Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Bipolar olan arkadaşlardan yorum bekliyorum..

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Bipolar olan arkadaşlardan yorum bekliyorum..

Yaklaşık 1.5 2.yıldır Çok fazla duygu değişimi yaşıyorum. İnternetten araştırdıktan sonra ''bipolar bozukluk'' üzerinde yogunlaştım.Daha önce psikologa gittim veya psikaytristler ile görüştüm fakat hepsi manik depresif olabilicegini( tam emin olmadan) saçma bir kaç ilaç verip gönderdi. Ben ona durumu anlatmaya çalıştıkça onlar suratıma mal gibi bakıyor.Ailem çok üzülüyor,onları üzmemek için hiçbirşeyi anlatmamaya başladım.Olay şuki yaklaşık 1 aydır duygu değişimimde çok fazla değişim yaşıyorum, eskiden bu yana yaşıyordum fakat gün gün değişiyordu. Fakat artık dayanılmayacak halde gün içersinde belkide dakikalar içerisinde değişir oldu.Bütün okulum, işlerim aksamaya başladı.Kimseyle konuşamaz biyere çıkamaz oldum.Birandada tam tersi bir güç geliyor herşeyi yapasım, sanki dünyayı ben kurtacakmışım gibi bir güç! sonrasında fazla kalmadan geçiveriyor!:tinysmile_angry2_t: . Herhangi beni mutlu edecek bir olay oluyor çok mutlu sevinçli oluyorum sonrasında yine garip igrenç bir duygu+sinirlilik.Kimse halimi anlamasın diye yemin ederim sosyalfobi bile başladı.Dışarı çıktıgımda sanki biri peşimde,herkes bana bakıyor,biri beni takip ediyor gibi igrenç hisler içimi kaplıyor.Duygularım kötüye dogru yöneldiginde (üzgün) Karnımda agrılar yaşamaya başladım ve doktora gittim hiçbirşeyim çıkmadı sorun vücutta değil demişti..Şimdi benimle aynı durumu yaşıyanlar yorum bekliyorum! lütfen dikkate alın nasıl bir yol izlemeyeliyim yemin ederim bu yazıyı bile zor yazdım şuan hiç yazacak halim bile yoktu,istegimde :frustrating:

Sizde Siklotimi (hipomani ve hafif depresyon) olabilir.– Siklotimi, bipolar bozukluğun hafif formudur. Döngüsel duygudurum değişiklikleri içerir. Fakat belirtiler tam gelişmiş mani ya da depresyondan daha hafiftir. Bazen bipolar bozukluğun yanında kaygı durum bozukluğu da görülüyor. Bipolar bozukluk tedavi edilmezse kişinin hayatını son derece zorlar. Bipolar bozukluğa sahip birçok kişi uygun tedavi yapıldığında herhangi bir psikolojik sıkıntısı olmayan bir kimse gibi başarılı bir kariyere, mutlu aile yaşamına ve doyurucu ilişkilere sahip olmaktadır. Tedavi gör kardeş...

Yorum

bende değişken ruh hali içindeyim günboyu geçmez bu hastalık alışılabilirsen senden iyisi yok ama.....

Yorum

Orjinal yazı sahibi: hamilton10 View Post
        bende değişken ruh hali içindeyim günboyu geçmez bu hastalık alışılabilirsen senden iyisi yok ama.....
        Ya normal bir insanda değişken ruh hallerine kapılabilir gün boyu. Karamsar bakmayın tamamen duruma, biraz pozitif olalım. Belki bu hastalık ömür boyu süren bir hastalık olabilir ancak gayet iyi biliniyor ki kontrol altına alınabilir bir hastalık. Bende zamanında okkalısından mani, depresyon yaşadım malesef ama, kullandığım ilaçlar sayesinde ve benimde çabalarımla kontrol altında gidiyor. İlaçlarımı tam saatinde düzgün olarak doktor kontrolünde kullanıyorum ve yıllardır çok şükür hiçbir şikayetim olmadı. Ha ara sıra ufak tefek dalgalanmalar oldu ama geçiciydi. Bu tip dalgalanmalarda dediğim gibi normal bir insanda da olabilir.

Yorum

takip ediliyorum galiba

Yorum

İşleniyor...
          X