Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Bir Anda Kaygılanmak(ANKSİYETE)

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

Orjinal yazı sahibi: longines View Post
    bu hastalıklarda mucadele şart bu hastalığın yaşam kaliteni bozmasına izin verme geçmiş olsun..........illaki kendini iyi hissettiğin zamanlar oluyordur o anların tadını çıkar.......
    Saol, ilaçlar zamanla azalacak ama bırakmayı düşünmüyorum bırakınca daha kötü oluyorum.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: kabiliyet View Post
      Saol, ilaçlar zamanla azalacak ama bırakmayı düşünmüyorum bırakınca daha kötü oluyorum.

aga senin ilaçları dozları bir duzenlemek lazım bu böyle olmaz ........

hangi ilaçları kullanıyosun şuan.........

Yorum

aga senin ilaçları dozları bir duzenlemek lazım bu böyle olmaz ........

hangi ilaçları kullanıyosun şuan.........
        Rivotril 1mg Velorin 30mg Paxil 20mg Abilify 10mg Dideral 40 mg bağzende xanax yarım birde mide hapları kullanıyorum.
        Günüm zaten uyuyarak geçiyor.
        Azaltmayı düşünüyorum.

Yorum

Rivotril 1mg Velorin 30mg Paxil 20mg Abilify 10mg Dideral 40 mg bağzende xanax yarım birde mide hapları kullanıyorum.
          Günüm zaten uyuyarak geçiyor.
          Azaltmayı düşünüyorum.
          bu kadar ilacı nasıl yazıyorlar yav benimki bir tanesini bile zor yazıyor:/
          yoksa siz kendinizmi alıyorsunuz bunları?yad doktor özelmi her istenileni yazıyor?
          ama sadece anksiyete için bu kadr ilaç fazla gibi.aynı şeyler bendede oluyor bazen o yüzden söyledim:/

Yorum

Orjinal yazı sahibi: AND View Post
            bu kadar ilacı nasıl yazıyorlar yav benimki bir tanesini bile zor yazıyor:/
            yoksa siz kendinizmi alıyorsunuz bunları?yad doktor özelmi her istenileni yazıyor?
            ama sadece anksiyete için bu kadr ilaç fazla gibi.aynı şeyler bendede oluyor bazen o yüzden söyledim:/
            Ben almak istermiyim bukadar ilacı?
            Heralde kafayı baya kırmışımki yazıyorlar.
            Bendeki hastalıklar YAB, SF, Depresyon, Şizofreni (şüpheli ama ilaç yazıyorlar)
            Ben genelde hiç konuşmam sadece düşünürüm, nedenini birtürlü çözemedim.

Yorum

kabiliuet benim dayım kronik şizofreni akşam 10 mg olanzapin sabah 400 mg solian başka ilaç içtiği yok senelerdir......solianı hergün içtiğini sanmıyorum....

Yorum

hmm ben sadece anksiyete için zannetmiştim.
                bunların hepsi çok zor ama şizofreni daha zor olsa gerek.
                bana şizofreni hariç bunların hepsi bir de okb ve bazı kişilik bozuklukları için ilaç lazım.
                keşke bana da böyle ilaç yazan bulunsa.benim ihtiyacım var ama yazan yok pffff

Yorum

kabiliuet benim dayım kronik şizofreni akşam 10 mg olanzapin sabah 400 mg solian başka ilaç içtiği yok senelerdir......solianı hergün içtiğini sanmıyorum....
                  Olanzapin (Zayprexa) kullandım iyi uyutuyordu doktorlar benim için dışarıda sırada bekleyen en çekingen hasta sensin diyor veriyor ilacı.

Yorum

ben ibadeti korktugum zaman degil de ıcım rahat hıc bı sıkıntım olmadıgı zaman yerıne getırmek ıstıyorum yanlıs mıyım bılmıyorum ama korktugum ıcın bıseye sıgınmak benı daha da acizlestirir diye dusunuyorum bu konuda obsesifim korkutum zaman iyice uzaklasıyorum kendım yenicem vs.. gibi dusuncelerı atamıyorum beynımden

♏ Bir insanı melek diye sevmek budalalıktır. insanları, bütün pislikleri, hırsları ve zayıflıkları ile sevebilmek kahramanlıktır.''

Yorum

Nasıl oluyorsa düşünclerimde tutarsızlık oluyor, şüphecilik var, hayal görme yok, hayali sesler yok, sadece beni saçmalıyor sannedip şizofreni tanısı koydular.

Yorum

Olanzapin (Zayprexa) kullandım iyi uyutuyordu doktorlar benim için dışarıda sırada bekleyen en çekingen hasta sensin diyor veriyor ilacı.

aga onlar verir sen bakma ya ben doktora görünmediğim halde arkadaş aracılığıyla 4-5 çeşit ilaç yazdırıyorum .....kendi çocuklarına vermezler ama.

Yorum

Bende de oluyo halusınasyon yok ama sızofren dusuncelerıme engel olamıyorum sacma da degil yani sacmaladıgımı dusunmuyorum olabılır kısmı hep kafamda var en normal anımda bile ben gittigim her doktora sizofrenim dıye ısrar etsem de ısrarla bana degılsın dıyolar keske bana da sızofrensız deseler de tedavım ona gore olsa her tedavıye acıgım yani sadece obsesıf ve borderlınesın dıyolar pekı bu dusunceler ne o zaman?..

♏ Bir insanı melek diye sevmek budalalıktır. insanları, bütün pislikleri, hırsları ve zayıflıkları ile sevebilmek kahramanlıktır.''

Yorum

o saçmalama olayı bendede var.bişey yazıyorum mesela sonra geliyorum bir bakıyorum bunu ben mi yazmışım diyorum.bişey söylüyorum hatırlamıyorum.bana kendine gel senin aklın başındamı diyorlar.şizofreniye çok yakınsın diyenler var.şizofrenlere benziyosun diyenler var.diyenlere bakmamak lazım diyorum ama araştırınca korkuyla görüyorum gerçeği.yalnız burdaki mal doktorlar hiçbi şeyden anlamıyorlar.bütün iyi doktorlar ankarada veya istanbulda sanki peehhh

Yorum

aga onlar verir sen bakma ya ben doktora görünmediğim halde arkadaş aracılığıyla 4-5 çeşit ilaç yazdırıyorum .....kendi çocuklarına vermezler ama.
                              Sadece doktorlar değilki anne, babada rahat bırakmıyor illa kullanıcan diyor.
                              Ben cidden baya kırmışım kafayı, ben bu kafayla nasıl üniversite okudum hayret birşey.
                              Abilify ilacını bırakmak istiyorum ama bilmiyorum paranoyalar beni bırakırmı.

Yorum

ne güzel anne babaymış onlar öyle illa ilaç kullanıcan diyen.bizimkilerde illa kullanma bunları kullana kullaan temelli mal oldun diye insanı küçümseyip alay ediyorlar.keşke benimkilerde benim hastalıklarıma biraz olsun inanıp özen gösterselerdi...

Yorum

İşleniyor...
                                X