Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Depresyonu Atlatmak

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Depresyonu Atlatmak

Merhaba Arkadaşlar,
    Depresyon tanısı konup kısa bir sürede atlatmış birisiyim çok şükür.İnşallah hepiniz bir an önce kurtulursunuz.Nacizane tavsiyelerim şöyle olucak;

1_) Süpriz!!! Depresyondan kurtulmak yanlızca sizin elinizde...Kabul edelim ki bu hastalığı bilerek yada bilmeyerek siz yarattınız ve yine kabul edelim ki şifasınız sizde..Her insan kendi kendinin mucizesidir.

2_) Bir psikolog veya psikatriste danışın tabii.Ama çok ta ciddiye almayın.İnanın ben bazı ruhsal hastalıkların ki en başta depresyon olmak üzere abartıldığını düşünüyorum.Eskiden depresyon var mıydı.Bilmediğimiz bir şeyin yokluğunu da çekmiyorduk di mi? Bunlar ilaç sektörünün ve bazı sektörlerin oyunudur.Bunlara gelmeyin. En büyük savaş psikolojik savaştır Unutmayın..

3-)Tabii emeksiz yemek olmaz.Oturduğum yerden bana bir sihirli değnek gelsin.Biri beni kurtarsın derseniz.İnanın çok beklersiniz.Kendi mucizeniz olduğunuz gibi kendi inanırıdoktorunuzsunuzda.Suyla terapiye çok inanırım ben.Yaza yaklaşıyoruz ister bir havuza yayılın,ister denizde yüzün,isterseniz küvette oturun ama sudan faydalanın derim.Yüce Allah suda bütün şifaları saklamış.
    Kitap okuyun derim.Zihin dağıtmada birebir.Motive edici kitaplar olsun.
    Açık havada yürüyüş kesinlikle ilaçtır.En yeni depresyon ilaçları bunlar,birde bunları deneyin
    Ne seviyorsanız onuyapın.Ama lutfen bu ınternette saatlerce takılmak olmasın.
    Ne kadar doğal yasamaya calısırsak o kadar rahat edıcez.Doğa,arkadas zıyaretleri ya da hobılerınız...Canım ıstemıyor yok.İlk denemenızde yuzunuz eksıycek belkı hoslanmayarak yapıcaksınız.İkincisi de öyle.Ama ınanın üç te yavas yavas hoslanmaya baslıcaksınız ne yapıyorsanız yapın.Bu boyle..Hadı kalkın.Oturarak tek yapıcagınız kalcayı genısletmek olucaktır

4-) En önemlisi dualar
    Ruhumuzu o kadar besler ki dualar.''Allah ''derken dilimizin damağa değmesiyle T moleküllerinin vücutta arttığı bilimsel olarakda kanıtlandı.T molekülleri ie hem ruhumuzu hem bağışıklık sistemimizi şifalandırır.Ayrıca namaz kılmak ruhun en büyük şifasıdır.(Tabii ki bu olay kendi iradeniz ve inanıncınızla ilgilidir.)

5-) Son tavsiyemde bize bahşedilen bu güzel hayattan vazgeçmeyi bir an bile olsun düşünen insanlara;
    Ben size hayatından güzelliğinden çok şundan bahsedicem(Hayatın ne kadar güzel olduğunu
    zaten görmemek çok zor inanın.Zoru başarıyorsunuz:RpS_cool

Ya olmasaydık arkadaşlar ya bu hayat bize bahşedilmeseydi,sonsuzlukta akan cisimsiz bir varlık(ya da varlık bile değil) olucaktık di mi.
    Acısıyla tatlısıyla her gün güneş doğan,yemyeşil ağaçların,binbir çeşit çiçeklerin,binbir çeşit canlının yaşadığı müthiş bir dünyada yaşıyoruz
    Bu dünyada yapılacak o kadar çok şey var ki,zaman kaybetmemek lazım..
    Çok işimiz var çok inanın'!!!!!
    Biraz da tembellik ,kendinizini gereksiz dinlemenize sebep olur ve bu dinleme sonucu inanın olmayan bir hastalığı bile yaratabilirsiniz!!!!!!

Sonuç olarak ;

YAŞAMAK ÇOK GÜZEL,YARADAN BİZİ SEVMESE YARATMAZDI(MİLYARLARCA OLASILIK VAR OLMAMIZ İÇİN UNUTMAYIN) VE HERŞEYİN OLACAĞINA VARICAĞINA İNANIN.ASLOLAN BUGUNU EN DOGRU VE EN MUTLU ŞEKİLDE YAŞAMAKTIR.

PAROLAMIZ : NEFES VARSA UMUT VAR..

HEPİNİZİ SEVİYORUM.SİZDE KENDİNİZE İYİLİK EDİN VE KENDİNİZİ SEVİN OLUR MU :11:

elmayra tek kelimeyle harikasınYani her kelimesi mi doğru olur bir yazının.Ama şu da var ki insanlar artık iyice tatminsizleşti ve bunun kendilerine zarar verdiğinin farkında bile değiller.Hepside sihirli bir değnek bekliyor malesef.Artık aynı laflar söylene söylene o kadar klişeleşti ki insanlar üzerindeki etkileride azaldı.Bir de iyi olmaya çabalamak yerine,kötüyü hemen ne de çabuk kabulleniveriyoruz biz insanlar olarak,galiba bu da bilinçaltının etkisi

Yorum

tebrik ediyorum elmayra..paylaşım için saol

Yorum

elmayra depresyonu atlatan sen misin
        yoksa bu yazı alıntı mı?
        Şuna inanmak lazımdır ki, Dünya yüzünde gördüğümüz her şey kadının eseridir (Mustafa Kemal Atatürk)

Yorum

Orjinal yazı sahibi: DR.MG View Post
          tebrik ediyorum elmayra..paylaşım için saol
          Sende sağol

Yorum

elmayra nickin çok hoşuma gitti.. çok severdim o karakteri çocukken..))

tebrik ederim depresyonu atlattığın için...
            cennete gidicem çünkü cehennemi burada yaşadım

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Kara kız View Post
              elmayra tek kelimeyle harikasınYani her kelimesi mi doğru olur bir yazının.Ama şu da var ki insanlar artık iyice tatminsizleşti ve bunun kendilerine zarar verdiğinin farkında bile değiller.Hepside sihirli bir değnek bekliyor malesef.Artık aynı laflar söylene söylene o kadar klişeleşti ki insanlar üzerindeki etkileride azaldı.Bir de iyi olmaya çabalamak yerine,kötüyü hemen ne de çabuk kabulleniveriyoruz biz insanlar olarak,galiba bu da bilinçaltının etkisi
              Sende harikasın ..Hepimiz öyleyiz.Bunun farkındayız ya da farkında değiliz olay burada gizli.İnsanlar acılarına tutunarak kendilerini özel hissederler.Nasıl mı? Benim derdim var.Hatta benim sorunum seninkinden büyük.Benimle ilgilen,beni dinle gibi...Bu durum onları daha önemli daha özel hissettirir bazen farkına varmasalarda..Tabiki hayatımızda bir çok şey yaşıyoruz.Bazılarına müdahele etmekte elimizde olmuyor.Acımızda yaşıycaz.Ama herşeyin gibi bununda bir sınırı var.Acılara tutunmak,geçmişle yaşamak,daha yaşamdığımız bir geleceğin kaygısı bizi anı yaşamaktan alıkoyar.Ben şahsen pozitif umut dolu insanlarla bir arada olmak isterim.Kendimi bu anlamda özel hissettirmek bana daha güzel geliyor

Yorum

Orjinal yazı sahibi: iyimser View Post
                elmayra depresyonu atlatan sen misin
                yoksa bu yazı alıntı mı?
                Evet canım benim.Ben yazdım.Psikolog yada birebir eğitim almış birisi değilim,acemice bir yazı olabilirYazdıklarım benim faydalandıklarımdır. Ama bu konuda çok kitap okuyup hem zihnimi hem ruhumu doyurdum..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: mia View Post
                  elmayra nickin çok hoşuma gitti.. çok severdim o karakteri çocukken..))

tebrik ederim depresyonu atlattığın için...
                  Sağol canım..Bende bayılırım

Yorum

ne ilacı kullandın elmayra?ilacın adı ne...

Yorum

elinize sağlık çok güzel ve yararlı bilgiler paylaşmışsınız.
                      "KADERE İnanan KEDER'den Emin Olur" H.Ş.

YAVAŞLA!!!
                      BU HAYATTAN BİR DEFA GEÇECEKSİN...

[/CENTER][/SIZE]

Yorum

Önyargılı olmadan okuyunca, gerçekten faydalanılıcak yararlı bilgiler..
                        Teşekkürler.
                        Hepimiz birer kuklayız Hayatta.Rol yapıyoruz Boyuna...
                        Hepimiz birer kuklayız.İplerimiz,birbirimizin elinde.
                        Aldatıyor,aldanıyoruz
                        Üç öğün de...

Yorum

yüz, kitap oku, dua et, harikasın. neden bir kitap yazmıyorsun. depresyondaki insanları çekip çıkarcak mukemmel bi kitap. hadi ama. bunu yapmalısın.

Yorum

hakikaten çok güzel yazmışsın..bende depresyondayım bana da moral oldu çok...kopyala yapıştır yapıcam masaüstüme

Yorum

Yazıya tamamen katılıyorum ilaç tedavisine kesinlikle karşıyım. Ama ben kendimi kesinlikle motive edemiyorum. Bu konuda başarısızım. Yaptığım herşey anlamsız, hayat anlamsız geliyor. Gerçeklerin bunlar olduğunu da bilmeme rağmen.

Yorum

İşleniyor...
                              X