Duyuru

Collapse
No announcement yet.

L-Carnitine sahtekarlığına dikkat

Collapse
X
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Clear All
new posts

 • L-Carnitine sahtekarlığına dikkat

  Son yıllarda spor salonlarından tutun da, her yerde her köşe başında zayıflamak isteyen insanların elinde görüyorum bunu. Maalesef üye olduğum spor sitelerinde bile spor yapanlar arasında bunun fayda sağlayacağını söyleyenler var.

  Arkadaşlar, L-Carnitine zayıflatmaz. Bu oyuna gelmeyin, paranızı sokağa atmayın.L-Carnitine ilk anlarda iyi bir kondusyon veriyor ama sonrasında o da kalmıyor. Bu tıpkı, yıllardır piyasa da penis büyüttüğü söylenen ve ama zerre kadar katkısı olmayan ilaçlar gibidir. Hepsinde amaç, insanların umutlarıyla oynamaktır.
  Bu oyuna gelmeyin.

  Zayıflamak isteyenler, şekerden, tuzdan ve fazla hamur işinden uzak dursunlar.
  Her gün 2-3 litre su tüketsinler.
  Yeşil çay, yeşil kahve tüketsinler.
  vitamin takviyesi de iyi olur.
  CLA da, bir nebze fayda sağlayabilir. En azından yağ emilimini azaltır.
  bu arada her gün az miktarda da olsa, zeytinyağı ve kuru yemişi muhakkak tüketin. Her ikisinin içinde vücuda faydalı yağlar vardır ve bu yağları almadan zayıflamaya çalışmanız vücudunuza zarar verir.

  Tabi ki spor zayıflamada çok katkı sağlar. Tüm yazdıklarım sağlıklı beslenmedir, diyet değil.
  Last edited by Obsesif_Fatihi; 26-09-2014, 11:10 AM.
  İster mermi kullansın, ister oy pusulası, insan iyi nişan almalı, kuklayı değil kuklacıyı vurmalı.
  Malcolm X

 • #2
  Boyle giderse siroz olursun diyen doktor Sene 2006 da.L.carnitine igne vermisti.1 haftada 5 kilo vermistim.oral yoldan kullanmak belki yeterince fayda saglamayabilir.bende igne formunun etkisi olmustu.

  Yorum


  • #3
   L Carnitine Zayıflatır mı?

   L carnitine takviyeleri, her ne kadar “kilo verme ilacı” olarak pazarlansa da böyle bir etkisi olduğu konusunda yayınlanmış, geniş çaplı bir bilimsel araştırma mevcut değil. Ayrıca yapılan küçük ölçekli araştırmalar L carnitine takviyelerinin kilo kaybını hızlandırmadığı yönünde sonuçlara sahip. Örneğin 2000 yılında “International Journal of Sport Nutrition and Exercise Metabolism”de sonuçları yayınlanan araştırmada, fazla kilosu bulunan 36 kadına 8 hafta boyunca L carnitine takviyesi verilmiş. 2 ay sonunda L carnitine kullanan grupla ve “placebo” verilen kadınlar arasında kilo farkı oluşmamış. Hatta, 2005 yılında “International Journal for Vitamin and Nutrition”da yayınlanan bir diğer araştırmaya göre L carnitine takviyesi verilen hayvanların, her gün aynı kaloriyi almalarına karşın L carnitine kullanmayan hayvanlara göre daha fazla kilo aldıkları tespit edilmiş. Ancak Maryland Üniversitesi Tıp Fakültesi makalesinde, L carnitine’in yağ kütlesini azaltarak kas kütlesini arttırmaya ve buna bağlı olarak kilo vermeye yardımcı olabileceği belirtiliyor.


   http://iyigelenyiyecekler.com/l-carn...-ve-zararlari/

   Yorum

   İşleniyor...
   X