Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Artık kararım kesin, ortalama son bir ay

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Artık kararım kesin, ortalama son bir ay

Çok uzun olacak ama çok doluyum...

Hiçbir şeyi beceremedim şu hayatta. Hiçbir halta yaramıyorum. Çalışayım dedim, onu da beceremedim. Bir insan bu kadar kabiliyetsiz olur. Güç kuvvet de yok ki inşaatta amelelik yapayım. Ailem bile artık yüzüme vuruyor bu yönümü.

Yaş oldu 24, 25 olacak. Kpss için dersaneye gidiyorum ama umudum az. Çünkü ben yaşama sevincimi kaybetmişim, sınavı nasıl kazanayım. 2 senedir haramlardan uzak, 5 vakit namazını elimden geldiğince kılıyorum. İntiharın günahını, cezasını biliyorum. Ama artık görmüyor gözüm. Her gün dua ediyorum ALLAH'ım beni yaşatma diye. Yaşamak için elimden geleni yapıyorum, mutlu olmak için elimden geleni yapıyorum. Artık kasıtlı olacak canımı tehlikeye atıyorum, tabi bunlar ufak denemeler. 30 kadar tansiyon ilacını içip ölümü beklemiştim, o da ilk ve çekimser denememdi. Canım yanmıştı, midem bulanmış ayakta duramıyor halüsinasyon görüyordum ama hastaneye gitmedim. Şimdi gözüm çok daha kara. Şimdi, o intihar denenemden kat kat daha fazla canım sıkkın.

Hayatım boyunca yürüyüşüm ile dalga geçildi, sabır dedik. ( kamburluk ve diz çarpıklığından biraz bozuk)
    Fiziken zayıf oldum, doğru düzgün bir işte çalışamadım.
    Tip yok, böyle tezgahtarlık vs. işlere niyet edemedim.
    Ellerim titrer, dideral ile anca dengeleniyor el becerim çok zayıf.
    EyvAllah dedim.
    Çok sevdiğim bir kız vardı, ilk okuldan tanıdığım. Kaldırım köşelerinde yıllaracabeklediğim tek taraflı. Aynı mahallede oturduğum. Sonra, biz taşındık onlarda taşındı yine aynı mahalleye düştük. Belki dedim, benim kaderim. Ama başkası ile evlendi, evimin balkonundan düğününü izledim 5 dakika. Ona da eyvAllah dedim, bunun için isyan etmeyeceğim. ALLAH mutlu mesut etsin...

Çalışayım dedim, birinde iş veren kibarca çıkardı kabileyin zayıf diye. Diğer ikisinden de kovulma aşamasına geldim kendim çıktım çıkmasam kesin kovulacaktım çünkü becereksizim. EyvAllah.

Başka bir işe girdim, 20 gün kadar soğukta dışarda çalıştım sabahtan akşama kadar. Orda da çalışmak nasip olmadı, bazı sorunlardan dolayı çıkmak zorunda kaldık. EyvAllah.

Dersaneye yazıldım. Kafamda durduramadığım düşünceler, geçmişim ile hesaplaşmam, düşünmemem gereken şeylerin aklıma gelmesi vesvese de olsa yakıyor canımı. Ona da sabır.

Ailemden dersaneye giderken para dileniyorum neredeyse haftanın üç günü. Her defasında istetmek niye? Verilen de 5 ytl. Ona da tamam, ailemden maddi olarak razıyım. Ama manevi olarak hiç desteklemediler, bir kez seviyorum demediler. Başımı okşamadılar. Bayram dışında bir kez öpmediler. Bir kez takdir etmediler. Ona da tamam.

Bir de ha bire azarlıyorlar, canımı yakacak şeyler söylüyorlar. Onların ellerine bakmak, üç kuruş para için kırk kere istetmek, 24 yaşından sonra çocuk gibi azarlanmak. Benden bu kadar. Artık gücüm kalmadı.

Son 1 ay. Beklediğim bir şey var. Sonrasında bir tür zehir içeceğim. Araştırdığım kadarı ile içenlerin büyük çoğunluğu ölüyor. Ölmeme ihtimaline karşı, evdeki üçlü prizin faz hattını sol el üstüne ya da kalp üzerine bantlamak üzere hazır tutacağım. Baktım zehir kâr etmedi, kendime elektrik vereceğim. Kaçak akım rolesi de yok zaten. O da olmadı bir yöntemi daha yedekte tutacağım. Sonrasında da ALLAH affetmezse cehenneme. Zaten ALLAH'a laik kul olmayı da beceremedim. En azından orda bir şeyler başıma kakılmaz... Şu son 2-3 sene boyunca ölmek için yalvardım, ahret hayatımda affedilmek için yalvarmakla geçer... Ve daha anlatamadığım nice dertlerimle, artık gücüm kalmadı!!!

(ifadelerimden sakın sana acıdığımı düşünme ,içtenliğime bağışla) :
    Allah şifa versin kardeşim.inşaallah bütün problemlerini halledersin.mutluluğu yakalarsın....
    bir şeyi farkettim : kendini iyi ifade ediyorsun...yazmayıda sevdiğini düşünüyorum.bu yeteneğini kullanmalısın.edebiyatla ilgilenmeyi düşündün mü ? yaşadığın sıkıntıları ,tecrübelerini aktarabileceğin kısa bir öyküyle başla.ve yazmaya devam et.bence bu seni rahatlatacaktır.aynı zamanda yaşadıkların bizler içinde tecrübe olabilir.belkide maddi olarakda bir getirisi olur.
    işte nefret edilecek biri dediğimiz insanlar bile doyarcasına hayatın zevklerinden faydalanırken ,kimseye bir zararı olmayan bizler neden dünya nimetlerinden mahrum kalalım diye düşünüyorum.mahrumda kalabiliriz tabi.sadece umut ifade eden bir cümle kurmak istedim.. umarım mutluluk bizlerinde bir gün kapısını çalacak...
    zırvalamış olabilirim.zırvalasamda önemli mi sanki ?
    şöyle düşün : zaten öleceğiz. ..eski insanlar daha uzun yaşarmış. zaten hayat kısa .bunu dahada kısaltmanın anlamı var mı ? hayat sürprizlerle dolu.sürprizler gelmeden gitmemek varken ,dünyadan erkenden ayrılmayı istemek niye.

Yorum

çaresizlik içindesin. herkesin kolay kolay dayanamayacağı bir durum. keşke bir amca dayı teyze olsa seni anlayan ve elinden tutabilse. biraz kolaylaşırdı. sıkıntılardan ders çalışıp kpps yi kazanmakta zor, sıkıntıları unutup derse odaklanmak ve memur olmak senin kurtuluşun olur. aile ilişkileri olarak senin anlattığının 1000 katını yaşadım. ve kurtulmak için hep çalıştım kazanmam gereken sınavları böylece kazandım. hiç bir yöne bakmadan sadece hedefe odaklanmıştım. okul bitecek ve işe gireceksin yalnız yaşayacaksın: hedef buydu. önüme hep barikatlar kondu bu iyi şeyler için bile ama aştım. akıl hastanelerinde büyüdüm diyebilirim.

bu çıkmazdan kurtulman mümkün senin de. o yol senin karşına çıkacaktır mutlaka. sabret. şu sabrettiğinin bin katı daha sabret.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: birzamanlarben View Post
        (ifadelerimden sakın sana acıdığımı düşünme ,içtenliğime bağışla) :
        Allah şifa versin kardeşim.inşaallah bütün problemlerini halledersin.mutluluğu yakalarsın....
        bir şeyi farkettim : kendini iyi ifade ediyorsun...yazmayıda sevdiğini düşünüyorum.bu yeteneğini kullanmalısın.edebiyatla ilgilenmeyi düşündün mü ? yaşadığın sıkıntıları ,tecrübelerini aktarabileceğin kısa bir öyküyle başla.ve yazmaya devam et.bence bu seni rahatlatacaktır.aynı zamanda yaşadıkların bizler içinde tecrübe olabilir.belkide maddi olarakda bir getirisi olur.
        işte nefret edilecek biri dediğimiz insanlar bile doyarcasına hayatın zevklerinden faydalanırken ,kimseye bir zararı olmayan bizler neden dünya nimetlerinden mahrum kalalım diye düşünüyorum.mahrumda kalabiliriz tabi.sadece umut ifade eden bir cümle kurmak istedim.. umarım mutluluk bizlerinde bir gün kapısını çalacak...
        zırvalamış olabilirim.zırvalasamda önemli mi sanki ?
        şöyle düşün : zaten öleceğiz. ..eski insanlar daha uzun yaşarmış. zaten hayat kısa .bunu dahada kısaltmanın anlamı var mı ? hayat sürprizlerle dolu.sürprizler gelmeden gitmemek varken ,dünyadan erkenden ayrılmayı istemek niye.

Teşekkür ederim. Her insanın bir dayanma gücü varmış, benimki bitti. Son zamanlarımı sabrediyorum işte. Benden ne edebiyatçı olur ne de başka bir halt. Benden anca mefta olur becerebilirsem...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: andblue View Post
          çaresizlik içindesin. herkesin kolay kolay dayanamayacağı bir durum. keşke bir amca dayı teyze olsa seni anlayan ve elinden tutabilse. biraz kolaylaşırdı. sıkıntılardan ders çalışıp kpps yi kazanmakta zor, sıkıntıları unutup derse odaklanmak ve memur olmak senin kurtuluşun olur. aile ilişkileri olarak senin anlattığının 1000 katını yaşadım. ve kurtulmak için hep çalıştım kazanmam gereken sınavları böylece kazandım. hiç bir yöne bakmadan sadece hedefe odaklanmıştım. okul bitecek ve işe gireceksin yalnız yaşayacaksın: hedef buydu. önüme hep barikatlar kondu bu iyi şeyler için bile ama aştım. akıl hastanelerinde büyüdüm diyebilirim.

bu çıkmazdan kurtulman mümkün senin de. o yol senin karşına çıkacaktır mutlaka. sabret. şu sabrettiğinin bin katı daha sabret.

Sabrımın sonuna geldim. Artık son zamanlarım. Kendime olan inancım bitti, insanlara olan sevgim bitti. ALLAH ta sevmiyor beni, kimsede bir değerim ve önemim de yok. Hadi yaratılmışları geçtim ama, artık beni YARADANIN da beni sevmediğini ve değer vermediğini düşünüyorum. Öldükten sonra beni yok etmesini isteyeceğim...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: dnm2451 View Post

ALLAH ta sevmiyor beni, kimsede bir değerim ve önemim de yok. Hadi yaratılmışları geçtim ama, artık beni YARADANIN da beni sevmediğini ve değer vermediğini düşünüyorum. Öldükten sonra beni yok etmesini isteyeceğim...
            Allah ın seni sevmemesinin nedeni kimseye zararının dokunmayışı mı ? nefret edilecek o kadar çok insan var ki ..ve belkide Allah ın nefret edeceği o kadar çok insan vardır ki ,ibadetle nasiplendirdiği ,dünyadan nefret ettirdiği bir kulunu sevmemesinin nedeni ne olabilir ki ? kendimize karşı bu kadar zalim olmayalım. (fazla dini ifadeler kullanmak istemiyorum malum dini mesajlar atanlar banlanacakmış..) Allah sevdiği kulunu dünyaya küstürürmüş derler...biz psikolojik problemi olanlara doktorların bile merhamet etmediğini ifade eden aşağıdaki videoyu izlemeni tavsiye eder,böylece tıpkı benim gibi ne kadar iyi insanlar olduğumuzu anlamanı isterim..kötülere inat yaşamayı istemeliyiz aslında.

Yorum

burdaki her arkadaş değerli farklı bir mücadele içindeyiz çünkü. başkalarının anlayamayacağı bir yaşam mücadelesi. sen de değerlisin benim için. onca sıkıntıyı şimdiye dek göğüslediğin için değerlisin. acele etme. kendine 1 ay 2 ay gibi kısıtlamalar getirme. zamanının hayatın akışına bırak kendini. bir nehir olduğunu düşün uzandığında akıp gittiğini hayal et nehirle birlikte.....küçük mutluluklar yarat kendine.hayaller kur... sen yaşamayı insanları kendini seviyorsun. yoksa bu kadar üzülmezdin.

ilaç kullanıyor musun? doktorun var mı?

Yorum

kpss imtihani ne zaman bir ay sonra mi nisanda degilmiydi o ben de bi kere calismistim girerim diye matematikte takilip birakmistim girmedim de zaten girip bi memurluk alsam bile iki uc gune biriyle giciklasir atilirdim gerci sıkıcı olurdu bide iyi ki olmamis

Yorum

Allah ın seni sevmemesinin nedeni kimseye zararının dokunmayışı mı ? nefret edilecek o kadar çok insan var ki ..ve belkide Allah ın nefret edeceği o kadar çok insan vardır ki ,ibadetle nasiplendirdiği ,dünyadan nefret ettirdiği bir kulunu sevmemesinin nedeni ne olabilir ki ? kendimize karşı bu kadar zalim olmayalım. (fazla dini ifadeler kullanmak istemiyorum malum dini mesajlar atanlar banlanacakmış..) Allah sevdiği kulunu dünyaya küstürürmüş derler...biz psikolojik problemi olanlara doktorların bile merhamet etmediğini ifade eden aşağıdaki videoyu izlemeni tavsiye eder,böylece tıpkı benim gibi ne kadar iyi insanlar olduğumuzu anlamanı isterim..kötülere inat yaşamayı istemeliyiz aslında.

Biliyorum sevmediğini. Koruyor merhametinden ötürü, ama sevmiyor. Buna en büyük sebeb, O'nun sevgisinin değerini bilmemiş olmam. İsyanlar etmiş olmam vs.

Sevseydi, küçücük bir isteğimi kabul eder ecel tarihimi öne alırdı. O'nun ol demesi yeterli. Yaşamam hayırlı ise bile ben sonuçları kabul ediyor ölmeyi istiyorum.

Bende isterim tabi ömrümün son demine kadar yaşıyayım ama artık kaldıramıyorum. Psikolojim darmadağın. Bu işin artık dönüşü yok, zaten ara ara gelir giderdi bu düşünceler artık iyice kafama yerleşti. Bir, iki, üç ölene kadar deneyeceğim. İnsanların dünyanın azabındansa, ahretin azabını tercih ediyorum. Zaten cennet gibi bir beklentim de yok. Ha erken gitmişim, ha geç...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: andblue View Post
                    burdaki her arkadaş değerli farklı bir mücadele içindeyiz çünkü. başkalarının anlayamayacağı bir yaşam mücadelesi. sen de değerlisin benim için. onca sıkıntıyı şimdiye dek göğüslediğin için değerlisin. acele etme. kendine 1 ay 2 ay gibi kısıtlamalar getirme. zamanının hayatın akışına bırak kendini. bir nehir olduğunu düşün uzandığında akıp gittiğini hayal et nehirle birlikte.....küçük mutluluklar yarat kendine.hayaller kur... sen yaşamayı insanları kendini seviyorsun. yoksa bu kadar üzülmezdin.

ilaç kullanıyor musun? doktorun var mı?

Ben artık kimseyi sevmek istemiyorum. Ha kimsenin de kötülüğünü istemem. Yaşamaktan ise nefret ediyorum, o yüzden çok büyük dualarla ölümü istiyorum hatta öyle bir ölüm gelsin ki vazgeçmeye fırsatım bile olmasın diye dua ediyorum. İnşAllah ben denemeden ecelim gelir.

İlaç kullanmıyorum artık. Zedprex kullanıyordum ama yan etkileri canımı sıkıyordu, bıraktım. Zaten bir faydasını da göremedim. İlaç filan paklamaz beni...

Yorum

(fazla dini ifadeler kullanmak istemiyorum malum dini mesajlar atanlar banlanacakmış..)

Zaten şurda üç dört kişi kalmışız aktif olan, banlarlarsa banlasınlar. İstediğimiz yere konu açamıyoruz, şikayette bulunduk geri dönüt yok. Dini konularda psikolojik problemler arasında yer alıyor, tavsiyelerde gerekli olabiliyor. En iyisi biz hiçbir şey yapmayalım forum yönetiminin istediği o, böyle süs gibi duralım sitede...

Yorum

Hicrette hayır vardır derler. Mutlu olunmayan yerden uzaklaşmak çözüm olabilir. Ben bunu 3 kez denedim.fakat mutluluğu yakalayamadım.çünkü sabredemedigim için mutlu olamadım. Halbuki hicretimin her 3 ü de bana kapı aralamıştı. Tam mutlu olacakken bulunduğum yeri terkettim.Sabır da gerekli.tecrübem ile söylüyorum ki, hicret edip sabretmek gerekiyor.

Yorum

dünyada yaşayan o kadar pislik, iğrenç, namussuz, şerefsiz insan varken sen kendini neden öldürüyorsun kardeşim. onlar bile yaşıyorken senin ölmen büyük hata olur. ben senin yerinde olsam kpss'ye odaklanır, sınavı kazanıp ailemden kısa sürede kurtulmaya çalışırdım. motivasyonunu oraya vermen lazım ancak motive olamıyorsun belli ki. dünyaya ne zarar insanlar var, onlar yüz yıl yaşıyor, ne çaresizler var hayata tutunuyor dünyada tek sen kötü halde değilsin. herkesin dönüm noktaları var senin de hayatını bambaşka yapacak dönüm noktası olacağını düşünüyorum lütfen sabret. pes etme. sağlığından olma. kötü günler gelip geçicidir.
                          ''bilirim, gidenlerle ölünmez ama kalanlarla da yaşanmıyor''
                          18.12.2012 - 2015
                          ©

Yorum

Ailemden dersaneye giderken para dileniyorum neredeyse haftanın üç günü. Her defasında istetmek niye? Verilen de 5 ytl. Ona da tamam, ailemden maddi olarak razıyım. Ama manevi olarak hiç desteklemediler, bir kez seviyorum demediler. Başımı okşamadılar. Bayram dışında bir kez öpmediler. Bir kez takdir etmediler. Ona da tamam.

Bir de ha bire azarlıyorlar, canımı yakacak şeyler söylüyorlar. Onların ellerine bakmak, üç kuruş para için kırk kere istetmek, 24 yaşından sonra çocuk gibi azarlanmak. Benden bu kadar. Artık gücüm kalmadı.

cok uzuldum kuzum sana ben cigerim sizladi kendimin de ozel bir derdim var ikisi bir oldu cigerim daglandi yine

Yorum

Orjinal yazı sahibi: *Latife View Post

cok uzuldum kuzum sana ben cigerim sizladi kendimin de ozel bir derdim var ikisi bir oldu cigerim daglandi yine
                              Durumuna gerçekten üzüldüm ama benimde pek farkım yok,sen Yılma ve kendi savaşını kendin sonlandır bu sitede herkes bir umut besliyor. ne kadar umutsuzluk ile ilgili başlıklar açılsada kendileri sıkıntılarını paylaşıyorlar yani umutsuz olma keşke insanlar sorunlarımızı anlayabilse ama bu sıkıntıları bilmeyenin elinden birşey gelmez ben okb hastasıyım hani kalkıp bir sohbet bile bize güç veriyor ama ben bıraktım çünkü ne kadar çabalasam başkalarının anlamasına okadarda batıyorum bu yüzden kendim sorunumu çözüyorum araştıyorum en sevmediğim damgalanma olayı özellikle şizofreni (burdan şifa diliyorum hastalara) yok yaklaşma yok böyle işte insanların balına gelmeyince ama o kişi ne çekiyor bazıları dışarda kalıyor babaları evi terkediyor istediğin yaz latife gerekirse bütün gün aktif kalıtım herkes için ama herkes birbirine derdini anlatsın sorular sorsun

Yorum

İşleniyor...
                              X