Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Kafayı yemek üzereyim

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Kafayı yemek üzereyim

Öncelikle yaşım 16 bu yazdıklarımı daha önce hiç sorun etmemiştim ya da ettiğimde geçiştiriyordum ama şu 2 haftadır uyuyamıyorum.
    Mesela biriyle nasıl tanışılır ben bunu bilmiyorum,çünkü kişiliğim yerine oturmamış bana bir soru sorsanız kendi düşünceme göre cevap vermem çünkü kendimi tanıyamamışım.
    Hangi arkadaşımla takıldıysam onun gibi olmaya çalışmışım.Bu aralar izlediğim film olsun okuduğum haber olsun hiçbirini arkadaşlarıma söyleyemiyorum çünkü unutuyorum.
    Arkadaş ortamlarına girdiğimde hiç konuşmuyorum hep susuyorum konuşsamda düşünmeden konuşuyorum(hiç suskun kalmamak için).Mesela birbirlerine soru sorduklarında hemen cevaplayabiliyorlar.
    Bana sorsalar ne diyeceğimi bilemiyorum.Arkadaşlarım dışarı çağırdığında tamam geliyorum diyorum sonra keşke geliyorum demeseydim diyorum.Ama sorun şu mesela bilgi sahibi olmak için haber okuyacağım.
    Ama içimden haber okumak gelmiyor sırf arkadaşlarla konuşurken bir şeyler söyleyebileyim diye ama aklıma da gelmiyor.Şuan bunları yazabilmek için bile ne kadar silip yazdığımı bilemezsiniz.
    Çünkü aklım hep başka yerlerde.Şu 2 haftadır istediğim kadar yorgun olayım bunları düşünmekten uyuyamıyorum,çok nadir bir şekilde yarım saat 1 saat uyuyorum sonra tekrar uyanıyorum
    Mesela kız arkadaşımla konuşuyorum birisinden tavsiye aldım hemen öyle konuşuyorum ve kız arkadaşımda değiştin sen falan demeye başlıyor iyice içime kapanık biri oldum,şimdi düşünüyorumda
    eskidende böyleydim ama nedense düşünmezdim.Kaç kere aileme bu sorunu anlatmayı düşündüm ama beni yanlış anlarlar diye korkuyorum çünkü sorunumu bile anlatamıyorum daha
    arkadaşlar lütfen yardımcı olun

Zamanla tecrübe edinerek düzelebilir.Ama bir psikiatris tedavisi almanı öneririm.Ailene haber vermenede gerek kalmaz.Uyku sorununu belirli bir süre için düzenleyebilirler.Diğer anlattığın durumlar için buradan yardım alman çok zor.Nasıl bir karekterin var,algılama ve de uygulama yeteneklerin ne derece bilemeyiz.Bildiğin tanıdığın yakın bir öğretmenin varsa ya da rehberlikçin konunun gizli kalmasını söyleyerek de yardım alabilirsin.

Yorum

Evet bir psikiyatriste görün. Doktor sana ilaçlık bir şeyin yok derse ve maddi drumun iyiyse bir psikoloğa git. Eğer psikiyatrist sana teşhis koyarsa, tedavi için sabırlı ve kararlı ol.

Yorum

bu yaşlarda hep böyle olur bir rahatsızlık olarak görmedim durumunu. çok normal. herkes 16 - 19 arası benzer bir durmu yaşar kimisi kısa sürede atlatır kimisi biraz daha bariz yaşarark atlatır. kişilik gelişimi süreci böyledir. ailene bahsetmende ve onlarda destek istemen çok güzel olur eğitimli insanlarsa seni anlayacaklardır. psikiyatriste hiç gerek yok psikolog ya da okuldaki rehber öğretmeninden yardım da alabilirsin.

endini dinendiren sevdiğin konularla ilgilen. insanların yanında doğal olduğun gibi davran aklına konuşcak bişi gelmiyorsa konuşma. zorlama kendini. rol model arayışı içindesin. kendini oluşturma süreci yaşıyorsun. gazete ve dergi okumaya sanatla ilgili sayfaları özellikle devam et. ve basketbol oyna ya da başka bir spora başlarsan beyin daha randımanlı çalışır. kitaplar oku kolay anlaşılır öyküler romanlar olabilir

Yorum

İşleniyor...
        X