Duyuru

Collapse
No announcement yet.

sürekli manik olup da ilaçsız yaşayan var mı

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• sürekli manik olup da ilaçsız yaşayan var mı

Arkadaşlar,
    çevrenizde hiç manik olup da ilaçsız yıllarca çevresine zarar vererek yaşayan kimse var mı?varsa çevresindekiler nasıl başediyor?

yıllarca manik gezen birini duymadım bile zaten mantığa aykırı..

Yorum

benim annem öyle yıllardır çevresine zarar vererek yaşıyo
      götüremiyoruz doktora

Yorum

ama manik değildir çünkü öyle olsa vücudu dayanamazdı bir kere.. belki sorun başkadır.. :? doktor ne dedi?

Yorum

CANIM..SLM ..

yıllarca manik yaşıyamaz insan bir kere enerjisi yetmez ...

ayrıca annenizi dr.götüremiyorsanız ...eger zarar veriyorsa ki ,öyle yazmışsınız .,

o zaman bir saglık kuruluşunda yardım alın ..yani o istemese bile

mutlak hastane ye götürüler ,ve tedavi altına girer

sevgiler .PESE.

BU ARADA BEN DE MANİK DEPRESİFİM ...YANİ BİLDİGİM İÇİN YAZDIM

GEÇMİŞ OLSUN ..

Yorum

SEVGİLİ PESE,
            İnan ki annem sırf manik bence. Bipolar teşhisi kondu ama gerçekten literatüre gircek bir kişilikte. ben annemin hiç depresyonda olduğunu görmedim ki, hep sinirli etrafı kırar döker, herkese bağırır, sakin anı yok, kendi kendine konuşur
            Malesef ilaç almayı da reddediyor depresyona hiç girmediği için. 2 sene önce bi mucize oldu almaya başladı düzeldi ve bıraktı ilaçları, asla sürekli almıyor

Yorum

slm

Canım ,bak senin tarifin le annen manik gibi gelmedi bana ..

çünki manik olmak ,etrafa bagırp çagırmak veya kırıp dökmek degil ,

mani de kontrolsuz olursunuz şiddet eğilimi yükselir ,çok konuşur ,konudan konuya atlar ..

mutlak abuksabuk da olsa birşeyler alır ...ve uyku uyumaz ...1_2 saat

uyku bile yter..

benim size tavsiyem ,belki yanlış teşhis konmuştur...

bir dr.daha gösterin ..

geçmiş olsun .yavrum saglıklı günler ....

Yorum

ah canım keşke bi daha doktora gösterebilme şansımız olsa gelmiyo gelmezzzzz mafetti bizi. ama belirtiler doğru, uyku uyumuyo sürekli konuşuyo hatta ilerledi kend kendine konuşuyo, alışveriş yapıyo sürekli... keşke götürebilsek doktora ama ikna olmuyo, bağırıyo siz gidin diyo

Yorum

pese teyzeye katılıyorum.. ayrıca depresifkende bağırıp çağırıp kırıp dökebilir.. hepsinin ayrı kriterleri var ve tanıları için dr la görüşüp yaşadıklarını hissettiklerini paylaşmalı.. bu hastalığın bilinmediği dönemlerde insanların maniden dolayı öldüklerini okumuştum.. beden dayanamıyor.. bencede farklı bir sorun olabilir yaşanan bir iki mani belirtisi tanı için yeterli değildir..

Yorum

teşhisi bipolar bozukluk...

Yorum

sevgili charlotte,

yıllarca mani olmaz ,çünkü hiç ilaç kullanılmadığında bile mani dönemi 3-4 ayda geçermiş..normale dönermiş hasta..kaynaklar bu şekilde yazıyor...

annene gelince, bende pek bipolar olduğunu sanmıyorum..daha önceki yazdıklarına dayanarakda söylüyorum bunu...başka dr a götürebilseniz keşke..

geçmiş olsun canım..allah kolaylık versin..

Yorum

merhabalar..bu durumda annenizi,ambulansla da götürmeniz gerekebilir..eğer şizofrenik bir doruk durumundaysa,size ve kendisine zarar verebilir.bir an önce aile büyüklerinizden yardım isteyiniz.

Yorum

Bende merak ediyorum çünkü bende ilaçlarımı bırakmayı düşünüyorum gerçekten manik depresiiif olan ve ilaçlarını bırakan atak yaşamayan var mı?

Yorum

mell böyle bir şey yaparsan, ileride bir gün geçmişe dönüp baktığında;bunun, hayatının en büyük hatalarından biri olduğunu görmen oldukça muhtemell...

Yorum

Biliyorum kendimi ateşe atacağım

Yorum

İşleniyor...
                              X