Duyuru

Collapse
No announcement yet.

bipolar lılara soru

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• bipolar lılara soru

bipolar bozukluğu olanlar..atak yaşadığınz sırada yön bulma özelliğinizi kaybettiğiniz oldumu hiç..cevalar için şimdiden teşekkürler..

bununla ilgili bir şey duymadım ama ilk atağımda bundan 4 buçuk sene önceydi yön bulmakta zorlanıyordum. otobüsten indim ama servise binemiyorum sanki otobüsteki adamlar beni takip eden ajanlar sonra yürüdüm taksiye bineyim dedim taksici ışıklarda bana bakıyor gibi geldi dedim buda beni kaçıracakalardan biri sonra yürüyerek eve gelmeyi denedim. ama çok uzak bir mesafe olmasına rağmen yarısını yürüyebildim. ama sürekli zorlandım gittiğim yeri bulmakta. en sonunda bir taksiye binebildim. ve kendimi eve zor attım. ve daha sonra doktor ve tedavi süreci şuan problem yok hafif bir atak 1 yıl sonra ama şimdi problem yok koruyucu tedaviye devamm..

Yorum

Ben şizoefektifim. Atak esnasında sadece yön bulma değil; zaman ve mekan karışması da yaşıyorum. Sormak istediğinizi gayet açık anlıyorum çünkü çok yaşadım bu durumu.

Yorum

İnternette basit bir aramayla bulabilirsiniz bu tür hastalıkların ataklarını. Benim ataklarım mani ve depresyon üzerine kurulu. Bunlara bir de psikoz ekleniyor tabi ki.

Yorum

kafan çok karışık hale gelirse olur tabi..

Yorum

bende de oluyor yön olayı ama sadece yön değil zaman kavramı da yitiyor gibi. Kısacası gözüm hiç bir şeyi görmüyor. kendimi atasım geliyor ağlamamı durduramıyorum falan ama çok uzun sürmüyor. Yalnız bu zamanlarda çok kırıcı oluyorum benim asıl şikayetim depresyon dönemindeki aşırı alınganlıklarım. kaç yıl oldu hala alınganlık huyumdan vazgeçemedim, alındığım konu ve kişi ile ilgili tüm radarlarım açık oluyor. ve kendi kendimi sürekli üzüyorum. anksiyete var ayrıca bende.
            düştüysek kalkarız daha ölmedik ya

Yorum

bende eskiden oluodu yani kendimi kaybettiğim dönemlerde.zaman yer yön hepsi karışıyodu.ama zamanla hepsiyle başetmenin yollarını buldum.tabi herkes için geçerli olmamaz bu yollar ama eğer kurtulmak istiyosan öncelikli işin kendini çok iyi tanıman ve hangi durumlarda atak yaşıyosun onları tespit etmen lazım yani benim için öle oldu.en azından ilk adım bu..
              HÜKÜMSÜZDÜR HÜKÜMLERİM...

Yorum

Evet oldu bende geçen yıl kızımın okuluna gittim , okulda evimize yakın oysa kolay yeride ..dönüşte sola döneceğime sağa dönmüşüm bir baktım kendimi oğuzlar parkında buldum şok olmuştum şaşırdım burda benim işim ne oldum..ordan geri merkeze çıktım evime geldim baya yürümüştüm yoruldum,,OLABİLİYOR YANİ.
                Söyledim... duydu anlamına gelmez
                Duydu... doğru anladı anlamına gelmez
                Anladı... hak verdi anlamına gelmez Hak verdi... inandı anlamına gelmez İnandı... uyguladı anlamına gelmez, ......Uyguladı... sürdürecek anlamına gelmez Pieta

Yorum

İşleniyor...
                X