Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Depresyon ile geçen 2,5 yıl

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Depresyon ile geçen 2,5 yıl

Bugün teşhis için gittiğim ilk psikiyatrist randevusu tarihi ile geçen gün aldığım randevu arasındaki zamanı bir hesapladım da bu hastalık ile 2,5 yıldır uğraşmaktayım.Ne kadar yol aldığımı pek kestiremiyorum maalesef.Pek bir farklılık yok gibi ilk günlerden sadece bazı meselelerin üzerinde çok durmamayı öğrendim bu süreçte.Fakat özgüvensizlik,konsantrasyon bozukluğu,iletişim problemleri ilk günkü gibi tazeler.Bunları yazmamın sebebi biraz içimi dökmek biraz da şu soruları sorabilmek:Buradaki arkadaşlar içinde 2 seneden uzun süredir bu hastalık ile uğraşanlar var mı? Kronik depresyona mı dönüşüyor hastalığım? Cevap veren,vermeyen herkese teşekkürler....

Benzer sorunlar yaşıyoruz.Zaten en azından bu forumda bulunan sosyal fobi,çekingen,utangaç ve hayattan bıkmış insanlar bir araya gelip kredi çeksek kocaman bi fabrika kurarız...

Yorum

Haklısın.Senin sorunların ne kadar süredir devam ediyor?

Yorum

2 senedir çok ağırlaştı...

Yorum

Doktorun bu konu hakkında ne düşünüyor?

Ben sağlıklı olduğum zamanları unutmaya başladım diyebilirim.Artık bana hep böyleymişim gibi geliyor.Bu durumu benimsedim ama maalesef bir şeyi bilmek onun etkisini azaltmıyor dediğim gibi sadece üzerinde çok durmuyorum artık. Bazı bazı intihar isteği oluşuyor ama korku daha üstün bu istekten. Bu yüzden dönemiyorum.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: meddah View Post
            Doktorun bu konu hakkında ne düşünüyor?

Ben sağlıklı olduğum zamanları unutmaya başladım diyebilirim.Artık bana hep böyleymişim gibi geliyor.Bu durumu benimsedim ama maalesef bir şeyi bilmek onun etkisini azaltmıyor dediğim gibi sadece üzerinde çok durmuyorum artık. Bazı bazı intihar isteği oluşuyor ama korku daha üstün bu istekten. Bu yüzden dönemiyorum.
            Doktorun yapabileceği çok da şey yok kendimi ilaçlara bağlamak istemiyorum bildiğin yapay uyuşturucu onlar.Ağırlığı da serotonin inhibitörü olan ilaçlar.5 dakika bile dinlemeden dayıyorlar ilacı.O ilaçlarlar da muhtemelen ilaç firmaları ile anlaşmalı olarak yazdıkları ilaçlar.Bütün doktorlara değil sözüm ama aralarında illa ki vardır sadece belirli ilaçları yazanları...

Her neyse yine de tedavinizi kesmeyin derim.Bende psikiatris etkili olmadı daha doğrusu uzun yıllar önce gitmiştim artık gitmek istemiyorum.

Sadece ALLAH'tan istiyorum...

Yorum

Aslında bir noktada bu dedikleriniz doğru ama bazen o kadar sıkıntı içinde oluyorum ki mecburi olarak doktorlara yöneliyorum.Bu arada ruh sağlığı ve hastalıkları üzerinde yoğunlaşan hastanelere gitmenizi tavsiye ediyorum.Ben Mazhar Osman'daki bir psikiyatrist ile görüşüyorum.Buradaki doktorlar diğer hastanelerdeki doktorlardan daha ilgili ve araştırmacılar diyebilirim;en azından birkaç test uyguluyorlar gerekli görüldüğünde.

Yorum

Aslında bir noktada bu dedikleriniz doğru ama bazen o kadar sıkıntı içinde oluyorum ki mecburi olarak doktorlara yöneliyorum.Bu arada ruh sağlığı ve hastalıkları üzerinde yoğunlaşan hastanelere gitmenizi tavsiye ediyorum.Ben Mazhar Osman'daki bir psikiyatrist ile görüşüyorum.Buradaki doktorlar diğer hastanelerdeki doktorlardan daha ilgili ve araştırmacılar diyebilirim;en azından birkaç test uyguluyorlar gerekli görüldüğünde.

Umutsuzluğa düşürmek istemem ama,psikolojik hastalıklar kanserden hatta aids'ten bile tedavi edilmesi zor olan hastlalıklardır.Dokunamazsın,göremezsin,duyamazsın ,koklayamazsın ve böyle bir şeyi tam manası ile tedavi edemezsin.Genel olarak yazdıkları ilaçlar serotonin geli alımını engelliyor ve sahte bir mutluluk,öfori veriyor.Ama bu da çok tehlikeli,zaten beyin kimyası bozulmuş bir de ilaçla iyice kurcalanıyor.Sonra o ilaç bir zaman zarfında etkisini kaybediyor ya da bırakılıyor bu defa kişi sudan çıkmış balığa dönüyor.Ayrıca depresantların cinsel,iştah,uyku ve bir çok yan etkileri var.Bir yeri yaparken başka bir yeri bozabiliyor.

Yorum

Yan etkileri oluyor muhakkak fakat böyle konularda tıbba güvenmek durumundayız.Her ne kadar insan psikolojisi konusunda oldukça az olan bir bilgiye sahipsek de yapılan araştırmalar ile ruhsal problemlerin çözülmesinde tıbbi yollara başvurmak ile başvurmamak arasında büyük bir fark olduğu ortada.

Yorum

Yan etkileri oluyor muhakkak fakat böyle konularda tıbba güvenmek durumundayız.Her ne kadar insan psikolojisi konusunda oldukça az olan bir bilgiye sahipsek de yapılan araştırmalar ile ruhsal problemlerin çözülmesinde tıbbi yollara başvurmak ile başvurmamak arasında büyük bir fark olduğu ortada.

İlaçlar sadece destekler.Sana tek çareyi söyleyeyim mi?ZAMAN!

Depresantlar sadece o gerekli zamanın hoş geçmesini sağlıyor ya da zombileştiriyor o kadar.

Çok dertlisin,sıkıntılısın,ölmek istiyorsun.At bir depresant,sonra bir tane daha.Ertesi gün hiçbir şey olmamış gibi kalkabilir misin?Psikiatris bile der en az 2 hafta da gösterir etkisini diye.

Eğer içtiğin gün etki gösteriyor ve kesiyorsa derim ki o zaman kesin çözümdür.

Ama bir baş ağrısı için;

İçersin bir novalgin,kezmes ise 2.sini birkaç saat sonra hiçbir şeyin kalmamış.

Fiziksel acıları ilaç tedavisi ile bastırabilirsin,ama ruhsal acıların manevi acıların ZAMANDAN başka bir ilacı yoktur!

Yorum

Benim depresyonumda kroniklesmeye dogru gidiyor. 6 aydır ilac kullaniyorum ilac ta degistirdik ise yaramiyor hala kötüyum.yarin mmpi kisilik testi yapilacak tedavim icin bir faydasi olucak mi onu da bilmiyorumm..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: reliable View Post
                        Benim depresyonumda kroniklesmeye dogru gidiyor. 6 aydır ilac kullaniyorum ilac ta degistirdik ise yaramiyor hala kötüyum.yarin mmpi kisilik testi yapilacak tedavim icin bir faydasi olucak mi onu da bilmiyorumm..
                        Kişilik değişimi yaşıyor olabilirsin ben yaşadım
                        Sevilmektense Güvenilmeyi Tercih Ederim.!!

Yorum

Ben de bugün gidiyorum. Faydası olsun yahut olmadın en azından bir şeyler yapıyorsun kendi sağlığın için. Gerisi hiçbirimizin elinde değil maalesef.

Yorum

Başka birşey gelmiyor elden ki gidip çaresini aramaktan başka .
                            Sevilmektense Güvenilmeyi Tercih Ederim.!!

Yorum

Her şeyde dışa bağımlıyız Napalım? Kanıksıyor insan bir süre sonra...

Yorum

İşleniyor...
                              X