Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Major Depresyon+Anksiyete Bozukluğu,Davranış Bozukluğu(senelerdir)

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Major Depresyon+Anksiyete Bozukluğu,Davranış Bozukluğu(senelerdir)

merhabalar.
    daha öncede konu açmıştım major depresyon hakkında.
    artık ilaçları falan bıraktım zaten yararı olmuyo tek yaptığı beni mal gibi gezdirmek.
    Bi doz veriyolar ortalıkta zombi gibi geziyorum hissiz.
    Birini veriyolar hiç işe yaramıyo anladımki bunlardanda hayır yok.
    Zaten 60 kilodan 70ede çıkardı vücut dengesini bozması vs vs. bunlarda cabası.
    Şimdi ilaçları bıraktım doktorumunda daha haberi yok ilaçları bıraktığımdan.
    Birçok kez intahar girişimide oldu.
    Tat alamıyorum yaptığım şeylerden.
    İnsanlara anlattığımda anlayanda çıkmıyo yok olumlu düşün falan salak salak muhabbetlere giriyolar sadece bu konudan muzdarip bi arkadaşım var major depresyon falan yaşayan birisi oda sanaldan arkadaşım.
    Yani artık bu kendi durumuma üzülmeye bıkmaktan bıktım.
    Öyle bi duruma geldim 2 senedir böyleyim.
    Yokmu bi çaresi falan rezalet bi his.
    Bide son 2 haftadır anksiyete iyice azdı midedeki o his arttı ona dayanaraktan söylüyorum.
    Herkeze yorumları için şimdiden teşekkürler.

http://www.psikoloji.gen.tr/showthre...Yard%FDm/page3
    bu konuyada dikkat çekmek istiyorum arkadaş güzel biyere değinmiş.
    "majör depresyon mutluluk hormonlarının kalmaması demektir. Müthiş anlamda mutsuzluk. Biz Bunu Düzeltemeyiz Neden mi Bu Beynin kendi yaptıı bişey. Ancak Beyin kendi isterse düzelir. Aşırı Mutsuzken aynı kanser hastasıymış gibi acı çekersin. Sürekli Ölmek İStersin. Sizin düşündüğünüz kadar kolay değil. Bendede majör depresyon var."

Yorum

hiç cevap gelmemiş

Yorum

öncelikle teşekkürler tek yorum atan sizsiniz.
        ancak böylede yaşanmıyorki?
        yani o hedefe bi mutlu ulaşmak var bide nolursa olsun yüz asık durumda kalmak var.

Yorum

tekrar bı doktora gorun..bızım bısey soylemız pek fayda saglamaz

Yorum

yorumunuz için teşekkürler.
            ancak ilaçları uzun süredir kullanıyorum.
            tek yaptıkları hayvan gibi kilo aldırmak oldu başkada bi işe yaramadı.
            bende kilo alıp ortalıkta uykulu uykulu gözler yarı kapalı zombi gibi dolancağıma böyle dururum dedim.
            hem işe yaramıyo hem kilo aldırıyo hemde çok mayıştırıyo.
            birsürüde ilaç denedim 1 yıldan fazladır.
            artık ilaçlardan ümidi kestim yani.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: hastasıyızdoktorun View Post
              yorumunuz için teşekkürler.
              ancak ilaçları uzun süredir kullanıyorum.
              tek yaptıkları hayvan gibi kilo aldırmak oldu başkada bi işe yaramadı.
              bende kilo alıp ortalıkta uykulu uykulu gözler yarı kapalı zombi gibi dolancağıma böyle dururum dedim.
              hem işe yaramıyo hem kilo aldırıyo hemde çok mayıştırıyo.
              birsürüde ilaç denedim 1 yıldan fazladır.
              artık ilaçlardan ümidi kestim yani.

beynin oyunları bunlar. herkes geçer bu dönemlerden zaman zaman sabırlı ol biraz...kendine küçük küçük etkinlikler bul...sevsende sevmesende elinden geldiği kadar bişeyler yap umarım sen kös kös evde oturuyodursun devamlı...seyahate çık orman havası al sahile in balık tut iddaa yapalım para kazanalım...geçmiş olsun yine burdayım yazarım buralardaysan

Yorum

kendine çok büyük bi meşguliyet bul. bu durumdan anca böyle kurtulunur bence

Yorum

Orjinal yazı sahibi: feel it
                  aslında kolay bir durum değil , iyi şeyler düşün desenizde hiç bi işe yaramaz

Mutlu insanlar özellikle iyi şeyler düşüneyim diyerek çabalamıyor , Aksine direk mutlu bir kimya içerisindeler ,
                  aynen öyle
                  bi arkadaş beynin oyunları demiş e tamam kimyamız bozuktur vs.
                  bende bunun için konu açıyorum zaten.
                  ayriyeten herkezin 2-3 sene major depresyon+anksiyete bozukluğu yaşadığını sanmıyorum..

Yorum

kimsede olamaz demedim ama ömür boyuda böyle yaşanmaz sizinde bildiğiniz gibi.
                    çekilcek bi ruh hali değil bu durumdan tiksinmekten bıktım artık öyle rezil bişeyki.

Yorum

sana katılıyorum direkt olarak hormonlarla ilgili
                      - İnsanda Güsel Olan Yüzdür, Yüzde Güzel Olan Gözdür ama İnsanı İnsan Yapan Ağızdan Çıkan Sözdür ...:41::

Yorum

Aynı şarkılardan, aynı insanlardan, aynı günlerden sıkıldım.. İçimde susmak bilmeyen ağlak bir kız var. Hatta artık ağlayamıyor bile, o kadar bıkmış ki.. Tüm bunların biteceği günü sabırsızlıkla bekliyor..Majör depresyon da diğerleri gibi kolay bir hastalık değil. Bu illeti taşıdığınızı kabullenip iyice yere sermeyin kendinizi, tam tersi neşeli insanlarla vakit geçirip aktivitelere katılıp yenicem bu illeti diyinn. Çünkü bu sinsice kendini dibe çeken bir hastalık, ruh halinizi her zaman stabil tutacaksınız. Ve en önemlisi etrafınızdakilere bu hastalığın basit bir ayrılık acısı ya da moral bozukluğu olmadığını, ciddi bir hastalık olduğunu anlatabilmeniz. Yardım almaktan korkmayın.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ece29 View Post
                          Aynı şarkılardan, aynı insanlardan, aynı günlerden sıkıldım.. İçimde susmak bilmeyen ağlak bir kız var. Hatta artık ağlayamıyor bile, o kadar bıkmış ki.. Tüm bunların biteceği günü sabırsızlıkla bekliyor..Majör depresyon da diğerleri gibi kolay bir hastalık değil. Bu illeti taşıdığınızı kabullenip iyice yere sermeyin kendinizi, tam tersi neşeli insanlarla vakit geçirip aktivitelere katılıp yenicem bu illeti diyinn. Çünkü bu sinsice kendini dibe çeken bir hastalık, ruh halinizi her zaman stabil tutacaksınız. Ve en önemlisi etrafınızdakilere bu hastalığın basit bir ayrılık acısı ya da moral bozukluğu olmadığını, ciddi bir hastalık olduğunu anlatabilmeniz. Yardım almaktan korkmayın.
                          çok güzel yorumlamışsın. son zamanlarda bende çok kötü durumdayım

Yorum

İşleniyor...
                          X