. Düzelmeyi gerçekten istiyorsan ve anafranili düzenli kullanırsan mutlaka geçicek bu günleri gülerek hatırlayacaksın Bu arada anafranilin en belirgin yan etkisi bağırsaklar resmen çalışmıyo, onun dışında güzeldir çoğu antidepresan gibi anksiyete artışına yol açmaz, güzel güzel uyutur

Yorum

anafranili birkaç gün aldım inanılmaz derecede terleme yaptı,bide psikolojik galiba cinsel isteksizlik yaptığını hissettim..ben bu ilacı kullanmak için biraz bekleyecem gibi.. ama ilaca biran önce başlamak için sabırsızlanıyorum,gerçekten beni düzeltecekmi diye merak ediyorumm..

Yorum

anafranil gerçekten kurtarırmı.

kullanan varsa cevap verebilirmi...

Yorum

İşleniyor...
                              X