Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Psikiyatrik hasta olanlar grup oluşturup, arkadaş olmak, dertleşmek, ister misiniz..

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

Çok ilginç bir tez... ama zihnimiz bi yandan kaydedip bi yandan unutmaya programli gözüküyor(ki iyiki de oyle bence)
    Bu durumda bunu gerçekleştirmek imkansiz görunuyor
    zihni etkileyen bi cok etmen var.mesela ne gibi bi istisnadan bshsediyoruz?

Ayrica örnek pavey olunca ben de o örnek uzerinden anlatmaya çalistim.

Hayat kúcúk seylerden olusur.
    Sen seversen búyúk olurlar..

Yorum

arkadaşlar kavga etmek için acmadık başlıgı..

Yorum

Sözün çapulcu recep ve bana ise; kavga ediyor gibi mi duruyoruz...

Yorum

aynen kavga felan yok abartmayın

Yorum

Kısa kesebileceğimi sanmadığım bir cevap. Tam bir bakış açısını kazandığında iyi açıklayabilirim. Örneğin "Özel Gereksinimli Çocuk" diye bir kitap okudum (Prof. Dr. Stanley Greenspan isimli yazarı var) ki,

Otizm,
            Otistik spektrum hastalığı Yaygın gelişimsel bozukluk (PDD),
            Başka türlü adlandırılamayan yaygın gelişimsel bozukluk (PDDNOS),
            Çok sistemli gelişim bozuklukları,

Geri zekâlılık,
            Beyin (çocuk) felci,
            Down sendromu,
            Bilişsel gecikmeler ya da bozukluklar dil gelişimi gecikmeleri ya da bozuklukları,
            Düşük kas tonu (hypotonia),
            Duygusal bütünleşme rahatsızlığı,
            Dikkat bozuklukları (ADD ve ADHD'yi de içeren) kromozomsal, metabolik ya da sinir sistemini zorlayan benzer rahatsızlıklar; sinir sisteminin ilerleyici olmayan, fakat çocuğun iletişim kurabilme ve öğrenmesini engelleyen durumlar.

Bunların çözümünün aslında tek olduğunu denemiş ve kanıtlamış bir baş yapıt. Hâlbuki biz hâlâ hastalığın sınıfına göre ağırlıklı tedavi yapıyoruz. Analitik düşüncelerini bu kitapta anlatılarla hastalıkları iyileştirebiliriz, bizden nefret edenleri kendimize yaklaştırabiliriz. Hem de onların içten zorlamalarıyla değil, gayet doğal sevdiği şeyler olarak. Son olarak da sadece buraya sıralayabildiğim hastalık, zorlama, bozukluklar değil hepsi.

Kitabın açıklayamadığı bir nokta var: Ebeveynler çocukken deneyimlediklerini "hatırlamadığı sürece niye harfiyen (yani mantık dışı çoğu kez) uyguluyor"? Ama silinmeyen bir kayıt olarak duruyorlar.
            Last edited by Çapulcu Recep Yılmaz; 06-08-2014, 02:12 AM. Reason: Ek

Yorum

O kitaptan etkilendiğin çok açık ama okumadiğım bi konu hakkında taraf olmamı bekliyorsun.anlatımlarinda eksiklikleer var.bu yöntemi özetleyememen/özetlenememesi yüzunden anlaşamiyoruz.

bu konuyla ilgileniyorsan.montessoriyi de arastirmanı tavsiye ederim.o da zihinsel engelli çocuklarla ve pedagoji alanında muspet sonuclar elde etmiştir.
              ayrıca bi mantik yöntem biçok rahatsizlikta işe yariyorsa zihinlerimizin ortak noktası oldugunu soyleyebiliriz.ortak olan da bence duygusal yönümüzün etkileri
              Last edited by YerGökHayat; 06-08-2014, 05:50 AM.

Yorum

neden bahsediyorsunuz kardeş siz

Yorum

Bende toplanmamız gerektiğini düşünüyorum, düşünüyorum, düşünüyorum... Ah tanrım hep düşünüyorum, birisi şu beynimi dondursun artık, boşluğa geçmek istiyorum, düşünmemeyi... Bu o kadar zor olamaz değil mi?!

Yukarıdaki tartışmaya gelirsek, şu an depresyondayım ve en kötü halimle kendimden nefret ediyorum ama en kötü halimle bile başkalarının benden daha iyi olduklarını "gelişmiş" düşünmüyorum. Bizim sadece duygularımız bir yukarı bir aşağı... Hadi beni , onu geçtik, Bipolar olan bir nurseli İdiz'den, bir dali'den , bir kurt kobain'den daha gelişmişler midir sizce?! Bu biz bipolarlar daha iyiyiz anlamına gelmiyor elbette ama bipolar olmak daha iyi ya da daha kötü yapmıyor (yok yok belki hayal gücü sayesinde manik zamanları daha iyi yapabilir ahh dali o nasıl resimler öyle, beynime hitap ediyorsun...)

Yorum

Banada yazabilirsiniz özelden cok kötuyum

Yorum

İşleniyor...
                    X