Duyuru

Collapse
No announcement yet.

afacan 10 yaşında..

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

İSTENMEYEN DAVRANIŞLARI NASIL AZALTIRSINIZ?
    Sonununda pes edip ödüllendirdiğinizde çocuğun istemediğiniz davranışını sürdürmesini sağlamış olursunuz. Eğer her seferinde şeker almak için çığlık atmasını istemiyorsanız çığlıklarını duymazlıktan gelin ve böylece sizin söylediğinizi yapan biri olduğunuzu öğrensin.
    Eğer beş on dakika sonra pes ederseniz eğer o süre boyunca bağırırsa sizin sonunda boyun eğeceğinizi öğrenecektir. Bu nedenle pes etmeden sonuna kadar gidebilmelisiniz.
    Genellikle anababalar yalnızca çocukların olumsuz davranışlarını onların tutturucu hallerini görürler, sorun çıkarmadığı iyi davrandığı zamanları farketmezler. Halbuki istediğiniz davranışı övmeniz ve istemediğiniz davranışı görmezden gelmeniz gerekir.

Yorum

bir pedagoga gidip yardım alın bu iş şaka değil
      burda forumdan alacağınız cevaplar profesyonel cevaplar olmayacaktır her kafadan bir ses çıkar.

pedagoglar herşeyin çözümünü biliyorlar, zahmetsizce sorunu çözersiniz.
      Şuna inanmak lazımdır ki, Dünya yüzünde gördüğümüz her şey kadının eseridir (Mustafa Kemal Atatürk)

Yorum

Orjinal yazı sahibi: iyimser View Post
        bir pedagoga gidip yardım alın bu iş şaka değil
        burda forumdan alacağınız cevaplar profesyonel cevaplar olmayacaktır her kafadan bir ses çıkar.

pedagoglar herşeyin çözümünü biliyorlar, zahmetsizce sorunu çözersiniz.
        +1

Yazmış olduğunuz mesaj forumun minimum mesaj karakterinden daha az karaktere sahip. Minimum mesaj karakteri 10 adettir.
        "Özgürlük" diye böğürmeyi seversiniz hepiniz en çok; oysa ben, çevresinde çokca böğürme ve duman bulunan "büyük olaylara"a inanmayı unuttum

Yorum

İnsanlar bir şeyi uzun süre yapınca ve kimse ona böyle yapmamalısın deyince alışkanlık haline getirir.Doktorun tutumsuzluğundan dolayı bu bence.5-4 Yaşlarında pek çok kişi gördüm hiç biri şeyini tutmuyor.Alışkanlık haline getirmiş , nasıl bi insan bilgisayarı alışkanlık haline getirir oda öyle bişey.Ona bunun kötü olduğunu ayıp olduğunu söyleyin.Ve ileride sorun çıkabilceğinden bahsedin.Fazla şımartmayın.Yoksa ileride kendini beğenmiş biri olabilir.Ki büyük ihtimalle çoktan olmuştur 10 yaşında telefon ve laptopu olduğuna göre.Fazla şımartmayın arasıra yavaşça vurun.Hızlı değil ama hee çocuk o.
          Kafandaki her şeyi yapabilirsin.

Yorum

10 yaşında bir çocuğun, bakın çocuğun! diyoruz psikoloğa gitmesi gerekiyorsa bu onun keyfine bırakılmamalı. Bunu söylerken çocuğun elini kolunu bağlayın da götürün demiyorum tabiki. Boğazı ağrısa, ayağı incinse doktora götürmek için O'nun keyfini mi bekleyecektiniz.
            Ortada bir sorun olduğunu ve bu sorunun kaynağını bulabilmek için ailece uzmana gitmeniz gerektiğini söyleyin . "sende sorun var" demek yerine bu probleme ortak olursanız yükünü, haliyle korkulanını, hafifletmiş olursunuz.
            Memleket mutlaka modern,medeni ve yeni olacaktır. Bizim için bu hayat davasıdır. M.Kemal ATATÜRK

Yorum

10 yaşında bir çocuğun bilgisayarının ya da cep telefonunun olması çok yadırganacak bir şey değil. Ne var ki , kesinlikle kontrollü kullanmasını sağlamalısınız. Bu yaşta bir çocuğun sizin erişiminize kapalı bir özeli olmamalı, bu kontrolleri parmağınızı gözüne sokarcasına değil, ona hissettirmeden yaparsanız ilişkileriniz zedelenmemiş olur.
              Memleket mutlaka modern,medeni ve yeni olacaktır. Bizim için bu hayat davasıdır. M.Kemal ATATÜRK

Yorum

Hehehe ufaklik fenaymis hastalik degil yetistirme sorunu rahat yetistirmissiniz.
                Aciz insanlar yok olmasindan büyük bir haz aliyorum.
                GökTürk imp. Tong Yabgu

Yorum

Evde yapıyor ve dışarda bunu kesiyorsa yaptığı işin toplumsal yanlışlığının farkında. Biraz gözünü korkutun yani internetten enfeksiyon ve yaralardan , el taması neticesinde oluşabilecek rahatsızlıklardan görsel olarak bir kaç resim gösterin ama bu çocuk pipisi olsun Kötü etkilemesin yani.. Bir de bu davranışı yapmasını istemiyorsanız çok üstüne gitmeden , sürekli hatırlatmadan yemek öncesi, sevdiği bir şeyi vermeden önce ellerini yıkamasını hatırlatın gerekçesinin de yaptığı davranış olduğunu söyleyin. Belki yıkamamak için yapmaya üşenir
                  ........

Yorum

Afacan şu an 13 yaşındadır, konunun üzerinden 3 sene geçmiş. Eminim kesmiştir davranışını. Ergenliğe girmek üzeredir zaten. Çok bunaltmayın çocuğu ama yaptığı davranışı heryerde yapmaması gerektiğini öğrenmeli artık. Bence bile bile yapıyor. Bir başkaldırı bu.

Yorum

pisi pisine acı biber sürmek ne yaaaa
                      SARI LACİVERT

Yorum

İşleniyor...
                      X